Як позбутися тополиного пуху?
29 Жовтня 2022 / 65 просмотров

Як позбутися тополиного пуху?

Щоліта приносить мільйонам людей не тільки світлі вечори, тепле повітря, свіжі фрукти й овочі, а й очікувану з почуттям неминучості алергію. Причина її — тополиний пух, що стелиться вздовж вулиць, залітає в будинки і квартири, залізає в очі, ніс і рот. Як позбутися негативного впливу тополиного пуху, розповість «УкрХімАналіз».

Тополиний пух: алерген чи ні?

Незважаючи на поширену думку, пух, що в червні-липні летить із тополь, сам по собі вкрай рідко викликає алергічну реакцію. Найчастіше алергію провокують речовини, що збираються на поверхні пуху:

  • Спори.
  • Пилок.
  • Мікрочастинки бруду, відходів виробництва, харчових продуктів.

Тополиний пух «вбирає» алергени і доставляє їх у концентрованому вигляді безпосередньо до органів чуття людини — що зрештою і призводить до специфічних реакцій.

Водночас тополиний пух, навіть абсолютно чистий, здатний викликати механічну алергію: стикаючись зі слизовими оболонками носоглотки і рота, він подразнює їх — звідси і першіння, і захисні реакції у вигляді сльозовиділення і чхання, і набряки повік.

Як мінімізувати вплив тополиного пуху

На жаль, єдиний доступний простій людині спосіб якомога менше страждати від тополиного пуху — уникати його:

  • Намагатися не ходити вулицями під час вітряної сухої погоди, найбільшою мірою — з 10 до 19 години.
  • Носити маску, що механічно захищає порожнини рота і носоглотки від потрапляння пуху. Захистити очі частково допоможуть сонцезахисні окуляри.
  • Під час поїздок на машині зачиняти вікна при наближенні до скупчень тополиного пуху.
  • Обходити стороною місця скупчення тополь і тополиного пуху.

До додаткових заходів профілактики та захисту належать:

  • Промивання носоглотки морською водою (сьогодні в аптеках існує величезний вибір препаратів) або, що значно дешевше, фізрозчином.
  • Використання зволожувача повітря. Пара, що виділяється, обтяжує частинки пуху, що носяться в повітрі, змушуючи їх прибиватися до підлоги і, таким чином, унеможливлюючи потрапляння в очі, ніс і рот.
  • Посилення санітарно-гігієнічного режиму: частіше міняйте постільну білизну, переодягайтеся в чисту — пух прекрасно закріплюється на тканині.
  • Сезонне скорочення споживання продуктів, що посилюють алергічні реакції: шоколаду, креветок, меду, апельсинів тощо.

Не варто безконтрольно вживати судинозвужувальні краплі в ніс і протиалергійні препарати: «призначені» самому собі медикаменти скоріше зашкодять, ніж допоможуть позбутися алергії.

Як не допустити потрапляння тополиного пуху в будинок

Скоротити кількість тополиного пуху в будинку або квартирі до мінімуму допоможуть такі поради:

  1. Встановіть на відкриті вікна москітні сітки з якомога дрібнішими осередками. Не забувайте: час від часу забиті сітки знадобиться промивати або протирати.
  2. Завісьте дверні прорізи, балкони, вікна гнучкими москітними сітками або марлею. Для додаткового захисту не завадить кілька разів на день обприскувати їх водою.
  3. Один або кілька разів на день пилососьте підлогу або влаштовуйте вологе прибирання, а також протирайте пил, що накопичується на електроприладах і меблях.
  4. Використовуйте кондиціонери та інші прилади для фільтрації повітря.

Якщо йдеться про власну ділянку, на якій ростуть тополі, має сенс або регулярно підрізати їх, або зовсім замінити жіночі особини на чоловічі. Абсолютно відмовлятися від тополь недоцільно: ці дерева чудово очищають повітря від вихлопних газів, викидів промислових підприємств та пилу, і знайти їм адекватну заміну в наших широтах просто неможливо.

Аналіз повітря на вміст тополиного пуху

Лабораторія «УкрХімАналіз» проводить контроль повітря для визначення наявності та концентрації тополиного пуху. Ми працюємо в Київській області та по всій Україні — від Закарпаття до Сходу. Звертайтеся — ми допоможемо дізнатися, наскільки алергенним є повітря, яким ви дихаєте!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: