1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Як позбутися цвілі в квартирі?
16 Травня 2018 / 561 просмотров

Як позбутися цвілі в квартирі?

Ви помітили на стелі або стінах ванної кімнати чорні плями цвілі? Тільки що поклеєні шпалери відстали від стіни, а під ними теж неприємний «сюрприз»? Цвіль в квартирі – явище неприємне, і не тільки з естетичної точки зору. Неохайні чорні плями на стелі та стінах несуть ще й приховану загрозу вашому здоров’ю. Чим небезпечна цвіль в квартирі, як від неї позбутися і не допустити виникнення проблеми в подальшому – про все по порядку.

Цвіль на стінах в квартирі: в чому небезпека

Цвіль в квартирі, висловлюючись науковою мовою, являє собою мікологічне утворення або просто – грибок. Оселившись на стінах або стелі, грибок виділяє в повітря дрібні спори, невидимі неозброєним оком. Цвіль на стінах в квартирі розростається дуже швидко, все більша кількість спор потрапляє в повітря. Їх кількість в одному кубометрі повітря в приміщенні може обчислюватися сотнями. Чим же небезпечна цвіль на стінах в квартирі?

Спори цвілі осідають на шкірі, слизових оболонках і органах дихання. Тому цвіль і грибок у квартирі можуть стати причиною цілого ряду захворювань.

 • виникнення та загострення різних видів алергії
 • астма
 • захворювання дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія тощо)
 • мігрень
 • загальне ослаблення імунітету (особливо у дітей і людей похилого віку).

Саме тому, питання як позбутися від цвілі в квартирі має вирішуватися якомога швидше. Легковажно ставитися до цього не можна, інакше потім доведеться дуже довго поправляти здоров’я.

Як прибрати цвіль в квартирі?

Цвіль в квартирі: причини виникнення

Перш, ніж вирішувати, як боротися з цвіллю в квартирі, необхідно з’ясувати причини її появи. Цвіль в квартирі може виникати з кількох причин.

 1. Підвищена вологість. Вона може бути пов’язана з розташуванням будинку, порушенням будівельних норм і т.п. Крім того, цвіль і грибок у квартирі насамперед можуть «зробити вибір» місця підвищеної вологості (санвузол, ванна кімната і т.п.). Крім того, в панельних багатоповерхівках грибок може «завестися» в міжпанельних швах, внаслідок порушення технологій.
 2. Промерзання стін призводить до перепаду температур і також може бути причиною виникнення цвілі на стінах у квартирі.
 3. Погана вентиляція в багатьох випадках стає однією з основних причин появи цвілі в квартирі. Герметичність пластикових вікон і дверей – суттєвий фактор ризику. Тому важливо забезпечити регулярне провітрювання квартири.

Цвіль може з’явитися і безпосередньо на віконних рамах або схилах. Причина – утворення конденсату на вікні.

Уже по тому, в яких саме місцях з’являється цвіль, можна судити про основні причини її появи. Грибок розрісся у верхній частині стін і на стелі? Можливо, протікає дах. Причиною появи цвілі в кутах і на підлозі може бути сирий підвал.

Якщо ви хочете раз і назавжди вирішити питання, як позбутися від цвілі в квартирі, необхідно не тільки прибрати грибок в місцях його появи, а й усунути причини проблеми (наприклад, налагодити систему вентиляції і т.п.).

Як прибрати цвіль в квартирі?

Вирішувати питання як позбутися від цвілі в квартирі потрібно як тільки ви помітили її появу. Адже з кожним днем ​​цвіль в квартирі проникає глибше в товщу стін і вивести її буде складніше. Як же ефективно прибрати цвіль в квартирі?

 1. Очистити уражені грибком ділянки механічним способом. Якщо цвіль на стінах в квартирі тільки почала з’являтися у вигляді невеликих темних цяток, то можна просто протерти ці місця перекисом або оцтом. При більш глибокому розростанні грибка потрібно зішкребти його або повністю видалити забруднену поверхню (наприклад, уражений грибком ділянка гіпсокартону, дерев’яної конструкції і т.п.).
 2. Обробити ділянку анти-грибкових засобом.
 3. Радикальний спосіб як усунути цвіль в квартирі – нанести на стіни гідроізоляційний засіб.

При серйозних ураженнях грибком великих ділянок стін, підлоги, стелі може знадобитися масштабний ремонт всього приміщення.

Як боротися з цвіллю в квартирі: профілактика

Не допустити розростання грибка часом простіше, ніж потім вирішувати питання як усунути цвіль в квартирі. Нескладні профілактичні заходи допоможуть уникнути проблеми.

 1. Підтримуйте оптимальну вологість в квартирі або будинку.
 2. Регулярно провітрюйте приміщення.
 3. Не створюйте додаткових «факторів ризику», які можуть спровокувати появу цвілі в квартирі (не сушіть в приміщенні білизну – це підвищує вологість, встановіть хорошу витяжку на кухні і т.п.).
 4. Можна також застосовувати для обробки стін спеціальні профілактичні анти-грибкові засоби.

Варто пам’ятати, що від максимально швидкого вирішення питання як позбутися цвілі в квартирі, залежить не тільки комфорт і затишок вашого житла, але і здоров’я вас і ваших близьких.

Хімічний аналіз повітря в квартирі і екологічна експертиза житла допоможуть виявити проблему ще в початковій стадії і розв’язати цю проблему.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: