Що входить до складу води з-під крана?
8 Лютого 2023 / 10 просмотров

Що входить до складу води з-під крана?

Чиста водопровідна вода з крана — поняття більш ніж умовне: крім власне молекул оксиду водню в будь-якій рідині, за винятком дистильованої, є безліч органічних і неорганічних сполук, а також біологічних видів — від вірусів і бактерій до водоростей і грибків. «УкрХімАналіз» розповість, які саме домішки входять до складу холодної та гарячої водопровідної води.

Хімічний склад води з-під крана

Перед перерахуванням основних компонентів зробимо застереження. Теоретично як холодна, так і гаряча водопровідна вода проходить кілька стадій очищення і відповідає санітарним нормам — отже, є питною. Зрозуміло, що на ділі все не так просто: обладнання на станціях застаріло, реальна витрата реагентів не завжди відповідає регламентованій; ви, звісно, можете покластися на сумлінність водоканалу — а ми, зі свого боку, наполегливо рекомендуємо періодично перевіряти, що саме ллється з вашого крана. Лабораторія «УкрХімАналіз» проведе хім. дослідження проби — і достовірно встановить наявність і вміст усіх значущих домішок.

Серед цих домішок можуть бути:

 • Важкі метали: ртуть, свинець та інші. Деякі з них (наприклад, кадмій) у мікродозах корисні для організму — але при перевищенні концентрації стають смертельно небезпечними.
 • Солі лужноземельних металів, насамперед магнію і кальцію. Саме вони визначають жорсткість води: змінну (розчинні) і постійну (важкорозчинні та нерозчинні). Споживання надмірної кількості зазначених металів призводить до порушень у роботі травної, серцево-судинної, кістково-м’язової та інших систем організму.
 • Оксиди заліза. Усім відома іржа, що з’являється як на внутрішніх, так і на зовнішніх поверхнях сталевого обладнання. При тривалому споживанні у високих концентраціях залізо здатне призвести до розвитку цукрового діабету, захворювань суглобів і серця.
 • Солі та оксиди міді. У мікроконцентраціях мідь, як і багато інших металів, корисна для організму: за її дефіциту неможливе вироблення низки гормонів. Водночас надмірне споживання міді — причина розладів травлення, зокрема діареї та блювоти.
 • Солі та оксиди алюмінію. Надмірний вміст алюмінію у водопровідній воді може спровокувати різкі перепади настрою, розлади уваги та м’язові спазми — аж до неможливості дихати.
 • Галогени, насамперед фтор і хлор у зв’язаному вигляді. У великих концентраціях призводять до сухості шкіри та слизових оболонок, розладів шлунково-кишкового тракту й органів дихання.

Крім неорганічних сполук, у воді з крана є багато органіки: пестицидів, продуктів нафтопереробки, бензольних похідних, сірчаних і азотистих сполук. Деякі з цих речовин нешкідливі для організму; інші, наприклад, фенол, становлять безпосередню небезпеку.

Біологічний склад води з-під крана

У складі водопровідної води, навіть після формально проведеного на станції очищення, можуть бути присутніми:

 1. Віруси: ротавіруси, ентеровіруси, гепатити та інші різновиди.
 2. Пріони, зокрема збудники так званого коров’ячого сказу.
 3. Бактерії: від нешкідливих до кишкової палички, сальмонели і стафілокока.
 4. Найпростіші, зокрема амеби, які, закріплюючись у кишечнику, викликають амебіаз.
 5. Водорості та грибки, які при потраплянні в організм провокують алергічні реакції, а також порушення роботи всіх систем організму.

Провести повноцінний аналіз небезпек, що містяться у водопровідній воді, в домашніх умовах неможливо. Зверніться до лабораторії «УкрХімАналіз» — дізнайтеся, чи потребує ваша вода додаткового очищення!

Що міститься у водопровідній воді

Лабораторія «УкрХімАналіз» проводить дослідження всіх видів води: із систем централізованого водопостачання, колодязів, свердловин та інших джерел. Ми гарантуємо точність результату — і надаємо вичерпний звіт. Послуги «УкрХімАналізу» доступні для жителів Києва, Кропивницького, Житомира та інших міст України. Не довіряйте везінню — знайте, що за вода ллється з вашого крана!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!


  Читайте схожі статті: