Що входить до складу води з-під крану?
Формула води гранично проста — і водночас у жодній іншій рідині немає стільки сторонніх сполук, як шкідливих здоров’ю, так і нейтральних, і навіть корисних. Нижче ми розповімо, які домішки найчастіше можна виявити у поточній з-під крана холодній та гарячій воді.
Хімічний склад водопровідної води
У нормі вода, що тече з гарячого чи холодного крана, повинна бути питною — тобто придатною для безпосереднього вживання без подальшого очищення. Насправді все складніше —в рідині, навіть якщо вона прозора і не має яскраво виражених неприємних запахів, можуть бути сполуки наступних хімічних речовин. елементів:
- Магній і кальцій. Саме їхня концентрація визначає жорсткість води. У великих кількостях вживання пересиченої магнієво-кальцієвими солями води призводить до захворювань суглобів, утворення каменів у нирках та сечовому міхурі.
- Залізо, зазвичай у вигляді іржі з внутрішньої поверхні водопровідного обладнання. При постійному вживанні провокує артрит, діабет, захворювання серцево-судинної системи та травного тракту.
- Свинець. У великих кількостях пригнічує вироблення гемоглобіну та вітаміну D.
- Кадмій. Перевищення допустимої концентрації цього металу призводить до виведення з організму кальцію та фосфору, в результаті – до поступового витончення кісткової тканини.
- Мідь. Вміст більше 3 мг/л провокує блювання та діарею.
- Ртуть. Присутність у воді цього елемента загрожує порушеннями роботи серцево-судинної, травної та нервової систем.
- Селен. У мікродозах корисний, але при перевищенні допустимої концентрації сприяє появі карієсу та дерматитів, облисіння, підвищеної ламкості волосся.
- Марганець. При надлишку має пригнічуючу дію на печінку, нирки, шлунок.
- Алюміній. Може спровокувати м’язовий параліч, нервові зриви, в окремих випадках — зупинку дихання.
- Хлор і фтор. Негативно позначаються на стані шкіри, призводять до захворювань шлунково-кишкового тракту.
Слід враховувати, що окрім неорганічних сполук у воді з-під крана містяться:
- Бактерії та віруси. Серед них є як абсолютно нешкідливі, так і хвороботворні: наприклад, вживання некип’яченої води може призвести до кишкової інфекції, а вірус гепатиту B не вбивається навіть тривалим кип’ятінням.
- Органічні середовища. Це можуть бути колонії мікроорганізмів, відходи життєдіяльності чи промисловості. Так, наявність у воді деяких видів амеб призводить до бурхливого ураження кишечника — амебіазу.
- Пестициди. Залежно від складу та концентрації викликають як незначні алергії та розлади шлунка, так і смертельно небезпечні отруєння.
Як перевірити безпеку водопровідної води
Лабораторія «УкрХімАналіз» виконає повноцінні лабораторні дослідження води з-під крана. За результатами аналізу буде складено докладний звіт, що містить відомості про всі знайдені у воді домішки. Послуга доступна у Києві та в усіх областях України. Не нехтуйте здоров’ям — переконайтеся, що з вашого крану тече безпечна вода!
Кандидат технічних наук