1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Шкідливий вплив компонентів пилу на організм
27 Грудня 2017 / 609 просмотров

Шкідливий вплив компонентів пилу на організм

Пил – невід’ємна частина людської життєдіяльності. І не важливо, живете ви у великому місті чи в селі, працюєте в сучасному офісі або приміщенні, що давно не бачило ремонту. Пил все одно є, інша справа, що складові його будуть різними. Спробуємо розібратися, в чому шкідливий вплив пилу на організм.

Як пил впливає на здоров’я?

Пил в будинку – це не просто не естетично і не гігієнічно. Шкідливий вплив пилу на здоров’я цілком очевидний. Так звані пилові кліщі – досить неприємне сусідство. Перш за все, під удар потрапляють алергіки. Звичайний пил в будинку може викликати такі проблеми як кашель, нежить, почервоніння очей, сльозотеча і т.п. І це ще тільки «квіточки». Набагато небезпечніше звичайного побутової пилу пил токсичний.

Як ви думаєте, з чого складається пил у вашій квартирі? Як правило, тут виявляться і частки мінерального походження і органічні мікрочастинки (лусочки шкіри, шерсть тварин, пилок рослин тощо), а також складові вуличної пилу. На перший погляд, нічого небезпечного. Але  якщо ви живете поблизу шкідливих виробництв або жвавих магістралей, то вплив пилу на організм може посилюватися, наявністю в ній токсичних речовин. Це, наприклад, такі небезпечні компоненти як свинець та інші важкі метали.

Але токсичні речовини можуть проникати в повітря і зі звичайних побутових предметів. Наприклад, американські вчені довели, що шкідливий вплив пилу на організм пов’язано, зокрема, з наявністю в ньому фталатів. Ці речовини здатні спровокувати такі серйозні проблеми як астма, онкологічні захворювання та порушення функцій репродуктивної системи (безпліддя). Фталати можуть міститися в таких звичних речах як косметичні та миючі засоби, і навіть упаковка для продуктів. Вчені провели аналіз зразків пилу і виявили високий вміст токсичних речовин. Найвищою була концентрація фталатів, за ними слідували феноли, що потрапляють в повітря з пластика, оздоблювальних матеріалів, меблів. Для мінімізації шкідливого впливу пилу на здоров’я необхідно проводити регулярне вологе прибирання приміщення. Дотримання правил особистої гігієни (регулярне миття рук), також допоможе вплинути на ситуацію.
Шкідливий вплив компонентів пилу на організм

Шкідливий вплив пилу на здоров’я: хто в зоні ризику

Як ми вже з’ясували, навіть звичайний побутовий пил може містити токсичні компоненти. Що вже говорити про пил, що утворюється в результаті виробничих процесів. З ним ні в яке порівняння не йде звичайний пил в офісі або квартирі. Небезпечний для здоров’я пил утворюється, наприклад, під час будівельних робіт (дроблення каменя, буріння, вивантаження сипучих матеріалів і т.п.). Не менш шкідливий вплив на здоров’я має і пил, що утворюється при обробці металу. Залежно від складу, виробничий пил буває органічний (деревний, торф’яний), металевий і мінеральний (піщаний, цементний і т. п.).

За розміром частинок пилу розрізняють великодисперсний, середньодисперсний і дрібнодисперсний пил. Останній найбільш небезпечний. Його частинки розміром 5 мкм швидко розсіюються, при цьому не затримуються у верхніх дихальних шляхах, а потрапляють відразу в легені. Шкідливий вплив такого пилу на організм може привести до розвитку серйозних захворювань. У них навіть існує загальна назва – пневмоконіози.

Як мінімізувати шкоду впливу пилу

Пил в офісі, на виробництві, в будинку або квартирі негативно впливає на здоров’я. Саме тому важливо проводити постійний моніторинг якості повітря, особливо це стосується шкідливих виробництв. Адже там перевищення концентрації токсичних речовин може мати серйозні наслідки для здоров’я людей і стану навколишнього середовища.

Лабораторія «УкрХімАналіз» проводить аналіз повітря з метою виявлення компонентів, потенційно небезпечних для здоров’я. Після проведених досліджень, ви будете точно знати, наскільки чистим повітрям ви дихаєте, і що потрібно зробити, щоб поліпшити його якість.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: