1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Вплив жорсткої води на організм людини
6 Вересня 2018 / 254 просмотров

Вплив жорсткої води на організм людини

Всі знають, що «жорстка вода» – це не дуже добре. Але що таке власне жорсткість води, як вона проявляється, і чим саме погана жорстка вода уявлвляють далеко не всі. У даній статті ми розповімо про вплив жорсткої води на організм людини і про те, як ефективно вирішити проблему.

Така різна вода. Як впливає жорстка вода на здоров’я?

Перш, ніж говорити про вплив жорсткої води на організм людини, спробуємо розібратися з самим поняттям «жорстка вода». Наявність у воді солей кальцію і магнію (солей жорсткості) і визначає, наскільки жорсткою вона є. Якщо їх концентрація перевищена, вода вважається жорсткою. У Державних санітарних нормах прописано, що гранична допустима жорсткість води – не більше 7 ммоль / дм3. Якщо концентрація солей жорсткості більше, то така вода не дуже корисна для здоров’я.

Взагалі, за спостереженнями фахівців, перевищення жорсткості фіксують приблизно в половині всіх наданих на аналіз зразків.

Жорстка вода або м’яка надходить в ваш водопровід, багато в чому залежить від природних умов конкретного регіону.

Там, де воду піднімають з підземних водоносних горизонтів, вона буде жорсткіше, ніж там, де в систему водопостачання подають воду з поверхневих джерел. Справа в тому, що природна жорсткість води з річок та озер, як правило, невисока.

Як же впливає жорстка вода на здоров’я? Перше, на що ви можете звернути увагу – це те, як жорстка вода впливає на шкіру і волосся. Їх стан помітно погіршується. Шкіра пересихає, волосся стає ламким, може випадати, з’являється лупа. І це тільки зовнішні, можна сказати порівняно «невинні» ознаки. Набагато більш серйозні захворювання виникають через відкладення солей в організмі.

  • проблеми з суглобами (артрит)
  • камені в нирках і жовчному міхурі
  • захворювання серцево-судинної системи

камені в нирках і жовчному міхурі

Шкода жорсткої води для дітей

Те, що жорстка вода далеко не така нешкідлива, як може здатися на перший погляд, ми з’ясували. Але шкода жорсткої води для дітей, набагато відчутніша, ніж для дорослого організму. Адже дитина набагато чутливіша до зовнішніх подразників.

  1. Жорстка вода дуже негативно впливає на стан шкіри малюка. Руйнуючи захисну плівку, вона може привести до розвитку дерматитів та інших шкірних захворювань (наприклад, екземи). Купання в жорсткій воді вкрай небажано, особливо для дітей першого року життя.
  2. Жорстку воду з-під крана дітям краще не давати. Кип’ятіння може частково зменшити концентрацію солей жорсткості. Але все-таки для дитини краще купувати спеціальну дитячу бутильовану воду.

Як позбутися від жорсткої води?

Ми з’ясували, що вплив жорсткої води на організм людини досить негативний. Але при цьому дуже м’яка вода також некорисна. Адже знижена мінералізація призводить до нестачі потрібних для організму речовин. Саме тому оптимальна для здоров’я вода середньої жорсткості. (В межах 3 – 4 ммоль / дм3).

Тим, як жорстка вода впливає на шкіру, волосся і весь організм в цілому, її шкода не вичерпуються. Надмірна жорсткість призводить до швидкого зносу побутової техніки, зокрема, пральних і посудомийних машин. А накип на стінках чайника взагалі «класика жанру». За цією ознакою можна неозброєним оком визначити, що вода не відповідає нормам. Як мінімізувати шкідливий вплив жорсткої води на організм людини? Вирішувати проблему можна по-різному. Є «народні способи» пом’якшення жорсткої води:

  • відстоювання (відстоювати треба не менше доби, спосіб працює лише в тому випадку, якщо твердість не значно вище норми)
  • кип’ятіння (при кип’ятінні з води разом з надлишком солей жорсткості йдуть і корисні речовини)
  • заморозка
  • пом’якшення за допомогою соди (2 чайні ложки соди на 10 літрів води)

Ці способи більше підходять для невеликих обсягів води, так як закип’ятити або відстояти цілу ванну досить проблемно.

Також існують хімічні засоби пом’якшення (наприклад, спеціальні таблетки для пральних машин). Але в такому випадку залишається відкритим питання про пом’якшення жорсткої води для пиття.

Вирішувати проблему краще комплексно. Для того, щоб перевірити якість води і отримати професійні рекомендації як позбутися від жорсткої води, її потрібно здати на аналіз.

У лабораторії «УкрХімАналіз» перевірять наданий вами зразок на жорсткість та інші показники. Фахівці звертають увагу, що якщо проблема тільки в жорсткій воді, не варто купувати складні і дорогі системи фільтрації. В цьому випадку для виправлення ситуації буде досить просто фільтра-пом’якшувача.

Пийте здорову воду!

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: