1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Нет голосов)
Loading...
Як перевірити якість води після фільтра
19 Грудня 2018 / 31 просмотров

Як перевірити якість води після фільтра

Ні для кого не секрет, що воду, що тече з кранів у наших квартирах, важко назвати ідеальною. Так, перед подачею в систему вона проходить очистку. Але, по-перше, саме очисне обладнання, та й методи очищення, часто є застарілими. А по-друге, пройшовши по старих іржавих трубах до вашої квартири, навіть найчистіша вода перестане бути такою. Незалежний аналіз води може виявити цілий «букет» шкідливих домішок. Багато хто бачить вирішення проблеми в установці фільтра. Але фільтри бувають різні. І далеко не завжди найдорожче устаткування може виявитися ідеальним в конкретно взятих умовах. Для того щоб не витратити гроші даремно, необхідно перевірити якість води після фільтра. Що потрібно знати, щоб пити чисту воду – читайте в нашій статті.

Аналіз води в квартирі: вибираємо фільтр

Для того щоб правильно підібрати систему очищення, необхідно знати, що саме не так з водою у вашій квартирі. Серед найбільш частих причин, що характеризують погіршення якості води:

 • підвищена жорсткість
 • підвищена концентрація заліза
 • іржа
 • зміна кольору і смаку і т.п.

У воді також може бути перевищений вміст тих чи інших хімічних речовин.

Як перевірити якість води, щоб виявити проблему? Потрібно зробити забір проб і відправити їх на аналіз в лабораторію. За результатами дослідження, можна буде зробити висновок, який саме фільтр оптимально підійде для очищення води у вашій квартирі. Фільтри бувають як комплексної очистки, так і «вузькоспеціалізовані», що борються з конкретними недоліками води. Природно, перші коштують дорожче. Тому необхідно знати, як перевірити якість води до і після фільтрації. Якщо, наприклад, проблема тільки в підвищеній жорсткості води, то досить буде фільтра-пом’якшувача, а дорога система очищення зовсім ні до чого.

За ступенем очищення води виділяють

 • фільтри базового очищення
 • фільтри глибокого очищення

У фільтрах базового очищення часто використовуються картриджі на основі активованого вугілля. Вони ефективно очищують воду від таких шкідливих домішок:

 • механічні забруднення
 • хлор
 • важкі метали
 • нафтопродукти
 • органічні сполуки

Також існують спеціальні фільтри-пом’якшувачі, орієнтовані на зниження жорсткості води. Якщо аналіз води показав перевищений вміст заліза, то підійде фільтр-знезалізнювач.

Обов’язково потрібно перевірити якість води після фільтра. Якщо виявиться, що вода все одно не відповідає нормам, то потрібно задіяти «важку артилерію», тобто встановлювати фільтри для глибокого очищення (мембранні або системи зворотного осмосу). Так, вони коштують на порядок дорожче, ніж фільтри базового очищення, зате ступінь очищення наближається до стовідсоткового.

Як перевірити якість води: до і після фільтра

Зазвичай лабораторії пропонують кілька варіантів аналізів води (в залежності від кількості досліджуваних показників). Для порівняння якості води до і після фільтрації досить перевірити її за основними показниками.

Буває, що виникає необхідність перевірити якість води після фільтра не відразу після установки, а через якийсь час. В процесі експлуатації можуть виникнути нюанси, що змушують знову замислитися над якістю відфільтрованої води:

 • поява невластивого присмаку
 • сторонній запах
 • зміна кольору води

Іноді буває, що видалення з води солей жорсткості надає їй незвичний для нас присмак. Згодом ви звикнете до «занадто чистої» воді. Але найчастіше неприємні явища можуть виникати через неправильну експлуатацію системи. Наприклад, при несвоєчасній заміні фільтруючих елементів всередині розмножуються бактерії, і відфільтрована вода може набути неприємного запаху. Це стосується, в першу чергу, проточних фільтрів.

Простій системи також може призвести до розмноження бактерій і неприємного запаху води. В цьому випадку потрібно періодично спускати воду з крана протягом хоча б п’яти хвилин. Для систем зворотного осмосу рідину з бака потрібно зливати повністю.

Як правило, в залежності від моделі, змінні елементи фільтрів потрібно замінювати в середньому раз на півроку.

Тому, вибираючи фільтр, потрібно враховувати не тільки характеристики води (за результатами лабораторного аналізу), але і такі чинники як:

 • продуктивність фільтра (кількість літрів відфільтрованої води в годину)
 • ціну змінних елементів і частоту їх заміни
 • рівень тиску у водопровідній системі (в першу чергу, це важливо для ефективної роботи систем зворотного осмосу)

При правильній експлуатації навіть бюджетні фільтри здатні забезпечити якісне очищення води у вашому водопроводі. Головне підібрати модель, що відповідає конкретним завданням. Зробити це можна після аналізу води в лабораторії і консультацій з фахівцями.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: