Як можна довести погану якість бензину?
12 Жовтня 2022 / 75 просмотров

Як можна довести погану якість бензину?

Машина може зламатися з різних причин, і не останнє місце в їх списку займає використання неякісного бензину. З нашої статті ви дізнаєтеся, чому для «здоров’я» автомобіля важливо заправляти його паливом, що відповідає стандартам, і як довести, що на заправці залили поганий бензин.

Якісне паливо — гарантія довговічності двигуна

Сучасні автомобільні двигуни відрізняється високим коефіцієнтом корисної дії — не в останню чергу за рахунок сильного стиску паливної суміші, що надходить всередину. При цьому бензин повинен спалахнути (здетонувати) не раніше певного моменту, інакше знижується ефективність згоряння, а двигун, що зазнає непередбачених навантажень, швидше виходить з ладу.

Стабільність бензину визначається октановим числом, що показує, скільки в суміші, що згорає всередині двигуна, міститься ізооктану. Дізнатись октанове число самостійно, без звернення до експертів, неможливо — а отже, не можна бути до кінця впевненим, що на АЗС вам залили паливо, яке повністю відповідає вимогам.

Крім поломки двигуна, використання некондиційного бензину призводить до виходу з ладу:

 • Свічок запалювання.
 • Фільтра.
 • Форсунок.
 • Насоса та інших елементів паливної системи.

Розбавлений бензин, залитий у порожній бак, дасть взнаки вже через 5–10 хвилин. Дізнатися про наявність проблеми можна за такими ознаками:

 • Стуки та «вибухи» у двигуні.
 • Неможливість одразу завести машину.
 • Помітне зниження потужності автомобіля.
 • Кількість обертів, що безперервно змінюється на холостому ході.

Якщо некондиційне паливо підливається до бака, де є залішки, негативні зміни стануть помітні не відразу; одна з найбільш очевидних «довгограючих» ознак неякісного бензину — різке підвищення витрати при проходженні звичайної дистанції.

Як довести, що в машину залили поганий бензин

Прості ознаки неякісного палива:

 • У нормі бензин або зовсім прозорий, або трохи віддає жовтизною. Бачите насичені кольори? Швидше за все, до суміші додані небезпечні присадки.
 • У специфічному бензиновому запаху чути домішки ацетону, олій чи смол.
 • На чистому листі, змоченому бензином, після випаровування залишаються розводи.
 • Досліджувана суміш згоряє, залишаючи сліди будь-якого від білого кольору (опит краще проводити на прозорому склі).

Перелічені критерії допоможуть зрозуміти, що якість бензину не відповідає заявленому. Проте щоб довести, що вам продали некондиційний продукт і саме через нього сталася поломка, необхідно провести експертизу:

 1. По можливості при перших збоях у роботі двигуна зупиніть машину та викличте евакуатор.
 2. Вирушайте в автосервіс та отримайте акт огляду, що підтверджує ваші побоювання.
 3. Злийте неякісне паливо та зверніться за експертизою до незалежної лабораторії.
 4. Промийте елементи паливної системи, що контактували з розведеним бензином.
 5. Зверніться до керівництва станції з претензією. Не зайве матиме при собі чек, що підтверджує заправку; в іншому випадку доведеться користуватися іншими доказами, наприклад, записами з відеокамер.

Не слід зволікати з пред’явленням претензій: що більше часу пройшло між заправкою і вашим зверненням, то вища ймовірність, що працівники встигли приховати сліди продажу неякісного продукту. Якщо не вдалося вирішити питання в досудовому порядку, ви можете звернутися з висновком експертизи до суду — і вимагати повного відшкодування збитків, завданих вашій машині.

Професійний аналіз — доказ вашої правоти

Лабораторія «УкрХімАналіз» проведе експертизу палива, виявить наявність та відсотковий вміст шкідливих домішок. Ми працюємо по всій Україні — відповідно до ДСТУ 7687:2015. Будьте впевнені в якості бензину — і власній безпеці!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!


  Читайте схожі статті: