1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Як усунути запах вогкості в квартирі, будинку
26 Травня 2018 / 712 просмотров

Як усунути запах вогкості в квартирі, будинку

Ви живете в комфортній квартирі або будинку, регулярно проводите прибирання та підтримуєте чистоту. Але в один не дуже прекрасний момент починаєте відчувати запах вогкості в будинку. Запах цвілі і льоху зовсім не освіжає приміщення. На жаль, така проблема зустрічається не тільки в старих запущених будинках, але і цілком облаштованому житлі. У чому причина цієї неприємності, як прибрати запах вогкості і не допустити його появи в подальшому? Розповімо про все по порядку.

Запах вогкості в квартирі: в чому причина

Запах вогкості в будинку сигналізує про те, що не все в порядку з мікрокліматом приміщення. Підвищена вологість і погана вентиляція призводять до застою повітря і появи специфічного запаху. Запах вогкості в квартирі найчастіше може з’являтися в осінньо-зимовий період. Влітку, як правило, погода досить суха, крім того, приміщення провітрюється частіше, і застою повітря не виникає.

У нормі вологість повітря в приміщенні становить 55 – 60%. Про те, що не все гаразд сигналізують такі зовнішні ознаки:

 • утворення конденсату
 • «затхле» повітря, запах вогкості в квартирі
 • поява цвілі на стінах, стелі і т.п.

До речі, сильно виражений запах вогкості в будинку якраз і сигналізує про те, що десь завелася пліснява і варто оглянути житло на предмет виявлення грибка.

Запах вогкості і цвілі може з’явитися з кількох причин:

 • погана гідроізоляція даху або фундаменту
 • промерзання однієї або декількох стін (на ній може утворюватися конденсат)
 • погана вентиляція

Пластикові вікна при нерегулярному провітрюванні стають додатковим фактором ризику. Адже, на відміну від дерев’яних рам, вони закриваються герметично і перешкоджають циркуляції повітря).

Запах вогкості і цвілі, а також поява грибка на стінах квартири – досить серйозна проблема. Адже постійне перебування в такому приміщенні може завдати істотної шкоди здоров’ю.

Як усунути запах вогкості в квартирі, будинку

Запах вогкості і цвілі: прихована загроза

Питання як прибрати запах вогкості виходить за рамки благоустрою квартири. Цвіль виділяє в повітря мікроскопічні спори, їхня кількість в одному кубометрі повітря може обчислюватися десятками і сотнями. Саме вони провокують такі захворювання як:

 • астма
 • хвороби дихальних шляхів
 • алергії різного характеру (у тому числі дерматози)
 • головні болі, нудота
 • зниження імунітету

Якщо в сім’ї є маленькі діти і люди похилого віку, то питання як позбутися від запаху вогкості стає ще гострішим.

Як прибрати запах вогкості: крок за кроком

Для того щоб видалити запах вогкості в приміщенні, необхідно, перш за все, позбавитися від цвілі, яка в більшості випадків і є причиною неприємного запаху. Але механічне видалення грибка тільки частково вирішить проблему. Як же позбутися від запаху сирості раз і назавжди? Необхідно нормалізувати вологість і забезпечити оптимальний режим вентиляції.

 1. Частіше провітрюйте приміщення. Також необхідно перевірити роботу вентиляційних каналів. Якщо вентиляція погано функціонує, потрібно звернутися за допомогою до фахівців.
 2. Постарайтеся нормалізувати мікроклімат в приміщенні. Перевірте стіни, підлогу, стелю. Якщо ви живете в приватному будинку, усунути причини промерзання або протікання можна своїми силами. У багатоквартирному будинку потрібно звернутися за допомогою до організації, яка обслуговує будинок.
 3. Не створюйте додаткових факторів, які підвищують вологість (не сушіть білизну в приміщенні, не залишайте у ванній кімнаті мокрі мочалки і рушники, насухо витирайте кахель і душову кабіну і т. П.).

Далі питання, як усунути запах вогкості, вирішується шляхом механічного видалення цвілі з усіх уражених ділянок. Якщо грибок ще «не пустив коріння» можна просто протерти місця його появи перекисом або оцтом. У більш серйозних випадках потрібно зчистити «грибницю», можливо, доведеться переклеювати шпалери, здирати штукатурку і т.п. Серйозність проблеми, як швидко можна позбутися від запаху сирості залежить від того, наскільки глибоко цвіль проникла в товщу стін.

Як вивести запах вогкості: форс-мажорні ситуації

Буває, що причиною появи неприємного сирого запаху в квартирі є не цвіль, а надзвичайні обставини. Наприклад, прорив труб або затоплення вашої квартири сусідами зверху. У цьому випадку питання як позбутися від запаху сирості потрібно вирішувати якнайшвидше, тому що підвищена вологість може привести, як ми вже писали вище, до появи цвілі, і проблема ускладниться.

 1. Добре провітріть приміщення. Можна додатково встановити осушувач повітря (в особливо серйозних випадках).
 2. Ретельно просушіть весь одяг, текстиль, килими і т.п.
 3. Можливо, доведеться переклеювати шпалери і провести косметичний ремонт. В цьому випадку для профілактики появи грибка можна використовувати спеціальні ґрунтовки з антибактеріальними додатками. Як вивести запах вогкості остаточно? Можна скористатися «народними» засобами. Встановити в квартирі ємності з сумішшю солі і подрібненого активованого вугілля. Це хороший абсорбент. Особливо гарний такий рецепт для виведення запаху сирості з шаф, ящиків і т.п. Міняти суміш потрібно раз на тиждень.

Запах вогкості може виникнути і в кондиціонері, якщо він довгий час вимкнений. Причина – конденсат. Якщо кондиціонер включений, то цієї проблеми не виникає. А у вимкненому надовго приладі може почати «рости» грибок. Причиною також може бути неправильний монтаж дренажної системи. Як прибрати запах вогкості? Прилад потрібно регулярно чистити, дезінфікувати і висушувати.

Яка б не була причина появи неприємного запаху у вашому будинку, ігнорувати його не можна. Питання як усунути запах вогкості надзвичайно важливе, в тому числі, і для вашого здоров’я і здоров’я ваших близьких.

Хімічний аналіз повітря в квартирі і екологічна експертиза житла допоможуть виявити проблему ще в початковій стадії і розв’язати цю проблему.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: