Як вибрати органічні добрива?
10 Грудня 2022 / 47 просмотров

Як вибрати органічні добрива?

Рослини не можуть повноцінно цвісти і плодоносити, якщо не отримують комплексної «їжі» — поєднання мікроелементів і поживних сполук. Один із найбезпечніших способів забезпечити квітам, злакам, фруктам і овочам правильний розвиток — використання органічних добрив. «УкрХімАналіз» розповість, як вибрати органічні добрива для різних типів ґрунтів і видів рослин — будемо раді, якщо наша стаття допоможе вам!

Що таке органічні добрива?

Так називаються добрива природного і штучного походження, в яких корисні для рослин хімічні елементи — наприклад, кальцій, азот або мідь — містяться у вигляді органічних (на основі вуглецевих ланцюжків) сполук.

Переваги органічних добрив порівняно з неорганічними:

  •         Краща засвоюваність. Органіка «з’їдається» рослинами значно легше — і, як нескладно здогадатися, швидше дає позитивний результат.
  •         Більша безпека. Органічні добрива — це буквально те, що можна побачити, з’їздивши в село або прогулявшись до найближчого лісу. Гній або торф не завдають шкоди ні людині, ні худобі, ні власне рослинам — на відміну від виготовлених промисловим способом добрив, які іноді вибухонебезпечні, виділяють отруйні речовини, являють собою кислі або лужні середовища.
  •         Простота виготовлення. Приготувати органічне добриво на основі гною, соломи або зелені можна самостійно, користуючись сировиною, яка в буквальному сенсі лежить під ногами.

Найпоширеніші види органічних добрив:

  •         Гній. Містить калій, фосфор і азот, допомагає вирівняти сильну кислотність ґрунту до нейтрального значення.
  •         Перегній. Містить у великих кількостях азот, необхідний для гарного росту рослин. Підходить для всіх типів ґрунту.
  •         Торф. Верховий торф являє собою сильно кисле середовище, що важливо при вирівнюванні лужності ґрунту. Низинний — майже нейтральний, містить багато калію й азоту.
  •         Компост. Легко готується своїми руками. Джерело швидкозасвоюваного азоту, а також інших корисних для рослини хімічних елементів.
  •         Пташиний послід. Крім традиційних азоту і калію, містить марганець, кальцій і фосфор. Підходить для удобрення всіх типів ґрунтів.

Широко поширена думка про низьку ефективність органічних добрив. Частково це справедливо: якщо потрібно в найкоротші терміни досягти чітко визначеної мети, розумніше підібрати штучне добриво з науково збалансованим складом. Однак застосування органіки ефективніше в довгостроковій перспективі: такі добрива не отруюють навколишнє середовище, м’яко насичують ґрунт корисними речовинами — а отже, забезпечують рясний урожай.

Вибір органічного добрива

Найчастіше органічні добрива підбирають, орієнтуючись на стан оброблюваного ґрунту:

  1.       Піщаному ґрунту підійдуть компост, що зв’язує розсипчасту структуру і допомагає в такий спосіб утримувати корисні сполуки, і верховий торф, що регулює кислотність.
  2.       Глінозему буде корисний гній, що насичує ґрунт азотом та іншими необхідними для рослин хімічними елементами. Вносити добриво найкраще після зняття чергового врожаю, восени або ранньою зимою.
  3.       Чорнозем, сам по собі досить родючий, на довгий термін збереже свої властивості, якщо удобрювати його гноєм або пташиним гноєм.

Крім того, органічні добрива слід підбирати за станом конкретної ділянки землі. Дослідження ґрунту, проведене лабораторією «УкрХімАналіз», допоможе зрозуміти, наскільки закислений або залужений ґрунт, яких важливих для здоров’я рослин речовин у ньому бракує — і вибрати органіку, яка ідеально підходить.

Аналіз добрив і агрохімікатів

Лабораторія «УкрХімАналіз» проводить дослідження всіх видів добрив, пестицидів та інших речовин, що використовуються в сільському господарстві. Ми працюємо в Києві, Луцьку, Львові — і в усіх інших українських містах. Замовте аналіз добрив в «УкрХімАналізі» — дізнайтеся, чи отримують ваші рослини все необхідне для нормального розвитку!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: