1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Як позбутися цвілі в будинку?
16 Травня 2018 / 810 просмотров

Як позбутися цвілі в будинку?

Ви придбали будинок і через деякий час виявили на підлозі і стінах підозрілі чорні плями? Цвіль в будинку – досить серйозна проблема. І вирішувати її доведеться оперативно, тому що цвіль і грибок в будинку розростаються дуже швидко, проникаючи в товщу стін. Якщо запустити проблему, то вирішити її потім буде складніше і дорожче. Чим небезпечна цвіль в будинку, і як ефективно з нею боротися, щоб не допустити появи грибка в подальшому? Про все це читайте в нашій статті.

Цвіль на стінах в будинку: причини виникнення

Існує кілька основних причин, що провокують появу цвілі в будинку.

 • підвищена вологість
 • погана вентиляція
 • недоліки опалювальної системи (якась частина будинку прогрівається більше, перепад температур створює сприятливе середовище для появи цвілі в будинку).

Для того щоб виявити причину в кожному конкретному випадку, і вирішити як боротися з цвіллю в будинку, необхідно звернути увагу на місця поширення грибка. Якщо цвіль з’являється на підлозі і в нижній частині стін, швидше за все причина в сирому підвалі. Необхідно ретельно його оглянути, усунути протікання, якщо вони є. Також бажано зробити гідроізоляцію і обробити стіни спеціальним засобом для профілактики цвілі і грибка в будинку.

Цвіль на стінах в будинку може бути наслідком поганої теплоізоляції. Особливо страждають дерев’яні будинки. Іноді цвіль в будинку розростається так глибоко, що доводиться повністю видаляти фрагменти стін. Також стіни можуть промерзати через наявність щілин і мікротріщин, Промерзання призводить до перепаду температур і появі цвілі і грибка в будинку.

Цвіль в будинку з’явилася на стелі і в верхній частині стін? Швидше за все, протікає дах. Всі щілини потрібно ретельно загерметизувати, інакше питання як позбутися від цвілі в будинку буде поставати постійно.

Не завжди цвіль і грибок в будинку з’являються в таких місцях, де їх можна відразу помітити. Але є ознаки, за якими можна запідозрити, що в будинку не все в порядку. Зокрема, це специфічний запах вогкості. Помітивши його, необхідно ретельно оглянути весь будинок на предмет виявлення цвілі. Плями чорної цвілі відразу кидаються в очі, але грибок може бути і білого кольору, помітити його важче, але він несе не менше шкоди.

Якщо ви відчули нібито безпричинне погіршення самопочуття, можливо, причина – цвіль в будинку.

Чим небезпечна цвіль в будинку?

Чим небезпечна цвіль в будинку?

Цвіль в будинку – це не просто не естетично. Вона несе пряму загрозу здоров’ю. Спори цвілевих грибів, виділяючись в повітря, можуть викликати такі захворювання як:

 • астма
 • алергія (в тому числі дерматози і мікози, що важко піддаються лікуванню)
 • хронічні захворювання дихальних шляхів (наприклад, хронічні бронхіти)
 • головні болі, нудота, слабкість

Найчастіше буває важко встановити причини цих недуг, але зі зміною місця проживання настає істотне поліпшення стану здоров’я. Питання як прибрати цвіль в будинку стоїть особливо гостро, якщо в сім’ї є маленькі діти або люди похилого віку. Вони першими «потрапляють під удар».

Як позбутися від цвілі в будинку: керівництво до дії

Зараз у продажу є безліч засобів, які допомагають вирішити питання як усунути цвіль в будинку. Але потрібно пам’ятати, що всі вони борються тільки із зовнішніми проявами. Щоб уникнути повторного розростання грибка, необхідно спочатку усунути причину його появи. В особливо критичних випадках може знадобитися капітальний ремонт в приміщенні. Як же позбутися від цвілі в будинку раз і назавжди?

 1. Нормалізувати вологість в будинку. Усунути всі можливі джерела протікання і вогкості (щілини і тріщини в стелі, стінах, підлозі).
 2. Налагодити систему вентиляції.
 3. Перевірити справність системи опалення та усунути неполадки, щоб не було перепаду температур. Загерметизувати щілини і шви, щоб не було втрат тепла.

Зверніть особливу увагу на місця з підвищеною вологістю. Наприклад, ванну кімнату. Насухо витирайте кахлі і душову кабіну, не сушіть білизну в приміщенні і т.п.

Паралельно вирішуємо питання, як позбутися від цвілі в будинку, шляхом ретельного механічного видалення грибка.

 1. Очистіть уражену поверхню. Якщо грибок розрісся неглибоко, досить зчистити його шпателем. Але будьте готові до того, що доведеться зчищати штукатурку до самої цегли або бетону.
 2. Щоб усунути цвіль в будинку і знищити її спори, поверхню обробляють спеціальними антисептиками. Швидше за все, доведеться нанести їх кілька разів. Після того, як поверхня повністю висохне можна штукатурити її, клеїти шпалери і т.п.

Якщо ви не просто знищили грибок, а й усунули початкові причини його появи (вологість, перепади температури і т.п.), можна вважати, що питання як усунути цвіль в будинку ви вирішили остаточно.

Хімічний аналіз повітря в будинку і екологічна експертиза житла допоможуть виявити проблему ще в початковій стадії і розв’язати цю проблему.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: