Як позбутися важких металів в організмі?
27 Жовтня 2022 / 71 просмотров

Як позбутися важких металів в організмі?

Організм людини — складна структура, здатна як самостійно впоратися з важкою хворобою, так і здатися перед, на перший погляд, незначною загрозою. Здавалося б, яку небезпеку можуть становити кілька міліграмів кадмію або свинцю, що опинилися всередині тіла; але отруєння важкими металами, на жаль, — більш ніж реальна загроза. Як очистити свій організм від токсинів цієї групи, читайте далі.

Важкі метали: визначення та приклади

Поняття «важкі метали», незважаючи на давню історію появи, не має чіткого визначення. До них, залежно від розглянутих критеріїв, можуть бути віднесені:

  • Усі метали з атомною масою більше, ніж 51, тобто ванадію (або, залежно від уподобань дослідника, будь-якого іншого числа: наприклад, 56, тобто заліза).
  • Усі метали з густиною більшою, ніж 0,008 кг/см3 (у цьому випадку за зразок знову-таки береться залізо).
  • Усі метали, що задовольняють попереднім умовам, за винятком дорогоцінних, чорних тощо.

У побуті до важких металів заведено відносити такі, які, потрапляючи в тіло людини, спричиняють специфічні негативні реакції: від головних болів і анемії до паралічу і смерті. Найнебезпечнішими важкими металами вважають:

  • Ртуть — отруєння починається з апатії, зниження когнітивних функцій, дратівливості, закінчується системним ураженням організму.
  • Кадмій — отруєння починається з порушення апетиту і зниження гостроти нюху, закінчується кадміозом, що супроводжується найсильнішими болями в кістках і суглобах.
  • Цинк — отруєння проявляється в апатії та анемії, зниженні чіткості слуху, запамороченні та безсонні.
  • Свинець — отруєння проявляється в розладах нервової діяльності, рухових функцій, нирковій недостатності.
  • Мідь — отруєння зачіпає печінку і нирки, в занедбаному стані переростає у виразку шлунка.
  • Кобальт — отруєння позначається на органах чуття (насамперед на слуху), надалі призводить до ураження серцево-судинної системи.
  • Миш’як — отруєння насамперед впізнаване за порушенням роботи шлунка, потім переростає в регулярні різі, рак шкіри та внутрішніх органів.

Зазвичай важкі метали потрапляють в організм дорослого або дитини не в «металевому» вигляді, а у формі органічних і неорганічних солей. Найчастіше токсини накопичуються поступово, іноді протягом довгих років — дізнатися про отруєння на ранніх етапах без лабораторного аналізу неможливо. «УкрХімАналіз» виконує дослідження волосся на наявність важких металів, зокрема найнебезпечніших, перерахованих вище.

Як вивести з організму важкі метали

Позбутися важких металів швидко та повністю не вийде — та й не потрібно: достатньо знизити їхню кількість до допустимого рівня. Існують такі способи чищення організму:

  1. Прийом антидотів — препаратів, що виводять з тіла як конкретні токсини, так і цілі групи важких металів (наприклад, «Унітіол»).
  2. Приймання сорбентів — препаратів, що «збирають» токсини і виходять разом із ними природним шляхом (наприклад, «Ентеросгель»).
  3. Ін’єкції сечогінних засобів (наприклад, «Торасеміду»).
  4. Гемодіаліз — очищення крові за допомогою «штучної нирки».
  5. Вживання продуктів, що сприяють детоксикації крові та тканин: цитрусових, морських водоростей, часнику, журавлини, рису, сироватки, кефіру та йогурту.
  6. Приймання різноманітних трав’яних чаїв (переважно на основі шипшини, обліпихи або ромашки), відварів на основі вівса і насіння розторопші.
  7. Фізична активність, що підвищує потовиділення і сприяє оздоровленню організму загалом і крові зокрема.
  8. Для дітей — хелювання (виведення з організму важких металів за допомогою специфічних органічних сполук, зокрема, димеркаптосукцинової кислоти), вживання антиоксидантів (наприклад, ліпоєвої кислоти) і мелатоніну, що нормалізує режим сну.

Надалі, щоб уникнути нового отруєння, слід усунути джерела зараження важкими металами, а в робочих умовах — неухильно дотримуватися вимог техніки безпеки. Народні засоби, як і фізичні вправи, чудово підходять і для профілактики, оскільки прискорюють виведення токсинів з організму в разі нового можливого отруєння.

Контроль вмісту в організмі важких металів

Лабораторія «УкрХімАналіз» виконує дослідження волосся на вміст усіх небезпечних важких металів. Ми надаємо доскональні звіти, працюємо в Києві, Київській, Чернігівській, Житомирській та інших областях України. Проконтролюйте своє здоров’я просто сьогодні!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: