Як перевірити якість бензину?
10 Жовтня 2022 / 83 просмотров

Як перевірити якість бензину?

Незважаючи на весь прогрес останніх років, більшість автомобілів, як і на початку століття, їздить за допомогою бензину. За минулий час з’явилися найдосконаліші системи очищення нафти, що дозволяють отримувати бензин із високими октановими числами, але на найближчій заправці, як і раніше, вам можуть залити розведений бензин. Чим небезпечний поганий продукт і як перевірити якість бензину в домашніх умовах, читайте у нашій статті.

Чому важливо заправлятися якісним бензином

Один з основних критеріїв оцінки якості бензину — октанове число, що показує, наскільки стабільне паливо, що заливається в бак автомобіля. Високий вміст ізооктану гарантує, що бензин не здетонує при сильному стисканні — отже, таке паливо можна використовувати у сучасних потужних двигунах.

Навпаки, якщо в двигун, розрахований, наприклад, на бензин з октановим числом 95, залити розбавлене паливо, детонація відбуватиметься там, де її не повинно бути, що призведе до передчасного зносу двигуна, аж до повного виходу з ладу.

Крім двигуна, бензин поганої якості негативно позначається на стані:

 • Паливної системи, від фільтрів, що забиваються домішками, до насоса, що не справляється з перекачуванням некондиційної рідини.
 • Свічок та котушок запалювання, які через накопичення нальоту зазнають занадто сильних температурних навантажень.
 • Датчика детонації.
 • Каталізатора.

Це не вичерпний список: остаточна шкода, заподіяна неякісним паливом автомобілю, визначається складом та процентним вмістом домішок та забруднень.

Чи можна самостійно визначити якість бензину

Зрозуміло, самому дізнатися про склад бензину в умовах будинку чи гаража — справа нездійсненна: для аналізу знадобиться і ціла лабораторія, і досвід роботи з лабораторним обладнанням. Перелічимо прості, перевірені, але все ж таки не даючи вичерпної відповіді способи перевірки якості палива:

 1. Емпіричний контроль. Суміш, налита в чисту прозору посудину, має бути візуально однорідною, без наявності зважених частинок, відкладень на стінках, мати специфічний бензиновий запах. Колір чистого палива — від прозорого до блідо-солом’яного; «пожовтіння» або «почервоніння» — явна ознака наявності добавок. На заправці вам можуть розповісти, що колір та запах змінені через присутність буквально щойно розроблених високотехнологічних присадок — чи вірити цьому, вирішуйте самі.
 2. Капніть бензин на чисту ділянку шкіри. Якісна суміш швидко випаровується, не залишаючи після себе жирних слідів. Бачите протилежне? Швидше за все, паливо розбавлене, а його октанове число знижено.
 3. Замість шкіри можна використовувати чистий білий аркуш паперу. Капніть на нього бензин —після випаровування на поверхні не повинно залишитися ніяких забруднень.
 4. Щоб дізнатися, чи є в паливі вода, налийте його в прозорий посуд і додайте кілька кристалів марганцівки, після чого трохи перемішайте. Вода миттєво набуде рожевого відтінку; у кольорі чистого бензину не відбудеться жодних змін.
 5. Переконатися у відсутності смол можна, капнувши трохи бензину на чисте скло. Підпаліть суміш і дайте їй вигоріти; жовті, бурі чи чорні сліди на склі свідчать про наявність домішок.

Контроль якості автомобільного палива

Розгорнутий аналіз бензину можна замовити в лабораторії «УкрХімАналіз». Компанія працює у Києві, можливий виїзд спеціалістів в інші області України. Убезпечте свою машину — переконайтеся, що використовуєте якісний бензин!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!


  Читайте схожі статті: