1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 голосов, оценка: 4,00 из 5)
Loading...
Як позбутися запаху меблів?
14 Квітня 2018 / 726 просмотров

Як позбутися запаху меблів?

Будь-яке житло потребує періодичного оновлення інтер’єру. Але часто покупка нових меблів – це не примха, а необхідність. Новий стіл в кухню, меблі в дитячу для малюка, та й шафа вже потрібна більша… Варіантів багато. Однак далеко не всі можуть дозволити собі дорогі меблі з натуральної деревини, тому вибирають більш бюджетний варіант – вироби з ДСП. Але часто такі меблі можуть містити неприємний «сюрприз». Запах від меблів з ДСП часом буває настільки сильний, що викликає істотний дискомфорт. У чому причина і як прибрати запах від меблів – спробуємо розібратися.

Запах від меблів – в чому причина?

Недорогы меблі виготовляються з деревинно-стружкових плит (ДСП). Саме в них і криється причина специфічного запаху від меблів. Вони виробляються з пресованої тирси, а в якості сполучноъ речовини використовуються формальдегідні смоли. Запах від меблів з ДСП – це запах формальдегіду. До речі, ця речовина ВООЗ ще в 80-х роках ХХ століття визнала канцерогеном. При постійному вдиханні він становить серйозну небезпеку для здоров’я. Неякісні лаки, що використовуються для покриття меблів, також можуть бути причиною появи специфічного запаху. Крім того, отруєння парами формальдегіду відбувається поступово. Можуть розвинутися такі симптоми як:

  • безсоння, втома, дратівливість
  • головний біль
  • алергічні реакції
  • кашель, приступи астми
  • порушення зору

У алергіків прояви хвороби посилюються. Найсерйозніші наслідки, до яких може привести отруєння формальдегідом – розвиток онкологічних захворювань. Якщо в квартирі присутній запах від меблів з ДСП, і при цьому ви або ваші близькі відчули нездужання, значить, пора вживати рішучих заходів.

Як позбутися від запаху нових меблів?

Як позбутися від запаху нових меблів?

Звичайно, найрозумніше рішення ще до моменту покупки звернути пильну увагу на якість і запах від меблів, наявність відповідних сертифікатів і т.п. Справа в тому, що міжнародні стандарти передбачають обов’язкове присвоєння класу токсичності для меблів з ДСП.

Клас Е1 передбачає вміст формальдегіду не більше 10 мг на 100 г сухої деревної плити. Клас Е2 менш екологічний. Зокрема, такі матеріали не можуть застосовуватися для виробництва дитячих меблів. Якщо ж в точці продажу вам не можуть надати відповідних документів, краще утриматися від такої покупки. Інакше потім доведеться вирішувати проблему як усунути запах нових меблів. І не факт, що таке оновлення інтер’єру пройде безслідно для здоров’я.

Але, на жаль, в більшості випадків питання про те, як позбутися від запаху меблів, встає вже після покупки.

  1. Варіант перший. Ідеальний.

«Вистояти» меблі десь в нежитловому і добре провітрюваному приміщенні. Якщо ви в’їжджаєте в нову квартиру, то добре, якщо є можливість почекати, і таким чином позбутися від запаху нових меблів. Але не у всіх є можливість, купивши меблі, просто залишити її стояти на кілька місяців. Тому потрібно шукати компромісні варіанти.

  1. Варіант другий. Провітрювання.

Це досить ефективне рішення проблеми як позбавиться від запаху меблів. Постійний приплив свіжого повітря допоможе впоратися з проблемою хоча б частково. Інтенсивність запаху від меблів залежить від багатьох факторів. Наприклад, температури і вологості в приміщенні. Якщо концентрація формальдегіду досить висока, то тепле і вологе повітря тільки погіршить ситуацію.

  1. Варіант третій. Технологічний.

Сучасні технології не стоять на місці. Для очищення повітря в квартирі застосовуються такі прилади як озонатори і повітряні фільтри. Однак перш ніж встановлювати недешеве обладнання, варто проконсультуватися з фахівцями і провести аналіз повітря в квартирі.

  1. Варіант четвертий. «Умілі ручки».

Ще один із способів як позбутися запаху меблів – ізолювати зрізи. Якщо ви уважно придивитеся, то помітите, що найчастіше шпоном і лаком закриті тільки лицьові поверхні ДСП, а бічні і задні залишені необробленими. Природно, в цьому випадку в повітря потрапляють всі випаровування формальдегідних смол, які повинні були затримуватися всередині. Зрізи можна закрити самостійно: меблевої кромкою, силіконом, акриловим лаком і т.п. Так ви зменшите виділення шкідливих речовин в повітря.

Особливо уважно потрібно вибирати меблі для дитячої кімнати. У дітей отруєння парами формальдегіду може викликати важкі алергічні реакції, розвиток хронічних захворювань. Саме тому, якщо ви помітили, що дитина погано себе почуває, з’явилися висипання на шкірі, нежить, утруднене дихання – краще перевірити повітря в квартирі на наявність формальдегіду.

Якщо, не дивлячись на інтенсивне провітрювання, запах від меблів з ДСП не зникає протягом декількох місяців, найрозумнішим рішенням буде все-таки позбутися такої покупки. Інакше надалі така економія може обернутися серйозними проблемами зі здоров’ям.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: