Як правильно дезінфікувати ґрунт?
20 Грудня 2022 / 36 просмотров

Як правильно дезінфікувати ґрунт?

Ґрунт — природне джерело поживних речовин і корисних мікроелементів для рослин, а водночас — справжня скарбниця небезпечних бактерій, грибкових спор, мікроорганізмів, що руйнівно діють на сільськогосподарські культури, комах-шкідників і просто бур’янів. З плином часу кількість негативних чинників у ґрунті накопичується — і рано чи пізно вирощувати злаки, овочі та квіти стає ледь не відчайдушною ідеєю. Вихід зі становища для власників дач і присадибних ділянок, ріллі та міні-городів із теплицями — знезараження, або дезінфекція. Як дезінфікують ґрунт, читайте в статті від «УкрХімАналізу».

Як і чим правильно знезаразити ґрунт

Для відкритої землі, зокрема на дачній ділянці, підходять такі способи дезінфекції:

  • Обробка сполуками хлору. Один із найкращих знезаражувальних препаратів — хлорне вапно. Воно ефективно вбиває бактерії, мікроорганізми, личинки комах — а разом з ними і кореневу систему рослин, тому вносити його можна тільки восени, після збору врожаю. Спосіб застосування хлорного вапна простий: певну кількість препарату (краще звіритися з інструкцією, що додається виробником) перекопують із верхнім шаром ґрунту, а потім залишають на весь зимовий період.
  • Обробка мідним купоросом. Речовина не тільки відмінно справляється з бактеріями, грибками і комахами-шкідниками, а й насичує ґрунт корисною для рослин міддю. Для обробки ґрунту препарат розчиняють у воді (знову не полінуйтеся ознайомитися з інструкцією) і поливають отриманим складом землю. Користуватися мідним купоросом можна як навесні, перед посадками, так і восени, при підготовці ґрунту до відпочинку.
  • Обробка «Фітоспорином». Препарат на основі корисної для ґрунту бактерії Bacillus subtilis вбиває грибок і шкідливі мікроорганізми, а також бореться з нематодами. Оскільки бактерія зберігає життєздатність у середньому не більше місяця, рекомендується обробляти ділянку «Фітоспорином» щомісяця — або принаймні частіше, ніж двічі на рік.

Для горщикових рослин і ґрунту під розсаду крім наведених вище засобів можна застосовувати термічні методи дезінфекції:

  1. Нагрівання ґрунту. Приміром, нематоди гинуть при досягненні температури 60°С — отже, для цільової боротьби з цим черв’яком-шкідником достатньо нагріти ґрунт до 80-100°С. Існує і простіший спосіб — прожарювання: щоб не вгадувати, помістіть землю на кілька годин у розігріту духовку.
  2. Заморожування ґрунту. Деякі мікроорганізми, спори і личинки комах гинуть за негативних температур. Завантажте землю на кілька діб, а то й тижнів, у морозильну камеру холодильника — а після виймання дайте хоча б пару днів на відтавання.
  3. Пропарювання ґрунту. Землю можна нагріти до високої температури, за якої гинуть грибкові спори, хвороботворні бактерії та інші небажані складові, і на водяній бані. Це більш щадний спосіб, ніж прожарювання — однак слід розуміти, що з його допомогою ви не досягнете настільки ж високих температур.

Сучасний і безпечний метод знезараження ґрунту — висаджування рослин-сидератів, які знезаражують ґрунт і одночасно збагачують його корисними речовинами. До сидератів належать бобові, злаки (зокрема, жито і овес), гірчиця, редька та деякі інші культури. Висаджувати їх слід до основного посіву; після того, як сидерати пройшли вегетативну фазу росту, їх зрізають і, не прибираючи, вкопують у ґрунт.

Перевірка ґрунту перед дезінфекцією і після неї

Встановити, що ґрунт потребує знезараження, а також перевірити, наскільки якісно було проведено дезінфекцію, допоможе аналіз ґрунту, виконаний професіоналами — лабораторією «УкрХімАналіз». Послуги лабораторії доступні по всій Україні, від Одеси та Миколаєва до Сум і Чернігова. По завершенні аналізу надається доскональний звіт, що містить усі необхідні для прийняття подальших рішень факти. Зробіть свій ґрунт по-справжньому комфортним для рослин!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: