1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Вміст солі у питній воді, норма
24 Жовтня 2017 / 2051 просмотров

Вміст солі у питній воді, норма

Коли ми говоримо про чистоту питної води в побуті, то маємо на увазі, в першу чергу, відсутність шкідливих хімічних речовин і небезпечних мікроорганізмів, які можуть вплинути на здоров’я. Але виявляється «правильна» вода – це ще й оптимальне поєднання різних хімічних показників. Зокрема, солей. Отже, що потрібно знати про норми вмісту солей у питній воді і яка їх кількість є оптимальним – читайте далі.

Що потрібно знати про вміст солі в воді

Вміст солі у питній воді – це природна складова, яка залежить від характеристик тієї місцевості, де знаходиться джерело. Як правило, вода з поверхневих джерел характеризується меншим вмістом розчинених солей, ніж з підземних водоносних горизонтів. Води з високим вмістом солей досить легко розпізнати навіть без спеціального аналізу. Вони мають характерний гіркуватий або солонуватий смак. Вміст солі у воді (мінералізація) визначається наявністю в ній макроелементів. Це кальцій, магній, калій, натрій, хлориди, сульфати. Максимальний вміст деяких з них (наприклад, таких як натрій, хлориди, сульфати) регламентується державними санітарними нормами. А ось гранична концентрація кальцію або магнію в питній воді не регулюється. Гранично допустимі норми вмісту солей у питній воді, згідно ДСанПіН 2.2.4-171.10, становлять 1000 мг / дм3.

Вміст розчинених солей у воді характеризується сухим залишком, який при аналізі визначається шляхом випарювання. Його не слід плутати із загальною мінералізацією, ці показники можуть дещо відрізнятися, оскільки при випаровуванні води більш леткі сполуки випаровуються. За державним санітарним нормам, сухий залишок повинен складати не більше 1000 мг / дм3. До 2020 року цей показник може становити 1500 мг / дм3. Таке «послаблення» для підприємств-постачальників води зроблено на випадок, якщо природні умови і технології не дозволяють довести якість води до більш жорсткого нормативу. Все це повинно бути підтверджено необхідними документами.

За результатами моніторингу 2014 року, вміст солей у питній воді різних регіонів України суттєво відрізняється.

Так, наприклад, в Полтавській області показники вмісту солей у воді перевищені, в порівнянні з нормативним показником. Тут загальна мінералізація становить 1026-1051 мг / дм3. Крім того, спостерігається підвищений вміст хлоридів.

Вплив солі на здоров’я людини

Існує думка, що вода з дуже низьким вмістом солей також небезпечна для здоров’я, як і вода підвищеної мінералізації. Воно широко популяризувалося ще за радянських часів. Але ряд сучасних досліджень спростовують це твердження.
Вміст солі у питній воді, норма

Так, американські вчені, спеціально займалися дослідженням цього питання, не виявили ніяких негативних наслідків для людського організму в процесі тривалого вживання води з низьким вмістом солей. Наприклад, екіпажі підводних човнів ВМФ США вживають дистильовану воду протягом декількох місяців без будь-якої шкоди для здоров’я. Крім того, значна кількість людей вживає воду природного походження з низьким вмістом солей, що також не несе ніяких негативних наслідків для здоров’я.

Мінімальна допустимий вміст солей у питній воді ніяк не регулюється, на відміну від максимальних показників.

Чим же небезпечне вживання води з високим вмістом солей? Наприклад, надлишок кальцію і магнію здатний викликати захворювання нирок і розвиток сечокам’яної хвороби (кальцій має властивість накопичуватися в нирках). Також він може провокувати порушення серцевої діяльності, аж до розвитку інфарктів. Крім того, може спостерігатися загострення хронічних захворювань і загальне зниження імунітету.

Підвищений рівень хлоридів і сульфатів веде до різних розладів травної системи.

Вміст солі у воді: вибираємо якість

Оскільки постійне вживання води з високим вмістом солей може призвести до погіршення здоров’я, то назріває резонне питання – як убезпечити себе і своїх близьких. Один з варіантів – встановлення фільтра зворотного осмосу. Але, перш ніж обзаводиться недешевим устаткуванням, необхідно здати воду на аналіз і перевірити її на вміст солей. Такі послуги вам нададуть в лабораторії «УкрХімАналіз». Тут можна вибрати пакет «Розширений» (30 показників) або «Максимальний» (50 показників). Обидва вони включають визначення загального вмісту солей у питній воді, а також сульфатів, хлоридів, кальцію, калію, магнію. Фахівці лабораторії допоможуть розшифрувати результати аналізу і запропонують варіанти вирішення проблеми, якщо вода не відповідає санітарним нормам.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: