Як вибрати зволожувач повітря?
10 Листопада 2022 / 53 просмотров

Як вибрати зволожувач повітря?

Повітря у квартирі — як і в приватному будинку, офісному приміщенні або цеху — повинно відповідати певним вимогам щодо вологості. Зрозуміло, що перебувати в сирій кімнаті щонайменше неприємно, — але не менше шкоди приносить і інша крайність. У занадто сухому повітрі активно розмножуються хвороботворні бактерії та віруси; крім того, воно негативно позначається на стані шкіри, носоглотки та легенів. Підтримувати повітря в оптимальному стані допомагають зволожувачі; як працюють ці прилади і який зволожувач краще вибрати для дому, читайте нижче.

Зволожувачі повітря: принцип дії та варіанти конструкції

Зволожувач повітря — це прилади, які за рахунок випаровування води, що міститься у вбудованому резервуарі, підвищують у приміщенні вологість. Оскільки більша частина приладів не оснащена системами контролю параметрів повітря, стежити за балансом вологості доводиться користувачеві:

  • Ідеальний показник вологості лежить у діапазоні 40…60%.
  • Якщо вологість повітря менше 40%, необхідно зволожити приміщення.
  • Якщо вологість повітря понад 60%, потрібне осушення до прийнятного рівня.

Якщо з принципом дії зволожувача все вкрай просто, то основна операція — випаровування води — здійснюється в різних типах пристроїв по-різному:

  • Зволожувачі традиційного типу затягують зовнішнє повітря і пропускають його через наповнений водою картридж, який додатково відфільтровує механічні забруднення. Переваги традиційних зволожувачів — мінімальне енергоспоживання і невимогливість до якості води; недоліки — низька продуктивність і необхідність частої заміни картриджа.
  • Зволожувачі парового типу насичують повітря водяною парою, одержуваною в результаті нагрівання води у внутрішній ємності. Перевага парових зволожувачів — висока продуктивність; недоліки — утворення накипу на нагрівальному елементі й осідання конденсату поруч із приладом.
  • Зволожувачі ультразвукового типу випаровують воду за рахунок надшвидких коливань встановленої в резервуарі мембрани, створюючи таким чином холодну, а не гарячу пару. Переваги ультразвукових зволожувачів — низький рівень шуму і рівномірне зволоження великих площ; недоліки — більше, ніж у приладів традиційного типу, енергоспоживання і високі вимоги до якості води.
  • Зволожувачі дискового типу являють собою варіацію традиційних: повітря затягується всередину барабана, що обертається, очищується і зволожується, проходячи через покриту водою мембрану — і виходить назовні. Перевага дискових зволожувачів — ефективніша обробка повітря; недолік — складність конструкції в поєднанні з порівняно високим енергоспоживанням.

Зазначимо: навіть якщо деякі зволожувачі технічно нечутливі до чистоти води, що випаровується, слід використовувати якомога якіснішу рідину — просто тому, що згодом ви будете дихати її парами.

Як вибрати ідеальний зволожувач повітря

Наведемо кілька критеріїв вибору зволожувача повітря для квартири або будинку:

  1. Продуктивність. Показує, який обсяг води прилад здатен випарувати протягом години. Зрозуміло, що чим вищою є продуктивність, тим швидше ви зможете привести повітря до потрібного стану — але тим дорожчим і енерговитратнішим буде пристрій.
  2. Площа покриття. Підбирати зволожувач найкраще так, щоб він міг із запасом «обслужити» одне приміщення: наприклад, якщо площа найбільшої кімнати 12 м2, підійде модель, розрахована на 15 м2. Гнатися за великими значеннями не має сенсу: обробити всю квартиру з однієї точки не вдасться, оскільки водяні пари затримуватимуться міжкімнатними стінами; крім того, надто потужний зволожувач створюватиме в маленькому приміщенні зайву вогкість.
  3. Об’єм резервуара. Зі зрозумілих причин чим більша ємність зволожувача, тим рідше вам доведеться підливати воду або замінювати картридж.
  4. Гучність. Прилад, що голосно гуде або «булькає», не дасть відпочити вночі — і, можливо, лякатиме дітей і домашніх тварин. Рекомендуємо вибирати зволожувачі, рівень шуму яких не перевищує 25 дБ.
  5. Простота обслуговування. Перед покупкою переконайтеся, що очищення внутрішніх поверхонь приладу, заміна картриджа та інші необхідні операції не викличуть зайвих труднощів.
  6. Наявність вбудованого гігрометра. Пристрої з системою контролю вологості повітря зручніші: вони автоматично вимикаються після досягнення оптимального значення і вмикаються, коли повітря стає занадто сухим. Втім, контролювати вологість ви можете самостійно: достатньо купити і повісити на стіну звичайний механічний гігрометр.
  7. Просунутий інтерфейс. Зрозуміло, зручніше користуватися зволожувачем, яким можна керувати з пульта. І все ж радимо пам’ятати, що це не головний критерій вибору — наведені вище параметри важливіші.

Додаткові можливості зволожувача можуть включати ароматизацію повітря за допомогою ефірних олій, іонізацію та інші корисні функції. Орієнтуйтеся і на них — але не забувайте про основне призначення приладу!

Контроль стану повітря в приміщенні

Дізнатися, яким повітрям ви дихаєте і наскільки ефективний ваш зволожувач, допоможе лабораторія «УкрХімАналіз». Ми виконуємо комплексне дослідження повітря, по завершенні надаємо вичерпний звіт. «УкрХімАналіз» працює в Київській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та інших областях України. Не довіряйте обіцянкам виробника — замовте незалежний аналіз!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: