Як усунути запах гару у квартирі?
28 Грудня 2022 / 31 просмотров

Як усунути запах гару у квартирі?

Забута на плиті їжа, згорілий електроприлад, невдалі досліди зі свічками чи ароматичними паличками — ось лише кілька причин задимлення квартири та появи запаху гару. Запах цей, на жаль, вкрай ефективно в’їдається в поверхні й іноді, наприклад, після великої пожежі, його неможливо вивести без професійної обробки. Наша стаття присвячена менш серйозним випадкам, коли дим благополучно вигнано з дому, але залишається неприємний «післясмак». Як і чим швидко прибрати запах гару в домашніх умовах, читайте нижче.

Позбавляємося запаху гару: 4 дієві поради

Перш ніж перейти до основної частини статті, наведемо простий алгоритм попереднього очищення повітря:

  1. Ліквідуйте всі джерела задимлення та специфічних запахів. Загасіть і викиньте згорілу їжу, позбудьтеся згорілого приладу, залийте водою дерево, що тліє після контакту з відкритим вогнем.
  2. Відчиніть вікна і протягом кількох хвилин (краще — не менше півгодини) провітрюйте будинок. Щоб прискорити процес, створіть штучний протяг — наприклад, за допомогою вентилятора.
  3. Очистіть постраждалі поверхні від кіптяви: саме вона є джерелом неприємних запахів після ліквідації загоряння або задимлення.

Ось і все — тепер можна приступати безпосередньо до боротьби із запахом гару. Перелічимо найдієвіші та недорогі способи:

  • Кип’ятіння оцтової кислоти. Найімовірніше, у вашому домі є оцет — і, найімовірніше, в харчовому вигляді, тобто порівняно невисокої концентрації. Влийте в емальовану каструлю 4 літри води, додайте близько півлітра оцту, розмішайте і доведіть до кипіння — щоб прискорити закипання, накрийте каструлю кришкою. Потім зніміть кришку і дайте суміші покипіти 2-3 години, після чого злийте в раковину або унітаз. Пам’ятайте: хоча оцтова кислота чудово поглинає інші неприємні запахи, сама вона під час випаровування пахне не краще — рекомендуємо на час операції закрити двері в кімнату, яку потрібно очистити, вдягнути респіратор і вжити інших заходів, які унеможливлюють контакт з їдким запахом.
  • Варіння кави. Кава також відмінно вбирає будь-які запахи, проте сама пахне цілком приємно — її аромат точно не змусить вас задуматися про втечу з квартири. Засипте мелену каву (обов’язково натуральну) в каструлю на кілька літрів і поставте на вогонь — у міру варіння напій вбиратиме в себе запах гару. Зрозуміло, пити таку каву не рекомендується. Для подальшого очищення повітря можете засипати в ємності великого діаметру зерна або мелену каву і розставити по всій квартирі — відповідно на добу або кілька годин.
  • Поглинання запахів содою. Харчова сода відрізняється підвищеною гігроскопічністю — а отже, добре вбирає запахи. Заповніть порошком кілька блюдець і тарілок і розставте по всьому очищуваному приміщенню. На позбавлення від запаху гару піде досить багато часу — щонайменше 6 годин; зате ви зможете спокійно вийти на свіже повітря, не залишаючи вдома увімкнену плитку.
  • Реакція між нашатирем і крохмалем. Як і в першому випадку, розраховувати на приємний запах при використанні цього методу не варто — зате ви зможете протягом 12-24 годин повністю позбутися запаху гару. Насипте в блюдця або тарілки крохмаль, капніть по 10-15 крапель нашатирного спирту — і розставте по всій площі, що очищається. Рекомендуємо щільно закрити двері в постраждале приміщення — а через добу викинути суміш, що ввібрала запахи, як побутове сміття.

Для додаткового очищення повітря можна використовувати будь-які речовини з приємним запахом: від апельсинової або лимонної цедри до кориці, хвої та ефірних олій.

Чи вдалося очищення повітря?

Достовірно дізнатися, наскільки чисте повітря у вашій оселі після задимлення або загоряння, допоможе професійний лабораторний аналіз. Зверніться в «УкрХімАналіз» — ми виконаємо повноцінне дослідження зразків і надамо детальний звіт про стан повітря. Ми працюємо в Києві, Київській та інших областях України. Дихайте чистим повітрям — без частинок сажі та інших забруднень!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: