1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Як перевірити якість води зі свердловини, колодязя
16 Грудня 2018 / 42 просмотров

Як перевірити якість води зі свердловини, колодязя

Якщо ви живете в приватному секторі або маєте дачу, то вам, напевно, знайома проблема облаштування автономного джерела водопостачання. Необхідно пробурити свердловину або колодязь. Але як перевірити якість води? Державними санітарними нормами дозволено використовувати воду з колодязя тільки для технічних цілей, якщо у вас немає підтвердженого висновку лабораторії, що вона безпечна. Так що якщо ви хочете пити таку воду і готувати на ній, то аналіз води просто необхідний. Це вбереже вас від проблем зі здоров’ям. Чим може бути небезпечна неперевірена колодязна вода і як убезпечити себе і свою сім’ю – дізнаєтеся з нашої статті.

Аналіз води зі свердловини і колодязя: навіщо він потрібен

Вода з колодязя давно перестала бути синонімом чистоти. Скоріше навпаки. На жаль, за хімічними та особливо за мікробіологічними показниками великий відсоток колодязної води не відповідає санітарним нормам. Перевірити якість води в колодязі просто необхідно, якщо ви дбаєте про своє здоров’я. Які «сюрпризи» можна виявити в колодязній воді?

  • нітрати
  • пестициди
  • нафтопродукти
  • віруси і бактерії
  • личинки глистів та інших паразитів

І це далеко не повний перелік того, що може опинитися в такій воді. Не потрібно бути медиком, щоб зрозуміти, що вживати такий «коктейль» вкрай небажано. Наслідки можуть бути дуже сумними: від банального розладу шлунку і алергічних висипань на шкірі до серйозних отруєнь. Особливо небезпечні нітрати (а їх досить часто виявляють в колодязної води). Отруєння нітратами може навіть призвести до летального результату (особливо у маленьких дітей). Як же убезпечити себе від «нездорової» води?

Перевірити якість води зі свердловини: профілактика

В ідеалі перевіряти якість води в колодязі або свердловині потрібно ще на етапі облаштування самого джерела водопостачання. Необхідно з’ясувати особливості водоносних пластів в цьому районі. Наприклад, через природні особливості в воді може бути перевищений вміст сульфатів, хрому та інших більш чи менш небезпечних хімічних речовин.

Для того щоб максимально убезпечити себе від можливих проблем з водою, ще на етапі вибору місця для свердловини або колодязя проводиться так зване розвідувальне буріння. Потрібно перевірити якість води зі свердловини і порівняти показники. Після цього вже вибирається місце для облаштування стаціонарного джерела. Потрібно також враховувати глибину свердловини (чим вона глибше, тим вода, як правило, чистіше). Важливо вибрати і правильне місце розташування для колодязя або свердловини: далеко від звалищ, компостних ям і т.п. Близькість промислових підприємств і великих фермерських господарств – суттєвий фактор ризику. Промислові та побутові стоки можуть істотно погіршити якість води.

Якщо ви купили ділянку, на якій вже є готова свердловина або колодязь, то як перевірити якість води? Для цього необхідно здати проби в лабораторію. Якщо колодязь або свердловина не обладнані насосом, то воду набирають за допомогою ковша або каструлі (зрозуміло, перед цим їх треба чисто вимити). Потім воду потрібно перелити в підготовлену тару і відправити на аналіз. Якщо вода подається в кран за допомогою насоса, то процес максимально спрощується. Досить просто спустити воду протягом декількох хвилин і наповнити посуд. Для забору про можна використовувати тільки чисто вимиту скляну або пластикову тару (не рекомендується використовувати пляшки з-під соків, лимонадів і т.п.). Якщо проби відбираються для бактеріологічного аналізу води, тару потрібно не тільки вимити, але і простерилізувати.

Проби повинні опинитися в лабораторії не пізніше, ніж через 8 годин після відбору, а для деяких показників – взагалі через 2 – 3 години.

Взяти проби можна самостійно, або запросити фахівця з лабораторії.

Що робити якщо аналіз води не відповідає нормам?

Після того, як ви вирішили перевірити якість води і отримали результат, будьте готові до того, що він може вас не порадувати. Але, як відомо, попереджений – значить озброєний. Принаймні, ви будете точно знати, що пити таку воду небезпечно. Тим не менше, питання водопостачання необхідно якось вирішувати. Якщо вода у вашій свердловині або колодязі не відповідає санітарним нормам, то варіантів вирішення проблеми всього два:

  • відмовитися від експлуатації свердловини і бурити нову
  • встановити фільтр

Перший варіант далеко не завжди можна втілити на практиці. Тим паче, якщо ділянка невелика, то нова свердловина на відстані в десяток метрів від попередньої може не вирішити проблему.

Перед встановленням фільтра необхідно ретельно почистити і продезінфікувати свердловину або колодязь. Також потрібно перевірити обладнання і замінити зношені деталі. У деяких випадках цього може бути досить, щоб поліпшити якість води. Але гарантією того, що ви будете користуватися якісною водою без шкідливих домішок, є встановлення фільтра.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: