Як можна захистити себе від забрудненого повітря?
12 Лютого 2023 / 8 просмотров

Як можна захистити себе від забрудненого повітря?

У повітрі, яким ми дихаємо, міститься величезна кількість домішок — як нейтральних або навіть корисних, так і таких, що негативно впливають на здоров’я. Звичайно, найпростіші способи захистити себе від небезпеки — не дихати вуличним повітрям узагалі або не відвідувати особливо «брудні» місця; зі зрозумілих причин ні те, ні інше на практиці не працює. Зі статті «УкрХімАналізу» ви дізнаєтеся, як захиститися від забрудненого повітря — доступними способами.

Чому важливо дихати чистим повітрям

Людський організм не може жити без кисню, який міститься в повітрі: саме завдяки цьому газу ми можемо перетравлювати і засвоювати їжу, відновлювати ресурси тіла, боротися з інфекціями — і, звісно, здійснювати розумову діяльність. Усі інші сполуки, що містяться в повітрі, можна умовно розділити на:

  • Корисні: ефірні олії, що виділяються хвойними породами дерев.
  • Нейтральні: наприклад, азот, що становить більшу частину атмосфери.
  • Шкідливі: чадний газ, сірководень, фенол, формальдегіди, найрізноманітніші алергени.

І якщо відсутність додаткових корисних речовин компенсувати можна, то зі шкідливими — яких, на жаль, із часом стає дедалі більше — необхідно боротися.

На муніципальному та державному рівнях така боротьба проявляється в насадженні більшої кількості дерев, що поглинають небезпечні сполуки та виділяють кисень, введенні нових стандартів споживання електроенергії, що покликані знизити витрату природних копалин та очищення промислових відходів — список можна продовжувати нескінченно. Простій же людині залишається лише намагатися вберегти себе від негативних впливів довкілля — це питання ми і розглянемо в наступному розділі.

Захист від забруднень, що містяться в повітрі

Перелічимо основні способи, що допомагають ефективно захищатися від забрудненого повітря:

  1. Залишайтеся в приміщенні. Зрозуміло, ви не будете вічно сидіти вдома — але після серйозного одномоментного погіршення параметрів повітря, наприклад, викиду хімічного підприємства або природного лиха, максимально скоротити час перебування на вулиці буде цілком розумно.
  2. Гуляйте або займайтеся спортом на вулиці вранці або ввечері. Найбільший рівень забруднення повітря досягається в денні години, особливо за спекотної погоди — рекомендуємо в цей час перебувати в приміщенні або хоча б обирати для прогулянок місця із зеленими насадженнями.
  3. Пересувайтеся містом «обхідними шляхами», по можливості оминаючи центральні райони та жваві дороги.
  4. Постарайтеся відмовитися від куріння. Тютюн негативно впливає на здоров’я легенів — а що виснаженіші ваші органи дихання, то вони чутливіші до шкідливих домішок, які містяться в повітрі.
  5. Встановіть удома кондиціонер, що фільтрує повітря, яке притікає зовні. Крім системи кондиціонування, можна використовувати зволожувач повітря, що «прибиває» зважені молекули до землі — і навіть просто змочувати штори, допомагаючи їм ефективніше затримувати забруднення.

Щоб підібрати максимально ефективні способи очищення повітря, необхідно знати, якими саме токсичними сполуками з тисяч можливих варіантів воно забруднене. Отримати повну інформацію про повітря, яким ви дихаєте, допоможе хімічний аналіз. Зверніться до лабораторії «УкрХімАналіз» — за швидким і достовірним результатом!

Чи достатньо безпечне повітря навколо?

Лабораторія «УкрХімАналіз» виконує всі види досліджень повітря, зокрема на наявність небезпечних домішок. У нашому розпорядженні — високоточне обладнання, сучасні методики і, звісно, найкращі фахівці. Послуги лабораторії «УкрХімАналіз» доступні в Києві, Київській області та в усіх регіонах України. Знайте, які небезпеки приховані в повітрі, яким ви дихаєте, — і будьте готові захистити свій організм!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: