Як очистити повітря у квартирі?
20 Лютого 2023 / 1 просмотров

Як очистити повітря у квартирі?

У вуличному повітрі, що потрапляє у квартиру, може міститися безліч забруднень: від вуглекислого і чадного газів до дрібнодисперсних частинок, спор грибка та алергенів. Зрозуміло, очистити все повітря на вулиці не можна — зате можна подбати про безпеку того обсягу атмосфери, яким ви дихаєте вдома. Як це зробити і що найкраще використовувати для очищення повітря, читайте в статті «УкрХімАналізу».

Подихаємо тим, що є?

Чистота повітря — один із найважливіших для людського організму факторів. Основний споживаний нами під час дихання елемент — кисень, необхідний для роботи всіх без винятку функцій нашого тіла, від власне дихальної до кровотворної, видільної та статевої. Без кисню неможливі фізичний та інтелектуальний розвиток — навіть за зниження вмісту цього елемента в повітрі людина відчуває втому і загальмованість.

І, звісно, в повітрі містяться не тільки обов’язкові азот, кисень і вуглекислий газ, а й безліч інших сполук: безпечних, корисних, але дуже часто таких, що негативно впливають на здоров’я. До таких речовин належать:

 • Промислові викиди: феноли, сірководень, хлороводень.
 • Дрібнодисперсні частинки: роздроблене тверде сміття, продукти розкладання, пил.
 • Продукти, які потенційно можуть викликати алергічні реакції.
 • Спори грибків.
 • Бактерії.
 • Віруси.
 • Інші хвороботворні мікроорганізми.

Проникнення в організм сполук, що належать до однієї або кількох перерахованих груп, може призвести до всіляких хронічних і гострих захворювань. Саме тому так важливо дихати чистим повітрям — хоча б у межах власної квартири.

Як зрозуміти, що повітря у квартирі недостатньо чисте

Перелічимо основні ознаки забруднення повітря в оселі:

 • Сильний кашель або нежить. Частинки пилу й алергени, що містяться в брудному повітрі, подразнюють носоглотку й гортань, провокуючи специфічні реакції організму. Зверніть увагу, чи не минають зазначені симптоми, коли ви вибираєтеся на вулицю, перебуваєте в гостях, на роботі, на дачі тощо — якщо так, час замислитися над тотальним прибиранням оселі.
 • Загальне погіршення самопочуття. Отруйні речовини, що знаходяться в повітрі, неминуче впливають на всі системи організму. Ситуація погіршується за рахунок ефекту накопичення: що більше ви дихаєте брудним повітрям, то гірше почуваєтеся.
 • Швидке накопичення пилу. Тільки вчора провели вологе прибирання, а сьогодні знову спостерігаєте пил на всіх горизонтальних поверхнях? Візьміть до уваги, що ви дихаєте цим повітрям — і деяка частина безумовно некорисного пилу потрапляє у ваші легені.
 • Осідання бруду на підвіконнях і шторах. Мабуть, найкращий індикатор наявності в повітрі, що надходить з вулиці, пилу і сажі — тюлеві штори. У разі серйозної забрудненості повітря вони буквально темніють або чорніють — що безумовно свідчить про низьку якість повітря.

На чистоту повітря у квартирі негативно впливають такі чинники, як:

 • Куріння.
 • Наявність у приміщенні цвілі.
 • Утримання домашніх тварин (у шерсті міститься лупа).
 • Велика кількість старих килимів, м’яких меблів, тканинних іграшок та інших предметів, що акумулюють пил та інші забруднення.

Точно визначити, які забруднення і в якій кількості містяться в повітрі, можна тільки за допомогою лабораторного аналізу. Лабораторія «УкрХімАналіз» виконає дослідження зразків повітря — і надасть звіт з повним переліком виявлених небезпек.

Очищення повітря у квартирі: 3 найкращі методи

Щоб зробити повітря вдома чистішим, дотримуйтесь нескладних порад:

 1. Регулярно виконуйте вологе прибирання. Одного пилососа недостатньо: щоб позбутися шкідливих речовин, не забувайте мити підлогу, витирати пил, чистити килими і прати штори.
 2. Обзаведіться зволожувачем повітря. Такі прилади не тільки підвищують відносну вологість до комфортного для організму рівня, а й прибивають зважені в повітрі забруднення до землі; надалі ви зможете їх видалити, дотримуючись порад із попереднього пункту.
 3. Встановіть систему кондиціонування. Фільтрація повітря, що надходить з вулиці, — чудове рішення, що допомагає позбутися безлічі шкідливих домішок, які містяться в ньому. Звичайно, спосіб недешевий — але найефективніший з перерахованих нами.

Крім іншого, оздоровленню повітря в приміщеннях сприяють домашні рослини, які поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Ніколи не буде зайвим і провітрювання — за умови, що ви живете у відносно благополучному з погляду екології районі.

Чи вийшло очистити повітря вдома?

Лабораторія «УкрХімАналіз» виконує дослідження проб повітря з приватних будинків, квартир, промислових приміщень, торгових комплексів і офісів. Ми працюємо на точному сучасному обладнанні, використовуємо просунуті методи аналізу — і гарантуємо точність наданих клієнту результатів. Скористатися послугами «УкрХімАналізу» можуть жителі Києва, Кропивницького, Кременчука та інших українських міст. Переконайтеся, що очищення повітря вдома дало результати — і дихайте без остраху!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!


  Читайте схожі статті: