Що таке іонізатор?
Атом у звичайному стані являє собою врівноважену систему, що не має позитивного або негативного електричного заряду. Таке становище зберігається доти, доки атом не втрачає або не набуває один або кілька електронів, стаючи відповідно позитивно або негативно зарядженим іоном — катіоном або аніоном. У природних умовах іонізація повітря відбувається завдяки дії атмосферних електричних розрядів, випромінювання ультрафіолетового спектра та інших природних причин. У квартирі або приватному будинку домогтися того ж ефекту можна за допомогою іонізатора. Що це таке і як працює, читайте в нашій статті.
Іонізатор повітря: навіщо потрібен прилад
За деякими даними, негативно заряджені іони, що містяться в повітрі у великій кількості, позитивно впливають на організм:
- Підвищує якість сну. Насичуючись аніонами, організм набуває здатності швидше засинати і якісніше відновлюватися під час нічного відпочинку.
- Сприяє насиченню шкіри, внутрішніх тканин і органів киснем — елементом, без якого неможливі продукування еритроцитів, боротьба з інфекціями, що потрапляють в організм, розумова діяльність та інші процеси.
- Повертає в норму обмін речовин, що допомагає не тільки нормалізувати масу тіла, а й швидше відновлюватися після травм шкіри і пошкоджень внутрішніх органів.
У насиченні організму негативно зарядженими іонами є і негативні моменти:
- Віруси і бактерії активніше переміщаються в іонізованому середовищі.
- Аніони активніше «налипають» на слизові оболонки, що може спровокувати астму або алергію.
- «Розгін» метаболічних процесів шкідливий при підвищеній температурі, а також деяких хронічних захворюваннях, включно з онкологічними.
Крім іншого, використання іонізатора повітря небажано, якщо в будинку є немовлята, люди похилого віку або важко хворі люди — через можливість прояву індивідуальних негативних реакцій.
Як діють іонізатори
Усі прилади, що іонізують повітря, можна розділити на дві великі групи:
- Уніполярні. Продукують тільки негативно заряджені іони, що зрештою може призвести до перенасичення повітря озоном. Приклад — знаменита і перша у своєму роді лампа Чижевського, нині не рекомендована до застосування в домашніх умовах.
- Біполярні. Виробляють як аніони, так і катіони, що нейтралізують можливий негативний вплив перших. Такі прилади дійсно виробляють менше озону, проте ніяк не знижують ризик утворення інших шкідливих сполук.
Насамкінець ми маємо зазначити, що нині не існує незаперечних наукових доказів необхідності іонізації повітря — і, навпаки, є факти, які свідчать про шкоду втручання в природний баланс катіонів, аніонів, нейтральних атомів і молекул. Чи користуватися іонізаторами того чи іншого типу, вирішуєте ви — але не забувайте про необхідність професійного аналізу повітря. Тільки лабораторне дослідження може показати, наскільки те, чим ви дійсно дихаєте, відповідає вашим очікуванням!
Аналіз повітря після іонізації
У розпорядженні лабораторії «УкрХімАналіз» — найкраще сучасне обладнання, витратні матеріали європейської якості, але головне — величезний досвід. Ми виконаємо аналіз проб повітря, встановимо наявність небезпечних речовин — і надамо вам докладний звіт. Послуги лабораторії доступні в Києві, Житомирі, Сумах та інших населених пунктах України. Бажаємо вам чистого повітря — з ідеальним хімічним складом!