Як очистити колодязь від нафтопродуктів?
17 Лютого 2023 / 7 просмотров

Як очистити колодязь від нафтопродуктів?

Уявіть: у вашому розпорядженні — чудовий, глибокий колодязь, що дає прохолодну чисту воду. І ось одного не найпрекраснішого дня ви виявляєте на водній поверхні плівку, що переливається під променями сонця, або помічаєте, що вода почала пахнути машинною оливою, бензином або будь-яким іншим із багатого списку нафтопродуктів. З нашої статті ви дізнаєтеся, як і чим очистити колодязь — і чи вдасться в цій справі обійтися своїми силами.

Чому так важливе очищення води від нафтопродуктів

Людина не може обійтися без води: ми п’ємо її, використовуємо для приготування їжі та ліків, прибирання, прання, підтримання чистоти тіла — і це далеко не вичерпний список.

Чиста вода, що містить тільки молекули оксиду водню, у природі не зустрічається; у рідині зазвичай присутні домішки:

 • Солі лужноземельних металів, в основному — магнію і кальцію.
 • Сполуки важких металів: свинцю, марганцю, ртуті, кадмію та інших.
 • Продукти розкладання пестицидів і добрив.
 • Органічні сліди гниття рослин і тварин.
 • Промислові викиди.
 • Речовини, що утворюються внаслідок перероблення нафти: бензин, гас, насичені та ненасичені вуглеводні, олії, розчинники тощо.

Попадання перерахованих продуктів в організм людини може спричиняти хронічні та гострі отруєння, порушення функціонування систем організму, руйнування шкірних покривів, слизових оболонок і внутрішніх органів. Тому за перших ознак потрапляння в колодязь нафтопродуктів необхідне чищення, що допомагає відновити питні якості води.

Звідки в колодязі можуть з’явитися продукти нафтопереробки

До найпоширеніших причин отруєння колодязної води нафтопродуктами належать:

 • Протікання заглибного насоса. Прилад може бути пошкоджений під час первинного встановлення, обслуговування або заміни деталей; значно рідше — внаслідок корозійних процесів.
 • Попадання всередину колодязя промислових стоків або побутових відходів — через тріщини в кільцях або, рідше, безпосередньо з дна.
 • Наявність на внутрішній поверхні бетонних кілець вихідних забруднень, які з часом вимиваються водою.
 • Хуліганські дії сусідів або недоброзичливців, які намагаються зіпсувати життя господареві колодязя або просто не знають, чим себе розважити.

Нафтопродукти можуть потрапити в колодязь і через недбалість власника або будь-якого члена сім’ї, наприклад, упустивши у воду бензинову запальничку. Що швидше буде виявлено забруднення, то ефективнішою стане боротьба з ним — а як очистити воду від продуктів нафтопереробки, ми розповімо нижче.

Чищення колодязя від нафтопродуктів: основні етапи

Щоб видалити з колодязної води продукти переробки нафти:

 1. Не починайте з відкачування води! Інакше масляна плівка осяде на стінах колодязя — і на повне її видалення піде значно більше часу і сил.
 2. Зберіть плівку за допомогою абсорбуючого матеріалу: грубого (пористого, такого, що добре вбирає воду) паперу; тирси; гранул з деревини; торфу — або спеціального абсорбенту. Розподіліть матеріал по всій площі плями, а коли нафтопродукти вберуться, зберіть і утилізуйте — наприклад, шляхом спалювання.
 3. Після того, як плівку буде повністю усунуто, відкачайте воду, а потім ретельно, використовуючи щітку на довгій ручці або інші доступні засоби, промийте стінки колодязя.
 4. Загерметизуйте кільця, щоб унеможливити проникнення небезпечних речовин через мікротріщини і щілини.
 5. За необхідності виконайте дезінфекцію колодязя; як це зробити, ви дізнаєтеся, прочитавши відповідну статтю в нашому блозі.

Не рекомендуємо підпалювати нафтову плівку: у цьому разі у воду потраплять токсичні продукти горіння, а крім того, висока температура може негативно позначитися на міцності бетонних кілець.

Пам’ятайте: чистити колодязь поодинці категорично не можна. Неодмінно подбайте, щоб вам було кому підстрахувати — або зверніться по допомогу до професіоналів.

Як переконатися, що колодязь дійсно чистий?

Після завершення очищення колодязя від нафтопродуктів зверніться до лабораторії «УкрХімАналіз». У нашому розпорядженні — прилади та реактиви, що дають змогу безпомилково визначити наявність у воді нафтопродуктів та інших небажаних домішок. Ми працюємо для всієї України: від Києва до Одеси, від Львова до Харкова. Замовте аналіз колодязної води — переконайтеся, що ваше здоров’я дійсно поза небезпекою!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!


  Читайте схожі статті: