Як очистити воду зі свердловини від сірководню?
15 Лютого 2023 / 40 просмотров

Як очистити воду зі свердловини від сірководню?

Сірководень (сульфід водню, моносульфід диводню, H2S) — газ, що не має кольору і вирізняється запахом протухлого яйця. Сірководень трапляється в природі: його досить багато у вулканічних газах і «цілющих джерелах» вулканічного походження. У промисловості сірководень є побічним продуктом: наприклад, під час виробництва сталі, паперу та лакофарбових матеріалів. Може сульфід водню проникнути і в свердловину — буквально отруївши воду. Як позбутися огидного запаху і присмаку своїми руками, читайте в статті «УкрХімАналізу».

Небезпека сірководню для людини

Крім суто естетичної неприйнятності для органів нюху і смаку, сульфід водню становить справжню загрозу здоров’ю. Перевищення гранично допустимої концентрації газу, що становить 0,03 міліграма газу на літр повітря, призводить до:

  • Подразнення слизових оболонок.
  • Ураження рогівки очей.
  • Нападів кашлю та чхання.
  • Головного болю і запаморочення.
  • Втрати орієнтації в просторі.
  • Зниження тиску в поєднанні з почастішанням пульсу.
  • У запущених випадках — до спазму гортані та набряку легенів.

У разі потрапляння у свердловину або колодязь небезпеку становить не тільки сам газ, який погано пахне і відбиває будь-яке бажання навіть наближатися до джерела води, а й джерела його появи. Часто поява у воді сірководню є ознакою контакту з залишками тварини або птаха, що розкладаються, — а отже, і з трупною отрутою. Набагато більш нешкідливий, але також не надто приємний варіант, — розмноження у свердловині сіркобактерій, що виділяють газ у процесі життєдіяльності.

Як би там не було, перед вживанням свердловинної води сірководень з неї необхідно видалити. Прибрати отруйний газ ви зможете за допомогою підібраних нами нескладних методів.

Як очистити воду від сірководню: 3 способи

Щоб усунути сульфід водню зі свердловинної води, можна використовувати:

  1. Аератор. Воду, пересичену сірководнем, заливають у спеціальний прилад, який примусово подає в рідину повітря. У результаті водню у воді стає значно більше, а сірководень витісняється в атмосферу. Перевага способу — простота й екологічність: вам не доведеться використовувати жодних реагентів, крім звичайного повітря. Серед недоліків потрібно відзначити порівняно низьку ефективність: так, аерація допомагає вивести з води молекули сірководню, але практично безсила проти розчинених у рідині гідросульфід- (HS-) і сульфід- (S2-) іонів.
  2. Окислювачі: хлор, гіпохлорит натрію, озон та інші. Ці речовини забезпечують практично повне виведення сірководню з води завдяки розкладанню газу: повному, аж до водню і сірки, або частковому, з утворенням сульфатів, сульфітів та інших сполук, що містять сірку, але не мають специфічного запаху. У домашніх умовах застосування методу пов’язане з певними труднощами: вам необхідно буде гранично акуратно розрахувати необхідну кількість окислювача, а після завершення реакції — профільтрувати воду, видаливши з неї сполуки хлору і сірки.
  3. Фільтрацію. Найдоступніший у домашніх умовах спосіб. Воду, що містить сірководень, пропускають через вугільний фільтр або іонообмінну смолу. Метод не вимагає знань у хімії та наявності спеціального обладнання — а тому в побуті використовується частіше за інших.

Що раніше ви зрозумієте, що у воді є сірководень, то швидше зможете підготуватися до позбавлення від цього в усіх відношеннях неприємного газу. Визначити наявність сірководню у свердловині допоможе лабораторія «УкрХімАналіз» — швидко і з гарантією достовірності результату!

Визначення вмісту в свердловинній воді сірководню

Лабораторія «УкрХімАналіз» застосовує в роботі високоточне обладнання, що дає змогу виявити у воді не тільки сірководень, а й інші домішки, а також виміряти їхню концентрацію. Після завершення аналізу ми оформляємо докладний звіт, що містить відомості про всі знайдені проблеми. Нашими послугами можуть скористатися жителі Кропивницького, Умані, Олександрії та інших українських міст. Переконайтеся, що п’єте чисту воду — вільну від шкідливих і небезпечних для організму речовин, що погано пахнуть!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: