Як правильно облаштувати свердловину на ділянці?
24 Грудня 2022 / 31 просмотров

Як правильно облаштувати свердловину на ділянці?

Забезпечення дачі або приватного будинку водою не завершується бурінням свердловини на ділянці — власне, з цього все тільки починається. Сама по собі свердловина — це просто глибокий отвір, що дає доступ до водяного шару. Без облаштування в чисту воду, до якої ви з таким трудом докопалися, потраплятимуть небезпечні домішки; незахищену свердловину може просто завалити землею — а без насоса ви не зможете з достатнім рівнем комфорту добувати воду. «УкрХімАналіз» розповість, як правильно облаштувати свердловину у своєму будинку.

Що мається на увазі під облаштуванням після буріння

Облаштування — обов’язковий захід, що допомагає максимально продовжити термін служби свердловини. Роботи з облаштування проводять з такою метою:

  • Захист від забруднень. У чисту (умовно) воду не повинні потрапляти органічні відходи, що містяться в землі, солі важких металів, бруд, сніг і потоки дощу з поверхні землі.
  • Запобігання замерзанню. В осінньо-весняний період, коли земля промерзає, вода не тільки не буде текти незахищеними трубами, а й, кристалізуючись, може порвати їх, що після відтавання призведе до необхідності заново бурити свердловину.
  • Запобігання псуванню. Необлаштовану свердловину можуть пошкодити сусіди-недоброзичливці або просто дрібні хулігани, особливо якщо господарі у від’їзді; зробити таке із захищеним об’єктом не в приклад складніше.
  • Естетизація ландшафту. Просто отвір у землі має не надто мальовничий вигляд — на відміну від правильно обладнаної свердловини.

Облаштування свердловини — досить складний процес, що налічує кілька стадій. Справу краще довірити професіоналам — але якщо хочеться попрацювати своїми руками, читайте наступний розділ нашої статті.

Як облаштовують свердловину: базові принципи

Наведемо загальний алгоритм облаштування свердловини на дачній ділянці або біля заміського будинку:

  1. Виберіть спосіб захисту обсадної труби і насоса від промерзання. Найпоширеніший спосіб — встановлення кесона, заглибленої в землю конструкції, що огороджує свердловину від зовнішніх холодів.
  2. Виберіть насос для підйому води. Орієнтуйтеся на глибину свердловини та обсяг споживаної рідини: занадто слабкий насос не забезпечить вас достатньою кількістю води, а надмірно потужний — марна трата грошей.
  3. Щоб гарантувати можливість безперебійного забору води, підключіть насос до гідроакумулятора; не завадить також встановити систему захисту від перепадів напруги та інших потенційно небезпечних для електрообладнання явищ.
  4. Підберіть фільтри механічного очищення, клапан зворотної дії, запірну арматуру і труби так, щоб за можливості всі елементи були взаємозамінні — так ви зможете непогано заощадити на майбутніх ремонтах.
  5. Якщо планується підведення свердловинної води в будинок, облаштуйте траншеї (глибина за наявності сезонних промерзань ґрунту — від 1,5 метра), підберіть водопровідні труби — і обов’язково утепліть їх, наприклад, за допомогою мінеральної вати.

Не забувайте: з якою б сумлінністю не було пробурено свердловину і як би акуратно ви її не облаштували, виконана робота не гарантує, що одержувана вами вода буде корисною — або хоча б безпечною для здоров’я. Одразу після буріння замовте професійний аналіз води — лабораторія «УкрХімАналіз» оперативно виконає дослідження і надасть докладний звіт.

Контроль якості свердловинної води

Лабораторія «УкрХімАналіз» визначить склад і кількість домішок у воді зі свердловини або міського водопроводу. Ми використовуємо сучасні реагенти, високоточне обладнання — і повністю відповідаємо за достовірність результатів аналізу. «УкрХімАналіз» працює по всій Україні: у Київській, Миколаївській, Львівській та інших областях. Подбайте, щоб ваша питна вода була безпечною!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: