1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Як позбутися запаху в квартирі?
18 Квітня 2018 / 432 просмотров

Як позбутися запаху в квартирі?

Всі ми хочемо жити в чистих затишних квартирах і дихати свіжим повітрям. Але, на жаль, час від часу доводиться стикатися з такою проблемою як поява неприємного запаху в квартирі. Причини його виникнення можуть бути різними, але, тим не менш, господарям потрібно вирішувати питання як позбутися запаху в квартирі. Адже він може завдавати не тільки дискомфорт, але і нашкодити здоров’ю. Про те, як поліпшити якість повітря в приміщенні – читайте далі.

Як усунути запах в квартирі: спершу шукаємо причину

Перш ніж вирішувати, як позбутися запаху в квартирі, потрібно визначити його причину. Вона може знаходитися як поза приміщенням (наприклад, вихлопні гази, викиди промислових підприємств і т.п.), так і в самій квартирі. Так, неприємний хімічний запах може виходити від нових меблів, неякісного домашнього текстилю тощо Причина – високий вміст формальдегіду, який виділяється в повітря.

Питання як прибрати неприємний запах в квартирі, може постати і в тому випадку, якщо ви користуєтеся несправними газовим обладнанням. В цьому випадку в приміщенні буде відчуватися запах чадного газу. Це також досить небезпечно, тому що може привести до важких отруєнь і навіть до летальних наслідків.

Крім того, особливо, якщо ви живете поблизу жвавих центральних магістралей або промислових підприємств, в приміщення також можуть проникати специфічні запахи з вулиці.

Залежно від причини проблеми, потрібно шукати шляхи вирішення: як позбутися запаху в квартирі.

За словами фахівців, однією з найбільш поширених причин появи специфічного запаху в квартирі є нові меблі з ДСП. Саме формальдегід, що застосовується у виробництві, і дає характерний хімічний запах. Оскільки постійне вдихання повітря, забрудненого парами формальдегіду, загрожує серйозними наслідками для здоров’я, питання як позбутися запаху в квартирі стоїть особливо гостро. Формальдегід – високотоксична речовина, широко застосовується, у виробництві лаків, фарб, смол і т.п. ДСП-плити, з яких виробляються бюджетні меблі, якраз просочуються фенол-формальдегідів смолами. Природно, такі меблі можуть стати причиною появи неприємного запаху в квартирі. Висока концентрація формальдегіду в повітрі може привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

 • млявість, апатія, швидка стомлюваність
 • порушення сну
 • алергічні прояви (сльозотеча, свербіж, кашель і т.п.)
 • розвиток онкологічних захворювань (при постійному тривалому контакті з речовиною).

Про те, як прибрати запах в квартирі і усунути його причину варто задуматися, якщо ви і ваші домашні помітили погіршення здоров’я. Особливо пильну увагу потрібно звернути на дітей, так як вони більш чутливі до негативних зовнішніх впливів, ніж дорослі члени сім’ї. Дитина може почати частіше хворіти на простудні захворювання, може з’явитися або загостритися алергія і т.п.

Як позбутися запаху в квартирі?

Всі перераховані вище симптоми – вагомий привід звернутися до фахівців, щоб перевірити якість повітря в квартирі. Вони підкажуть, як прибрати неприємний запах в квартирі.

Забрудненість повітря оцінюється за показниками ГДК (гранично допустимих концентрацій) тих чи інших хімічних речовин. Всі вони прописані в Державних санітарних нормах. Якщо, за результатами аналізів, ГДК тієї чи іншої речовини (наприклад, формальдегіду) перевищено, то проблема не тільки в тому як позбутися запаху в квартирі. Усувати необхідно саме його джерело.

Як позбутися запаху в квартирі самостійно?

Якщо причина неприємного запаху – нові меблі, то найрадикальнішим рішенням буде позбутися такого придбання. Адже здоров’я дорожче витрачених на покупку грошей. Але в багатьох випадках можна обійтися і не такими радикальними заходами, але все ж прибрати запах в квартирі.

 1. Меблі повинні якийсь час постояти в нежитловому приміщенні, щоб характерний запах максимально вивітрився. Якщо є можливість, то краще пару місяців пожити не в одній квартирі з меблями, які «фонять».
 2. Регулярне провітрювання також здатне поліпшити ситуацію. Сухий і прохолодне повітря в приміщенні зменшить випаровування формальдегіду, а ось вологе й тепле – навпаки.
 3. Ще один варіант, як позбутися від запаху в квартирі – закрити відкриті зрізи меблів, щоб формальдегід не виділявся в повітря. Це можна зробити різними способами (лак, кромка, силікон і т.п.).
 4. Очищувачі повітря також можуть допомогти, але підбирати їх краще разом з фахівцями і після проведення аналізу повітря в приміщенні.


Як усунути запах в квартирі: профілактика

Будь-яку проблему завжди простіше запобігти, ніж потім шукати шляхи вирішення. Питання, як позбутися запаху в квартирі, не буде стояти, якщо ви зробите те, що залежить саме від вас.

 1. Уважно вибирайте меблі та оздоблювальні матеріали для ремонту. Це допоможе виключити одну з найпоширеніших проблем появи неприємного запаху – формальдегід.
 2. Купуйте дитячі меблі з натуральної деревини, якщо такої можливості немає, то дивіться, щоб клас екологічності меблів з ДСП був не нижче Е1 (з мінімальним вмістом формальдегіду).
 3. Домашній текстиль та дитячі іграшки також можуть бути джерелом неприємного запаху. Адже несумлінні виробники можуть використовувати агресивні хімічні барвники.
 4. Скористайтеся консультацією фахівця при найменших підозрах про якість повітря в квартирі.

Будьте уважні до свого здоров’я!

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: