1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Як прибрати неприємні запах в будинку
22 Квітня 2018 / 676 просмотров

Як прибрати неприємні запах в будинку

Часто, в’їхавши в нове житло, ви через деякий час виявляєте в будинку неприємний запах. З чим це пов’язано? Поруч знаходиться жвава траса, сусід, розкидав на своїй ділянці добрива, або причина знаходиться всередині самого приміщення? Для того щоб визначити джерело проблеми і вирішити, як прибрати запах в будинку, потрібно провести аналіз повітря в приміщенні. Часто неприємний запах в будинку може сигналізувати про досить серйозні проблеми. Все, що потрібно знати, щоб жити комфортно і безпечно – читайте далі.

Неприємний запах в будинку: шукаємо причину

Перш, ніж думати над тим, як прибрати неприємний запах в будинку, потрібно знайти його причину. Для цього необхідно знати стан повітря в приміщенні. Саме перевищення вмісту в повітрі тих чи інших речовин і може призвести до появи характерного запаху. Перевірка стану повітря потрібна і для того, щоб з’ясувати, чи немає в ньому речовин, які можуть завдати шкоди здоров’ю. Отже, що може призвести до появи сторонніх запахів в приміщенні?

  1. Однією з найпоширеніших причин появи неприємного запаху будинку фахівці називають формальдегід. Саме ця речовина, що застосовується у виробництві ДСП, дає той характерний «хімічний» запах, який можна відчути в квартирі після покупки нових меблів.
  2. Неприємний запах будинку може з’явитися і через несправні газових приладів. В повітрі підвищений вміст чадного газу, що загрожує серйозними отруєннями.
  3. Джерело неприємного запаху не обов’язково знаходиться всередині приміщення. Жвава траса, промислове або сільськогосподарське підприємство можуть стати причиною підвищеної концентрації в повітрі різних хімічних речовин (аміак, ртуть, свинець, діоксиди азоту і сірки, леткі органічні сполуки і т.п.).

Неприємний запах будинку сигналізує про наявність певної проблеми. Якщо після проведених замірів виявляється, що гранично допустима концентрація (ГДК) речовин у повітрі не відповідає санітарним нормам – значить під загрозою ваше здоров’я.
Неприємний запах будинку

Як позбутися від запаху в будинку: варіанти вирішення проблеми

Після того, як вдалося виявити причину погіршення якості повітря, потрібно вирішити, як же усунути запах в будинку. Очищувачі повітря можуть частково вирішити проблему, особливо, якщо вона пов’язана із зовнішніми факторами. Однак встановлювати прилад краще після консультацій з фахівцями. Інакше ви ризикуєте просто витратити гроші даремно.

Якщо причина в несправних або старих газових приладах, то вирішення питання, як усунути запах в будинку тільки одне – позбутися від такого обладнання якомога швидше.

Як вже зазначалося вище, однією з поширених причин неприємного запаху в будинку є дешеві меблі. Формальдегід входить до складу фенол-формальдегідних смол, які є сполучною речовиною при виготовленні ДСП-плит. Це токсична речовина, яку ВООЗ офіційно визнала канцерогеном. Так що поява неприємного запаху після придбання меблів з перевищеним вмістом формальдегіду це тільки «верхівка айсберга». Виділення в повітря цієї речовини провокує серйозні проблеми зі здоров’ям:

  • слабкість, безсоння, часті головні болі
  • появи алергічних реакцій (нежиті, кашель, висипання)
  • загальне зниження рівня імунітету (особливо у дітей)
  • тривалий контакт з речовиною може навіть спровокувати розвиток онкозахворювань

На що потрібно звернути увагу, щоб потім не вирішувати проблему, як прибрати запах в будинку?

  1. Всі меблі з ДСП повинні мати сертифікат екологічності (Е1, Е2, Е3) в залежності від вмісту в них формальдегіду. Наприклад, для дитячих меблів допускається тільки клас Е1 (з найменшою кількістю формальдегіду). У місці продажу меблів обов’язково вибачте показати вам відповідний сертифікат. Якщо його немає або там вказано низький клас екологічності, краще утриматися від такої покупки. Інакше дуже скоро вам доведеться вирішувати питання, як позбутися від запаху в будинку. Крім того, є ризик отримати проблеми зі здоров’ям.
  2. Якщо покупка вже відбулася, то прибрати неприємний запах в будинку можна спробувати самостійно. Закрийте відкриті зрізи меблів, щоб зменшити виділення формальдегіду в повітря, і постійно провітрюйте приміщення. Прохолодне сухе повітря зменшить активність виділення шкідливих речовин. Ще краще винести меблі на час в нежитлове приміщення, щоб вони там «вистояли».

Якщо ж всі перераховані вище заходи не допомогли, і неприємний запах в будинку все одно відчувається, то краще позбавитися від таких речей.

Хочете бути впевненим на 100%, що в повітрі дійсно є шкідливі речовини? Замовте аналіз повітря в квартирі. Фахівці підтвердять або спростують перевищення рівня формальдегіду або інших речовин і порадять, як вирішити проблему. Зверніть увагу, що джерелом формальдегіду може бути також неякісний текстиль: покривала, подушки і т.п. Будьте особливо уважні, щоб не купити такі речі в дитячу кімнату.

Дбайте про своє здоров’я!Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: