Скільки часу потрібно для прокачування свердловини?
17 Січня 2023 / 19 просмотров

Скільки часу потрібно для прокачування свердловини?

Артезіанська свердловина біля приватного будинку або на дачній ділянці — річ воістину необхідна, але водночас клопітка: перед бурінням вам потрібно буде правильно вибрати місце і отримати дозвіл на проведення робіт, а після — зайнятися прокачуванням. Що це за процедура і скільки часу вона зазвичай займає, розповість «УкрХімАналіз».

Що таке прокачування свердловини

Почнемо з сумного факту: хоч би як глибоко ви пробурили артезіанську свердловину, через скільки б пластів гірських утворень не пройшли та хоч би як ретельно не обирали місце, одразу після завершення робіт ви отримаєте не чисту й смачну воду, а каламутну рідину непередбачуваного складу, консистенції та відтінку.

Нічого приємного в цьому, звісно, немає — але й страшного теж. У воду, яку забирають із джерела, цілком природним чином проникають піщинки, частинки землі і всілякої органіки, що міститься в ній, а також різноманітні неорганічні сполуки. Звичайно, таку воду можна фільтрувати — але для чого тоді було витрачати гроші на доступ до артезіанського джерела?

Єдиний спосіб «дістатися» до чистої води — викачати з підземного джерела всі забруднення. Цей процес і називається прокачуванням, іноді — розгойдуванням свердловини. Зазначимо, що і після прокачування безпеку води гарантувати «на око» неможливо. Зверніться за кваліфікованим лабораторним дослідженням в «УкрХімАналіз» — ми працюємо з пробами води з будь-яких джерел!

Для чого потрібне прокачування свердловини

Прокачування, тобто механізований відбір зі свердловини великої кількості води, що містить небажані домішки, необхідне в таких випадках:

  1. Ви щойно завершили буріння і тепер на поверхню виходить первинна забруднена вода.
  2. Ви довго не користувалися свердловиною, і тепер вона з природних причин засмічена забрудненнями, що накопичилися за час простою.
  3. Свердловина замулилася або запісочилася внаслідок внутрішніх процесів, зовнішнього втручання, неякісного проведення робіт з буріння або встановлення насоса — або з інших причин.

З першим і третім пунктом все однозначно: якщо ви маєте справу зі свіжою або явно забрудненою свердловиною, прокачування необхідне. Термін же замулювання свердловини, яка тривалий час не експлуатується, точно назвати неможливо: він залежить від характеристик водного джерела і порід, що його оточують, поточних кліматичних умов, вдалості буріння і безлічі інших чинників.

Скільки часу триває прокачування

Буріння артезіанських свердловин виконується через нерівномірно залягаючі підземні породи, у різні за вихідною якістю водоносні шари, з використанням різного обладнання — а отже, і вода, яку користувач отримує після завершення робіт, буде забруднена більшою або меншою мірою, від майже прозорої рідини до неспішного бруду, який неквапливо тече.

Отже, точно сказати, як довго триватиме прокачування свердловини, неможливо. В ідеальних умовах процес триває 8-12 годин; якщо ви натрапили на сильно забруднену воду, на розгойдування може піти і кілька днів. Зрозуміти, що процес пора завершувати, можна на підставі двох обставин:

  1. Ви бачите, що відкачувана вода стала, як їй і належить бути, прозорою, без сторонніх запахів і присмаків.
  2. Лабораторний аналіз показує, що вода, отримана під час прокачування, відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.

Відомі випадки, коли прокачування свердловини розтягувалося на тижні, чи не на місяці. Щоб уникнути зайвої витрати води та електроенергії, скористайтеся такими рекомендаціями:

  • Організуйте правильне відведення відкачаної води. Само собою зрозуміло: щойно витягнута на поверхню брудна рідина не повинна потрапляти назад у свердловину — але на практиці буває й таке.
  • Відрегулюйте висоту розташування насоса, використовуваного для прокачування. Він обов’язково має діставати до придонного шару води — але водночас не лежати на самому дні, щоб не забиватися мулом і піском.

У процесі рекомендується періодично змінювати висоту насоса, опускаючи і піднімаючи його в амплітуді 6-10 сантиметрів. Не радимо використовувати дорогі насоси: для прокачування вам буде цілком достатньо вітчизняних варіантів.

Аналіз води після прокачування

Переконатися, що прокачування свердловини успішно завершено, а вода підходить для вживання в їжу, ви можете, звернувшись до лабораторії «УкрХімАналіз». Ми працюємо в усіх українських регіонах — від Івано-Франківська до Миколаєва. Бажаємо вам ідеальної артезіанської свердловини — і смачної корисної води!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!


    Читайте схожі статті: