Як прибрати цвіль (грибок) зі стін
25 Травня 2018 / 12283 просмотров

Як прибрати цвіль (грибок) зі стін

Чорна цвіль на стінах в будинку – вкрай неприємне явище. «Грибниці» не тільки надають житлу неохайний вигляд, а й несуть пряму загрозу для здоров’я. Так що грибок і плісняву на стінах необхідно видалити якомога швидше. Чим небезпечна цвіль, які причини її появи і як позбутися від цвілі на стінах раз і назавжди – про все це читайте в нашій статті.

Цвіль на стінах: найпоширеніші причини появи

Найпоширенішими причинами появи чорної цвілі на стінах є:

 • підвищена вологість в приміщенні
 • промерзання стін (перепади температур)
 • погана вентиляція

Промерзання стін – досить часте явище як в квартирах, так і в приватних будинках. Цвіль на стінах в цьому випадку з’являється дуже швидко.

Причиною промерзання може бути порушення технології при будівництві або утепленні стін. Мікротріщини і щілини також призводять до промерзання стіни, утворення конденсату і, як наслідок, підвищення вологості. Вона створює сприятливе середовище для появи грибка і цвілі на стінах.

Недоліки системи опалення також призводять до появи цвілі на стінах. Наприклад, коли різні частини будинку прогріваються нерівномірно. У багатоповерхових будинках така проблема може виникати, наприклад, в кутових кімнатах.

Підвищена вологість в квартирі може бути наслідком поганої гідроізоляції фундаменту. Несправна сантехніка, підтікають труби в квартирі або старі водопровідні комунікації в старому багатоквартирному будинку – також являють суттєвий фактор ризику. Але грибок може з’явитися і в новому будинку, якщо під час будівництва порушувалися технології теплоізоляції, з метою економії застосовувався дешевий утеплювач і т.п.

Цвіль і грибок в будинку відразу додають житлу занедбаного вигляду. Але проблема не тільки в естетиці. Питання як боротися з цвіллю – це ще й питання здоров’я. Чим же небезпечна цвіль?

Як позбутися від цвілі?

Цвіль і грибок в будинку: фактори ризику

Грибок і пліснява на стінах виділяють в повітря десятки і сотні спор, не видимих ​​неозброєним оком. Саме вони є причиною розвитку цілого ряду захворювань.

 • алергія різних видів (в тому числі дерматози, що важко піддаються лікуванню)
 • астма
 • хронічні захворювання дихальних шляхів
 • головні болі, стомлюваність
 • загальне зниження імунітету

Буває, що цвіль на стінах в квартирі з’являється в таких місцях, де її нелегко відразу помітити. Наприклад, за меблями, що стоять впритул до стіни, під шпалерами і т.п. В цьому випадку, перше, що має насторожити, запах вогкості і льоху в приміщенні. Крім того нібито безпричинне погіршення самопочуття когось із членів сім’ї, особливо дітей і людей похилого віку (часті бронхіти, загострення хронічних захворювань і т.п.) також може сигналізувати про наявність в будинку грибка.

Якщо ви спостерігаєте щось з перерахованого вище, варто ретельно оглянути квартиру, знайти місця локалізації грибка і оперативно вирішувати проблему як усунути цвіль в будинку.

Як боротися з цвіллю: керівництво до дії

Після того, як ви виявили на стінах квартири плями грибка, постає питання, чим видалити цвіль на стіні. Асортимент анти-грибкових засобів зараз досить широкий. Але проблема полягає не тільки в тому, як прибрати цвіль, важливо не допустити її повторної появи. Для того щоб раз і назавжди вирішити питання як позбутися від цвілі на стінах, необхідно усунути ті причини, які привели до її появи.

 • нейтралізуйте джерела підвищеної вологості (перевірте гідроізоляцію фундаменту, перевірте на предмет протікань труби і т.п.)
 • усуньте промерзання стін
 • забезпечте нормальний температурний режим в приміщенні
 • стежте за тим, щоб квартира регулярно провітрювалася

Цілком можливо, що для того, щоб усунути першопричину появи цвілі на стінах, доведеться вдатися до ремонту. Особливо, якщо при будівництві були порушені певні технології (утеплення, гідроізоляції тощо). Але без радикальних заходів питання, як позбутися від цвілі на стінах буде поставати постійно.

Паралельно необхідне механічне очищення уражених грибком ділянок. Як прибрати цвіль?

 1. Очистіть ділянку стіни від грибка. Якщо ураження невелике, можна просто протерти стіну звичайним перекисом водню. Якщо ж цвіль проникла глибше, необхідно зняти шпалери і шар за шаром зчистити штукатурку. Особливо швидко грибок проникає вглиб дерев’яних конструкцій. У цьому випадку, щоб усунути цвіль в будинку, можливо, доведеться видалити ділянку стіни.
 2. Після видалення цвілі на стінах потрібно обробити поверхню анти-грибковим засобом.

Як боротися з цвіллю: профілактика

Питання як позбутися від цвілі на стінах не буде поставати зовсім, якщо ви будете дотримуватися простих правил профілактики.

 1. Регулярно провітрюйте приміщення.
 2. При проведенні ремонту виконуйте всі будівельні норми. Особливо уважно підходите до питань утеплення, контролюйте проведення робіт.
 3. Своєчасно замінюйте сантехніку, що протікає, не допускайте надмірної вологості в «зонах ризику» (ванній кімнаті, кухні).
 4. Усуньте щілини і тріщини в підвалі і на горищі, проведіть гідроізоляцію.

Проблема як боротися з цвіллю – це не тільки питання благоустрою житла, а й здоров’я. Вирішувати її потрібно в максимально короткі терміни.

Хімічний аналіз повітря в квартирі і екологічна експертиза житла допоможуть виявити проблему ще в початковій стадії і розв’язати цю проблему.

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!


  Читайте схожі статті: