1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Як позбутися від грибка на стінах в будинку?
27 Квітня 2018 / 1503 просмотров

Як позбутися від грибка на стінах в будинку?

Вам знайома ситуація, коли, проживши в будинку або квартирі досить тривалий час, ви раптом виявляєте чорні неестетичні плями на стінах, стелі або на підлозі? Цвіль в будинку дуже неприємна річ. І не тільки з естетичних міркувань. Грибок в будинку може завдати серйозної шкоди здоров’ю. Отже, звідки беруться такі неприємні «сюрпризи», як запобігти їх появі і як позбутися від грибка в будинку – про все по порядку.

Цвіль і грибок в будинку: причини появи

Перш, ніж вирішувати, як усунути грибок в будинку, необхідно розібратися в причинах його виникнення. Уже за місцем появи цвілі в будинку, можна зробити висновки про причини проблеми. Взагалі, ідеальні умови для розмноження грибка – це тепле і вологе повітря в приміщенні. Дуже часто цвіль і грибок в будинку з’являються у ванній кімнаті, особливо якщо там погана вентиляція і не проводиться своєчасне прибирання.

Але причиною появи грибка в будинку можуть стати й інші фактори.

 1. Промерзання зовнішніх стін будинку або квартири. Це може бути пов’язано з порушенням технологій при будівництві. Коли штукатурка погано зчіплюється з поверхнею, ці ділянки відволожуються, і створюються ідеальні умови для розмноження грибка на стінах в будинку.
 2. Погана вентиляція. Вона може бути викликана як об’єктивними факторами (обладнання системи вентиляції під час будівництва), так і суб’єктивними (нерегулярне провітрювання, відсутність витяжки на кухні і т.п.).
 3. Якщо грибок в будинку з’являється на нижній частині стін, на стиках з підлогою, значить, причина в вогкості ґрунту або сирому підвалі. Це характерно для приватних будинків або квартир на перших поверхах багатоповерхівок.
 4. Несправна сантехніка, «підтікаючі» труби, також можуть спровокувати грибок в будинку. Неполадки потрібно своєчасно усувати.
 5. Що протікає дах може стати причиною появи грибка в будинку на стелі і в верхній частині стін.
 6. Погане опалення або його повна відсутність також призводять до появи цвілі і грибка в будинку. Особливо це характерно для будинків, де тривалий час ніхто не жив.

Як позбутися від грибка на стінах в будинку?

Грибок на стінах в будинку: в чому небезпека?

Грибок в будинку  це не просто неестетичні чорні плями на стелі та стінах. Це серйозна небезпека для здоров’я. Справа в тому, що цвіль здатна спровокувати алергію і захворювання дихальних шляхів, аж до розвитку астми. Мікроскопічні цвілеві гриби забруднюють повітря своїми спорами. Іноді в одному кубічному метрі можуть міститися сотні таких спор. Якщо грибок з’явився на стінах в будинку, то погіршення здоров’я не змусить себе чекати. Реакцією на цвіль можуть бути такі захворювання:

 • алергія (нежить, кашель, висипання на шкірі)
 • захворювання дихальних шляхів (ларингіт, трахеїт, пневмонія)
 • астма
 • головні болі
 • слабкість, загальне зниження імунітету

Особливо небезпечно перебувати в приміщенні, зараженому грибком, дітям.

Не завжди причина погіршення самопочуття зрозуміла відразу. Грибок на стінах в будинку може проявитися в малопомітних місцях, під шпалерами і т.п. Але від цього його шкідливий вплив нітрохи не менше. Якщо ви помітили погіршення самопочуття, діти стали часто хворіти на бронхіти, то необхідно замовити аналіз повітря в приміщенні, а можливо, і комплексну оцінку екологічного стану житла. Фахівці проведуть заміри і порадять як позбутися від грибка в будинку.

Як позбутися від цвілі в будинку?

Якщо ви виявили в приміщенні грибок, потрібно якомога швидше вирішити питання як прибрати цвіль в будинку. Зараз у продажу є безліч різних антигрибкових засобів, виробники яких знають, як боротися з грибком в будинку. Але проста обробка поверхні без будь-яких подальших дій не дасть тривалого ефекту. Дуже скоро цвіль з’явиться знову і ви знову будете вирішувати проблему, як прибрати грибок в будинку. Для того щоб «закрити» питання з цвіллю раз і назавжди, необхідні комплексні заходи.

 1. Потрібно повністю очистити уражену грибком поверхню (зняти шпалери, зчистити шар штукатурки).
 2. Висушити стіни.
 3. Обробити поверхні антигрибковим засобом.

Після знищення цвілі, потрібно провести профілактику, щоб проблема як позбутися від грибка в будинку більше вас не турбувала.

Як ми вже відзначали, однією з основних причин цвілі є вогкість. Для її усунення потрібно:

 • утеплити житло як зсередини, так і зовні
 • подбати про якісну систему вентиляції
 • встановити кондиціонер (він підсушує повітря)
 • добре опалювати приміщення
 • приділити увагу «проблемним» точкам квартири з підвищеною вологістю (ванна кімната, кухня).

Щоб остаточно усунути грибок в будинку, не варто сушити білизну в приміщенні, так як це суттєво підвищує вологість (особливо, якщо квартира невелика). На кухні бажано встановити хорошу витяжку.Якщо ви виявили цвіль, то вирішувати проблему як позбутися від грибка в будинку потрібно якомога швидше. Менше ніж за рік грибок може пошкодити поверхню стін і «оселитися» на бетоні або цеглі. Чим глибше він проникає, тим складніше буде вирішити проблему як прибрати грибок в будинку. Почавши своєчасно боротися з грибком в будинку, ви заощадите час, кошти, а головне, збережете здоров’я.

Аналіз повітря в приміщенні і екологічна експертиза житла допоможуть виявити проблему ще в початковій стадії і розв’язати цю проблему.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: