Як правильно провітрювати квартиру?
26 Грудня 2022 / 31 просмотров

Як правильно провітрювати квартиру?

Чисте повітря — життєва необхідність як для людини, так і для тварин, рослин і грибів — усіх організмів, що беруть участь у кисневому обміні. Регулярне провітрювання квартири забезпечує дорослим і дітям здоровий міцний сон, дарує заряд бадьорості після пробудження, сприяє виведенню з приміщення «відпрацьованих» газів, зокрема вуглекислого, і, нарешті, уповільнює розмноження хвороботворних бактерій. Як правильно провітрювати будинок, розповість «УкрХімАналіз».

Провітрювання квартири: весняно-осінній період

Розповімо, як краще провітрювати приміщення в теплий сезон:

  • Комарі, мошка та інші не надто приємні комахи швидко залетять у відчинене вікно. Щоб уникнути цього, заздалегідь встановіть антимоскітні рами або самостійно прибийте сітки з досить дрібними осередками.
  • Не потрібно провітрювати під час зливи, грози або сильного вітру. Вам навряд чи припаде до смаку витирати воду, що потрапила в будинок, осколки скла — або боротися зі зірваними віконницями.
  • Щоб після спекотного дня наповнити будинок приємною прохолодою, починайте провітрювання через 1,5-2 години після того, як настануть сутінки. Можна відчиняти вікна й раніше — але тоді у квартиру потраплятиме тепло, що віддається асфальтом.

Незважаючи на всі спокуси, не спіть під відкритим вікном. Нічне повітря, навіть найспекотнішим літом, досить прохолодне, щоб ви змогли застудитися або заробити проблеми із суглобами.

Провітрювання квартири: осінньо-весняний період

Настають холоди і зимова холоднеча зовні — і гарячі батареї всередині: чи не правда, знайома ситуація, коли одночасно хочеться і залишатися в теплі, і як слід провітрити квартиру? Щоб уникнути вихолоджування і проблем зі здоров’ям, дотримуйтесь простих рекомендацій:

  • Виконуйте провітрювання приміщень часто, але не довго: що холодніше на вулиці, то на менший час слід відчиняти вікна — і то регулярніше це робити. Наприклад, за нульової температури на вулиці має сенс провітрювати будинок вранці та ввечері (не завадить і в обід) по 15-30 хвилин, а під час сильних морозів — кожні 2-3 години, але по 3-5 хвилин.
  • Відкривайте вікна на відчинені двері. Інтенсивний повітрообмін значно ефективніший і корисніший для організму, ніж протяг, що постійно тягнеться.

Уникайте появи в добре опалювальних приміщеннях конденсату. Не поєднуйте провітрювання квартири з сушінням білизни, поливанням квітів і тим більше роботою зволожувача повітря. Усе це, зрозуміло, робити можна — але після того, як вікно буде зачинено, а температура в кімнаті нормалізується.

Особливості провітрювання квартири

На закінчення наведемо кілька додаткових рекомендацій:

  1. Будинок із новонародженою дитиною потрібно провітрювати часто, аж до 3-5 хвилин щогодини. При цьому необхідно пам’ятати, що немовлята особливо чутливі до коливань температури та протягів: радимо ставити ліжечко осторонь руху повітряних мас — або на час процедури виносити дитину з кімнати.
  2. За можливості провітрюйте кухню після кожного сеансу готування. Так ви позбудетеся і не завжди приємних запахів, і частково нашарувань жиру та гару, що осідають на меблях.
  3. Особливу увагу приділяйте провітрюванню приміщень, у яких спите. Корисніше накритися ковдрою і дихати киснем, ніж усю ніч дихати застояним повітрям.
  4. Щоб швидко провітрити будинок, влаштуйте керований протяг: відчиніть вікна та балконні двері, що розташовані в протилежних стінах. Якщо такої можливості немає, відчиніть вікна на одній стороні і створіть додатковий рух повітря за допомогою вентилятора.
  5. Немає однозначної відповіді, як часто слід провітрювати квартиру. Що частіше ви впускаєте всередину свіже повітря, то краще — але не забувайте про небезпеку протягів і вихолоджування приміщень.

Провітрювання кімнат у районі з несприятливою атмосферою, наприклад, з металургійним комплексом, який знаходиться неподалік, — не надто гарна ідея. Забезпечити приплив свіжого і при цьому чистого повітря допоможе встановлення кондиціонера або припливно-витяжної вентиляції.

Чим ви дихаєте?

Лабораторія «УкрХімАналіз» проведе дослідження повітря в приватному будинку, квартирі, приміщеннях будь-якого призначення — і надасть докладний звіт про склад, зокрема наявність важких металів і токсичних газів. Ми працюємо по всій країні, від Івано-Франківська до Харкова, від Рівного до Миколаєва. Дихайте чистим повітрям — і не забувайте про провітрювання!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: