1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Як на організм людини впливає забруднене повітря?
11 Жовтня 2018 / 93 просмотров

Як на організм людини впливає забруднене повітря?

У сучасному світі за всі блага цивілізації часто доводиться розплачуватися погіршенням стану екології. Рівень забрудненості повітря, особливо у великих містах, залишає бажати кращого. При цьому «брудне повітря» – поняття для багатьох абстрактне. Хоча саме він веде до проблем зі здоров’ям, загострення хронічних захворювань і т.п. Чим насправді ми дихаємо, до яких наслідків це може призвести і чи можна ефективно вирішити проблему – читайте в нашій статті.

Брудне повітря: причини

Рівень забрудненості повітря, яким ми дихаємо, залежить від багатьох чинників.

 • живете ви в місті чи в сільській місцевості
 • наявність поблизу жвавих автомобільних доріг і промислових підприємств
 • пора року
 • вологість і температура повітря
 • наявність у квартирі домашніх тварин і т.п.

Взагалі, всі фактори можна умовно розділити на дві групи: зовнішні (пов’язані із загальним станом екології) і внутрішні (що знаходяться безпосередньо в самому приміщенні).

Відповідь на питання, як на організм людини впливає забруднене повітря, очевидний для будь-якої розсудливої ​​людини. Зрозуміло, негативно. Але це, якщо не вдаватися в деталі. А якщо розібратися більш детально, то всі шкідливі речовини по-різному впливають на організм.

Як саме на організм людини впливає забруднене повітря залежить від ступеня токсичності тієї чи іншої речовини, його концентрації в повітрі, тривалості впливу і т. п.

Як на організм людини впливає забруднене повітря?

Рівень забрудненості повітря: гранично допустимі концентрації шкідливих речовин

Якість повітря в житлових і нежитлових приміщеннях регулюється Державними санітарними нормами. Фахівці керуються таким параметром як гранично допустима концентрація шкідливих речовин (ГДК). ГДК буває разова максимальна (використовується для промислових приміщень) і середньодобова (для житлових). Чим більш токсичною є речовина, тим менше її гранично допустима концентрація. Так, наприклад, для надзвичайно небезпечних сполук (таких як ртуть, свинець, бензіпрен і т.п.) ГДК не повинна перевищувати 0,1 мг / м3.

Давайте розберемо, які основні компоненти «брудного повітря» в міських квартирах. За спостереженнями фахівців найбільш поширені забруднювачі повітря такі.

 1. Формальдегід і феноли.

Саме ці сполуки посідають «непочесне» перше місце в ряду побутових забруднювачів повітря. Найчастіше міські квартири, особливо після ремонту або купівлі нових меблів буквально «фонять». Високий рівень забрудненості повітря формальдегідом пов’язаний з тим, що ця речовина широко застосовується у виробництві меблів, будівельних та оздоблювальних матеріалів, металопластикових вікон і т.п.

 1. Чадний газ.

Перевищення в повітрі концентрації чадного газу дуже небезпечно. Як правило, причиною є несправні газові прилади.

 1. Важкі метали.

Якщо ви живете поблизу промислових підприємств і жвавих автострад, то рівень забрудненості повітря важкими металами може бути досить високим.

 1. Цвіль і грибок.

Якщо в приміщенні висока вологість, часті перепади температури – все це створює ідеальні умови для розмноження цвілі. Часто в цьому випадку рівень забрудненості повітря спорами грибка просто зашкалює.

 1. Пил.

Звичайнісінький і нешкідливий на перший погляд домашній пил – це цілий «коктейль» із найрізноманітніших речовин, часто шкідливих для здоров’я.

Як на організм людини впливає забруднене повітря?

Якщо у вас або у когось з ваших близьких з’явилися проблеми зі здоров’ям, то це серйозна причина, щоб замовити аналіз повітря в квартирі. На які симптоми варто звернути увагу в першу чергу?

 • часті застуди, загальне зниження імунітету (особливо у дітей)
 • загальна слабкість
 • головний біль
 • безсоння
 • відчуття різі в очах
 • розвиток або загострення алергії
 • напади астми

Все це може свідчити, що в приміщенні брудне повітря. Важливо з’ясувати, наскільки серйозна проблема, і концентрація яких саме шкідливих речовин перевищена. Забір проб для аналізу повітря проводиться тільки фахівцями. Перевіряються, зокрема, такі показники:

 • ртуть
 • свинець
 • кадмій
 • сірководень
 • формальдегід
 • аміак
 • небезпечні леткі сполуки та ін.

Всі свідчення фахівці порівняють з гранично допустимими концентраціями тих чи інших речовин і порекомендують варіанти вирішення проблеми. Вони будуть залежати від того, вміст яких саме речовин перевищено. Так, у разі, якщо перевищено рівень забрудненості повітря по формальдегіду, досить ефективним методом є тривале і інтенсивне провітрювання квартири (хоча б близько місяця). При цьому мешканцям в квартирі краще в цей час не знаходиться. Для вирішення проблеми цвілі допоможе нормалізація мікроклімату в приміщенні.

У будь-якому випадку, чистота повітря, яким ми дихаємо – важлива складова здоров’я.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: