1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Скарга на якість води. Куди і як скаржитися на якість води
13 Грудня 2018 / 26 просмотров

Скарга на якість води. Куди і як скаржитися на якість води

Вам знайома ситуація, коли ви відкриваєте кран у ванній, а звідти тече каламутне «щось» кольору міцного чаю? На жаль, погана якість водопровідної води зовсім не рідкість. Комунальні служби, зрозуміло, будуть намагатися пояснити вам, чому з крана тече іржава вода. А найчастіше ще й додадуть, що, на жаль, вирішити проблему ніяк не можна. Немає фінансування, обладнання застаріле, ну і далі за списком. Але споживачам від цього не легше. Що робити в такій ситуації? Скарга на якість води – перший крок на шляху до того, щоб змусити комунальні служби, як мінімум, звернути увагу на проблему. Куди скаржитися на якість води і як реально поліпшити ситуацію – дізнаєтеся з нашої статті.

Складання скарги на якість води

Порядок подачі скарги на якість води регулюється законодавчо, процедура обов’язково повинна бути прописана в офіційних документах комунального підприємства, що відповідає за водопостачання в вашому населеному пункті. Як скаржитися на якість води?

  1. Якщо ви помітили, що з крана тече брудна (іржава) вода, відчувається неприємний запах, з’явився нехарактерний присмак, потрібно відразу телефонувати в диспетчерську службу комунального підприємства, яке надає вам послуги з водопостачання.
  2. Якщо причина брудної води – ремонтні роботи або промивка мереж, то вам відразу ж про це повідомлять. В цьому випадку брудна вода – явище тимчасове.
  3. Якщо ремонтних робіт в даний момент не проводиться, то потрібно залишити заявку і до вас повинні виїхати фахівці підприємства для взяття проб води. Також, як правило, на сайтах комунальних підприємств є спеціальні форми для скарг на якість води. Але дзвінок диспетчеру допоможе прискорити вирішення проблеми.

За законодавством, скарга на якість води обов’язково повинна бути підтверджена документально. Фахівці комунального підприємства беруть проби в квартирі заявника, проводять аналіз і вже потім протягом двох діб після отримання результатів зобов’язані дати офіційну відповідь.

Але не варто занадто радіти з цього приводу. Найчастіше відповіді обмежуються стандартними відписками, а вода «відповідає санітарним нормам». Тому споживачам доводиться брати ініціативу в свої руки. Не зайвим буде попередньо з’ясувати загальний стан водопровідних мереж у вашому населеному пункті.

Скарги на якість води: найчастіші причини

Як правило, коли від населення починають надходити скарги на якість води, комунальні служби намагаються звалити провину одна на іншу: водоканали на ЖЕКи, ті, в свою чергу, на теплогенеруючі компанії (якщо мова про гарячу воду) і т.п. Давайте розглянемо найпоширеніші причини погіршення якості води.

  1. Проблеми в системі водопідготовки, внаслідок чого у воді можуть опинитися шкідливі речовини.
  2. Вторинне забруднення. Більшість водопровідних труб у багатьох містах, давно відслужили свій термін. Все, що наросло на стінках за роки експлуатації, потрапляє в крани.
  3. Знижений тиск в системі. Це призводить до того, що вода застоюється і тому її потрібно довго зливати перед використанням, щоб вона стала прозорою.

За нормами комунальні підприємства, що відповідають за водопостачання, повинні регулярно промивати труби, але часто вони не можуть розібратися між собою, де і чия зона відповідальності. А поки комунальники вирішують, які служби повинні виконати ті чи інші роботи, рядові споживачі розбираються, як скаржитися на якість води.

Аналіз води з крана: чим він може допомогти?

Як ми вже писали вище, після зафіксованої скарги на якість води, фахівці місцевого водоканалу повинні провести забір зразків у вашій квартирі і дати офіційну відповідь. Але, як показує практика, зробити комунальні служби «крайніми» і тим більше домогтися перерахунку платіжок за неякісну послугу – справа вкрай непроста. Можливо, доведеться звертатися до суду. Для цього вам краще замовити аналіз води в незалежній лабораторії.

Виникає резонне питання: що робити поки йдуть розборки з комунальниками, експертизи та інші з’ясування. Адже користуватися водою потрібно кожен день. Якщо брудна вода у вашому крані явище постійне, то найпростішим рішенням буде встановлення фільтра. Аналіз води допоможе виявити, який прилад підійде саме у вашій ситуації. Буває, що для вирішення проблеми достатньо простого вугільного фільтра. Він добре справляється з забрудненнями різних типів.

Буває, що якість водопровідної води таке, що змінні частини фільтра дуже швидко виходять з ладу. Це говорить про серйозні проблеми в системі водопостачання. В цьому випадку складання скарги на якість води (бажано колективної, від усіх мешканців будинку) просто необхідно. Адже брудна вода – це пряма загроза здоров’ю населення, а деякі види забруднень прирівнюються до екологічної катастрофи. Тому ігнорувати проблему не варто.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: