Що входить до складу води з-під крану?
16 Жовтня 2022 / 67 просмотров

Що входить до складу води з-під крану?

Формула води гранично проста — і водночас у жодній іншій рідині немає стільки сторонніх сполук, як шкідливих здоров’ю, так і нейтральних, і навіть корисних. Нижче ми розповімо, які домішки найчастіше можна виявити у поточній з-під крана холодній та гарячій воді.

Хімічний склад водопровідної води

У нормі вода, що тече з гарячого чи холодного крана, повинна бути питною — тобто придатною для безпосереднього вживання без подальшого очищення. Насправді все складніше —в рідині, навіть якщо вона прозора і не має яскраво виражених неприємних запахів, можуть бути сполуки наступних хімічних речовин. елементів:

 • Магній і кальцій. Саме їхня концентрація визначає жорсткість води. У великих кількостях вживання пересиченої магнієво-кальцієвими солями води призводить до захворювань суглобів, утворення каменів у нирках та сечовому міхурі.
 • Залізо, зазвичай у вигляді іржі з внутрішньої поверхні водопровідного обладнання. При постійному вживанні провокує артрит, діабет, захворювання серцево-судинної системи та травного тракту.
 • Свинець. У великих кількостях пригнічує вироблення гемоглобіну та вітаміну D.
 • Кадмій. Перевищення допустимої концентрації цього металу призводить до виведення з організму кальцію та фосфору, в результаті – до поступового витончення кісткової тканини.
 • Мідь. Вміст більше 3 мг/л провокує блювання та діарею.
 • Ртуть. Присутність у воді цього елемента загрожує порушеннями роботи серцево-судинної, травної та нервової систем.
 • Селен. У мікродозах корисний, але при перевищенні допустимої концентрації сприяє появі карієсу та дерматитів, облисіння, підвищеної ламкості волосся.
 • Марганець. При надлишку має пригнічуючу дію на печінку, нирки, шлунок.
 • Алюміній. Може спровокувати м’язовий параліч, нервові зриви, в окремих випадках — зупинку дихання.
 • Хлор і фтор. Негативно позначаються на стані шкіри, призводять до захворювань шлунково-кишкового тракту.

Слід враховувати, що окрім неорганічних сполук у воді з-під крана містяться:

 1. Бактерії та віруси. Серед них є як абсолютно нешкідливі, так і хвороботворні: наприклад, вживання некип’яченої води може призвести до кишкової інфекції, а вірус гепатиту B не вбивається навіть тривалим кип’ятінням.
 2. Органічні середовища. Це можуть бути колонії мікроорганізмів, відходи життєдіяльності чи промисловості. Так, наявність у воді деяких видів амеб призводить до бурхливого ураження кишечника — амебіазу.
 3. Пестициди. Залежно від складу та концентрації викликають як незначні алергії та розлади шлунка, так і смертельно небезпечні отруєння.

Як перевірити безпеку водопровідної води

Лабораторія «УкрХімАналіз» виконає повноцінні лабораторні дослідження води з-під крана. За результатами аналізу буде складено докладний звіт, що містить відомості про всі знайдені у воді домішки. Послуга доступна у Києві та в усіх областях України. Не нехтуйте здоров’ям — переконайтеся, що з вашого крану тече безпечна вода!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!


  Читайте схожі статті: