Як очистити воду у свердловині від мастила?
14 Лютого 2023 / 5 просмотров

Як очистити воду у свердловині від мастила?

Один із найнеприємніших сюрпризів, які можуть очікувати на власника свердловини, — забруднення води машинним мастилом. На ранньому етапі визначити, що у воду потрапили небезпечні домішки, можна за тим, що від води пахне мастилом; масляна ж плівка, що утворилася на водній поверхні, позбавляє надії найзавзятіших оптимістів. У статті експерт «УкрХімАналізу» розповість, чому у воду потрапляє машинне мастило — і як очистити свердловину.

З мастилом чи без?

Чистити воду у свердловині необхідно за перших ознак потрапляння мастила — навіть якщо поки що відчувається лише специфічний запах або слабкий неприємних присмак. Категорично не рекомендується пити забруднену мастилом воду — потрапляючи всередину тіла, рідина викликає:

  • Нудоту і блювоту.
  • Сильний понос.
  • Болі в животі та запаморочення.

Систематичне вживання свердловинної води, в яку потрапило технічне мастило, може призвести до значно сумніших наслідків, аж до розвитку виразкової хвороби і відмови печінки. На щастя, зрозуміти, що у воду потрапило машинне мастило, зазвичай легко — органи смаку та нюху вас не обдурять, а за потреби додаткову підказку дасть кишківник, що вибився з нормального графіка.

І все ж не варто цілком покладатися на себе. Якщо виникли підозри, що у воду потрапили масляні продукти, зверніться в лабораторію «УкрХімАналіз» за дослідженням зразків, яке однозначно покаже, є у воді шкідливі домішки чи ні.

Звідки у свердловинній воді береться мастило

Вода у свердловині може набути характерного запаху і смаку, а потім і покритися плівкою, що переливається всіма відтінками веселки, з таких причин:

  • Найчастіше мастило потрапляє у воду із заглибного насоса, що вийшов з ладу внаслідок корозії (що трапляється дуже нечасто) або фізичного пошкодження — наприклад, під час встановлення або заміни обладнання.
  • Масляна плівка може утворитися на поверхні свердловинної води і через проникнення промислових стоків, а також побутових відходів — через тріщини обсадної труби.
  • Нарешті, трапляються випадки, коли мастило, як і інші неприємні та некорисні речовини, у свердловину або колодязь підливають спраглі помсти сусіди або просто хулігани — особливо якщо власник надовго залишає джерело води без нагляду.

Зазначимо, що плівку, схожу на масляну, можуть створювати і деякі види мікроорганізмів, що влаштувалися в свердловині. У всіх перерахованих випадках воду в свердловині очистити можна — але якщо йдеться про масштабний розлив, вам, цілком імовірно, доведеться бурити нову свердловину.

Мастило у свердловинній воді: що робити?

Коротка інструкція з первинного очищення води від мастила:

  1. За жодних обставин не відкачуйте воду! Мастило, залишаючись на поверхні, буде розподілятися по стінках свердловини — і за рахунок адгезії вбиратися в них.
  2. Абсорбуйте масляну плівку за допомогою матеріалів, що добре вбирають: грубого паперу, тирси, деревних гранул, торфу. Розподіліть обрану субстанцію по поверхні води, а потім, коли вона вбере олію, витягніть — наприклад, за допомогою черпака. Повторюйте операцію, поки повністю не позбудетеся масляної плівки.
  3. Вимкніть і витягніть зі свердловини насосне обладнання, щоб перевірити його на предмет протікання.
  4. За можливості знизьте рівень води в свердловині, щоб очистити стінки: за допомогою жорсткої щітки, інших підручних засобів, а в ідеалі — мийки високого тиску.

Наведений вище спосіб очищення води у свердловині від мастила досить ефективний — він дає змогу видалити понад 80% забруднень. Не рекомендуємо підпалювати масляну плівку: ви справді можете випалити її, не утруднюючи себе абсорбцією, однак у воді залишаться токсичні сліди горіння — а крім того, висока температура негативно впливає на міцність стін обсадної труби.

Якщо після самостійно проведеного очищення вода знову набуває специфічного присмаку або на поверхні знову з’являється плівка, зверніться по допомогу до професіоналів — а по завершенні робіт замовте лабораторне дослідження води в «УкрХімАналізі»!

Чи можна пити воду зі свердловини після очищення?

Лабораторія «УкрХімАналіз» досліджує зразки води зі свердловини й однозначно встановить, чи містяться в ній у небезпечних концентраціях масла, нафтопродукти та інші небажані домішки. Наші послуги доступні для жителів усієї України — від Києва до Ужгорода та Чернігова. Пийте чисту воду — забудьте про неприємний присмак і проблеми з травленням!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: