1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Як позбутися від грибка в квартирі і чому він з’являється
5 Травня 2018 / 987 просмотров

Як позбутися від грибка в квартирі і чому він з’являється

Ви живете в затишній чистій квартирі, з акуратним ремонтом і ретельно стежте за чистотою. Але раптом виявляєте на стелі в кухні або у ванній потворні чорні плями. Грибок в квартирі – річ дуже неприємна. І справа не тільки в тому, що цвіль в квартирі робить приміщення неохайним, вона ще й небезпечна для здоров’я. Про те, чому з’являється грибок на стінах в квартирі, і як боротися з цією проблемою – читайте далі.

Грибок в квартирі: причини появи

Цвіль і грибок у квартирі можуть з’явитися, навіть якщо вам здається, що ніяких передумов для цього немає. Така проблема може постати не тільки перед господарями недоглянутих старих будинків, а й перед мешканцями цілком упорядкованих квартир. Які ж основні причини появи грибка в квартирі?

 1. Підвищена вологість є ідеальними умовами для появи грибка на стінах в квартирі. Всього одна волога стіна або кут – і проблема забезпечена. Така ситуація може спостерігатися в зв’язку з промерзанням стін і кутів. Після підвищення температури повітря там утворюється волога (конденсат), яка і є ідеальним середовищем для розмноження цвілі і грибка в квартирі.
 2. Погана система вентиляції також сприяє появі цвілі в квартирі. Вологе повітря не видаляється з приміщення і в такій атмосфері грибок на стінах в квартирі просто «процвітає».
 3. Несправна система опалення (якась частина квартири прогрівається сильніше, виникає перепад температур).

Грибок в квартирі: причини появи

Грибок в квартирі найчастіше з’являється в приміщеннях з підвищеною вологістю: ванна кімната, кухня (особливо, якщо там немає витяжки). В якості профілактики появи грибка в квартирі, не залишайте ванну кімнату вологою (насухо витирайте кахлі, душову кабіну, не сушіть у ванній білизну та рушники). Якщо система вентиляції недостатньо хороша, періодично залишайте відкритими двері ванної кімнати для провітрювання. Кухня також повинна ретельно провітрюватися. Варто перевірити тягу у вентиляційних каналах. Причиною появи грибка на стінах санвузла в квартирі можуть бути і зношені водопровідні труби у вашій багатоповерхівці. В цьому випадку з проблемою потрібно звернутися до комунальних служб.

Також буває, що порушення технології при будівництві створює умови для появи грибка на стінах навіть в нових квартирах.

Грибок на стінах в квартирі: в чому небезпека?

Цвіль в квартирі зовсім не так нешкідлива, як може здатися на перший погляд. Основна небезпека – це спори, які пліснявий грибок виділяє в повітря. Тому питання, як позбутися від грибка у квартирі, переходить з естетичної площини в медичну. Цвіль розростається дуже швидко. З’явившись на шпалерах, незабаром проникає глибше, оселяючись на камені і бетоні. І тоді проблема, як усунути грибок у квартирі, стає все серйознішою.

Грибок на стінах в квартирі: в чому небезпека?

Отже, чим же небезпечна цвіль? Виділяючи спори в повітря, грибок у квартирі, може викликати такі захворювання:

 • алергія (алергікам взагалі категорично протипоказано перебувати в приміщенні, зараженому грибком)
 • астма
 • захворювання органів дихання (ларингіт, трахеїт, бронхіт, пневмонія тощо)
 • головні болі
 • загальне зниження імунітету (особливо у дітей і людей похилого віку)

Як позбутися від грибка в квартирі?

Питання, як прибрати цвіль в квартирі досить серйозне. І підходити до вирішення проблеми потрібно ґрунтовно, інакше вже незабаром грибок у квартирі може з’явитися знову.

 1. Ретельно огляньте квартиру, виявивши всі місця поширення цвілі.
 2. Зчистите грибок з ураженої поверхні. Якщо це поки тільки маленькі темні цятки, можна протерти ці ділянки перекисом. Якщо ж грибок «укорінився» глибоко, його потрібно зішкребти.
 3. Обробіть очищену ділянку спеціальним засобом від цвілі (зараз досить препаратів, виробники яких точно знають, як боротися з грибком в квартирі).

Чим глибше проникає грибок в товщу стіни, тим складніше буде вирішення проблеми, як позбутися від цвілі в квартирі. Тому відкладати «на потім» це питання не варто.

Як позбутися від грибка в квартирі?

Також необхідно усунути причини появи грибка (підвищену вологість, погану вентиляцію і т.п.), інакше проблема, як позбутися від цвілі в квартирі буде вставати перед вами знову.

Як прибрати грибок в квартирі: профілактика

Проблема, як позбутися від грибка в квартирі не буде стояти на порядку денному взагалі, якщо ви вчасно приймете ефективні заходи профілактики.

 1. Не допускати надмірної вологості в приміщенні.
 2. Добре провітрювати квартиру.
 3. Налагодити систему опалення, щоб не було перепаду температур.
 4. Якщо будинок старий, то можливо причиною появи грибка є зношені труби. Для вирішення проблеми варто скооперуватися з сусідами і звернутися в ЖЕК.

Пам’ятайте, що від ефективного вирішення питання як усунути грибок у квартирі, залежить ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких.

Аналіз повітря в приміщенні і екологічна експертиза житла допоможуть виявити проблему ще в початковій стадії і розв’язати цю проблему.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: