Як вибрати якісний бензин?
14 Листопада 2022 / 44 просмотров

Як вибрати якісний бензин?

Сьогодні, як і десятки років тому, більшість автомобілів їздить на бензині — різних марок, зі всілякими присадками, але все з тим самим основним складом. Правильно вибрати бензин не так просто: кожна мережа заправок застосовує свої хитрощі, що допомагають заощадити на закупівлі палива — і додатково нажитися на покупцеві. Як вибрати хороший, безпечний для вашого авто бензин, читайте далі.

Чи так важлива якість пального?

Яким би сучасним і «невбиваним» не був двигун автомобіля, використання некондиційного пального завдає йому непоправної шкоди: систематично заправляючись поганим бензином, ви все ближче наближаєтеся до дорогого ремонту.

Річ насамперед в октановому числі, що показує вміст у бензині ізооктану — аліфатичного вуглеводню, що містить 8 атомів вуглецю і 18 — водню. Саме ця речовина стабілізує бензин, запобігаючи його передчасній детонації під час потрапляння в циліндри. Зниження октанового числа внаслідок розведення палива призводить до швидкого руйнування двигуна: внутрішня металева поверхня буквально вкривається мікроворонками від вибухів і втрачає задані характеристики міцності.

Крім двигуна автомобіля, використання неякісного бензину призводить до псування:

 • Фільтрів.
 • Паливного насоса.
 • Свічок запалювання.

Результати застосування поганого палива:

 • Постійна зміна оборотів на холостому ходу.
 • Неможливість швидкого розгону і гальмування.
 • Втрата керованості.

Таким чином, неякісний бензин не тільки руйнує двигун зсередини — він цілком здатний призвести до аварії і, як наслідок, людських жертв.

Як вибрати хороший бензин

Одразу попередимо: одного візуального огляду і простих експериментів, описаних нижче, для достовірної оцінки якості палива недостатньо. Зрозуміти, наскільки безпечне пальне, допоможе лише повний професійний аналіз. Лабораторія «УкрХімАналіз» дослідить зразок бензину — і встановить відповідність чинним нормам.

Зрозуміти, що перед вами якісний бензин, можна за такими ознаками:

 1. Налийте пальне в прозору і, природно, чисту ємність. Хороший бензин — безбарвний або блідо-солом’яного відтінку; всі інші кольори свідчать про те, що в пальне додано потенційно небезпечні домішки.
 2. Капніть трохи бензину на чисту скляну поверхню і підпаліть рідину. Після згоряння має залишитися білий або світло-сірий слід; наявність плям жовтого, чорного та інших відтінків — ознака некондиційного пального.
 3. Висипте в ємність із бензином кілька крупинок марганцівки. Пальне, сильно розбавлене водою, забарвиться в рожевий колір; у чистому ж бензині перманганат калію не розчиняється — ви спостерігатимете, як і раніше, прозору рідину з плаваючими в ній кристаликами.
 4. Принюхайтеся до бензину. Чисте пальне має специфічний різкий запах. Відчуваєте сірчані або дігтярні нотки? — Найімовірніше, в купленому вами пальному містяться небезпечні добавки.

Крім іншого, радимо заправлятися бензином саме тієї марки, яку рекомендує виробник автомобіля. Не експериментуйте з октановим числом і присадками — і не дозволяйте недобросовісним заправникам псувати вашу машину!

Контроль якості та складу бензину

Лабораторія «УкрХімАналіз» виконує дослідження бензину всіх марок та інших видів палива відповідно до ДСТУ 7688:2015. Ми працюємо в Києві, Дніпрі, Одесі та інших містах України, за результатами аналізу оформляємо детальний звіт. Подбайте про свій автомобіль — заправляйте його тільки бензином, який пройшов перевірку!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!


  Читайте схожі статті: