1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Як аналіз ґрунту і рослин допоможе керувати врожайністю
19 Серпня 2018 / 81 просмотров

Як аналіз ґрунту і рослин допоможе керувати врожайністю

Якщо ви займаєтеся вирощуванням фруктів і овочів на своїй ділянці, то бажання отримати максимально багатий урожай цілком природне. І не важливо: володієте ви маленькою дачною ділянкою або організували велике фермерське господарство. Тут важливий науковий підхід. Діагностика ґрунту допоможе не тільки визначити оптимальні для вирощування на даній ділянці сільськогосподарські культури, але і підібрати відповідні добрива. Для цього знадобиться провести лабораторний аналіз ґрунту. Як лабораторні дослідження ґрунту допоможуть підвищити врожайність на вашій ділянці – дізнаєтеся з нашої статті.

Аналіз ґрунту і рослин – ведемо господарство «науково»

На думку фахівців, майбутня врожайність приблизно на 60% залежить від родючості ґрунту. Для того щоб визначити, яких речовин не вистачає вашим сільгоспкультурам, а також що найкраще буде рости в даному ґрунті, необхідно провести лабораторні дослідження ґрунту.

Як діагностика ґрунту може підвищити ефективність вашого господарства?

  1. Аналіз ґрунту допоможе підібрати оптимальні сільськогосподарські культури, дерева, чагарники, декоративні рослини для вирощування на даній ділянці.

Тут важливий, зокрема, такий показник як pH. Для багатьох овочевих культур найбільш сприятлива кислотність ґрунту, близька до нейтральної (pH 6 – 7). Добре ростуть в таких ґрунтах томати, огірки, кабачки, баклажани, часник, цибуля-порей, квасоля, горох, редис, салат. Якщо кислотність ґрунту занадто висока, то навіть добрива не дадуть потрібного ефекту. Для зниження кислотності в ґрунт потрібно періодично вносити вапно. Але є і культури, які люблять ґрунт високої кислотності (капуста, морква, буряк, цибуля ріпчаста). Слабкокислі ґрунти оптимально підходять для вирощування картоплі, гарбуза, щавлю. У лабораторії визначають два показника pH – pH водної та сольової витяжки.

  1. Діагностика ґрунту допоможе правильно вибрати добрива, щоб максимально підвищити врожайність. У цьому випадку важливі такі показники як кількість органічної речовини в ґрунті (гумус), рухомі форми азоту, фосфору і калію, pH. Рухливі форми поживних елементів допомагають розрахувати потрібну кількість добрив і підібрати ті, які включають необхідні елементи. Так, наприклад, для підвищення раннього росту рослин рекомендують фосфорні добрива в якості стартових.
  2. Екологічний аналіз ґрунту на радіонукліди, важкі метали, токсини, пестициди, нафтопродукти також важливий для сільського господарства. Безпосередньо з врожайністю дані показники не пов’язані, але вирощені на забрудненій землі овочі та фрукти можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю. І не тільки вашому (якщо сільгосппродукцію ви вирощуєте на продаж). Зайвий привід замовити екологічну діагностику ґрунту – розташування поблизу ділянки великих підприємств, магістралей і т.п.

Як аналіз ґрунту і рослин допоможе керувати врожайністю

Основні принципи діагностики ґрунту

Під принципами діагностики ґрунту в ґрунтознавстві розуміють процес опису характеристик ґрунту для віднесення її до того чи іншого виду. У ґрунтознавстві виділяють такі основні методи діагностики:

  • профільно-морфологічний
  • порівняльно-географічний

Якщо мова йде про ділянки сільськогосподарського призначення, то тут за результатами діагностики потрібно звертати увагу на агрохімічні, агрофізичні, біологічні властивості ґрунту. (Зокрема, вміст у ґрунті гумусу, показник pH, рухомі форми фосфору, калію та інших поживних елементів).

Лабораторні дослідження ґрунту: забір проб

Для діагностики ґрунту забір проб оптимально проводити раз на рік. Найкраще робити проби для лабораторних досліджень ґрунту безпосередньо перед висадкою сільгоспкультур або перед внесенням добрив. Зразки беруться на глибині залягання коренів.

Якщо рельєф ділянки неоднорідний, то береться проба з кожного елемента рельєфу. Для максимально об’єктивного аналізу краще брати кілька зразків (субпроби з різних частин ділянки), їх об’єднують в одну (так звану середню пробу). Фахівці рекомендують об’єднувати не менше 5 точкових проб. Загальна маса зразка ґрунту – близько 1 кг. Після забору проби передаються на аналіз в спеціалізовану лабораторію.

Де зробити?

У лабораторії «Укрхіманаліз» вам запропонують провести агрохімічний і екологічний аналіз грунту. Кожне дослідження включає «Базовий», «Розширений» і «Максимальний» пакет (в залежності від числа досліджуваних показників). Діагностика ґрунту бажана перед купівлею земельної ділянки, не залежно від того, чи будете ви займатися сільським господарством або просто придбали землю під будівництво.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: