Як відбувається відбір проб повітря?
9 Лютого 2023 / 23 просмотров

Як відбувається відбір проб повітря?

Чисте повітря у квартирі, робочому приміщенні та на вулиці — одна з першорядних умов здоров’я людини. Утім, поняття «чисте» вельми умовне: у повітрі завжди містяться потенційно алергенні речовини, всілякі органічні сполуки, а також віруси, бактерії та мікроорганізми, як повністю нешкідливі, так і небезпечні. Щоб перевірити якість повітря, необхідно взяти проби. Як проводять відбір проб для аналізу, читайте нижче.

«Чисте повітря»: що це таке і чому настільки важливо

Повітря без будь-яких домішок являє собою суміш неорганічних газів:

  • Азоту.
  • Кисню.
  • Вуглекислого газу.
  • Інертних та інших газів.

Саме таке середовище ідеальне як для людини і тварин, які потребують кисню, так і для рослин, для життєдіяльності яких необхідний вуглекислий газ. Серед «доповнень» до складу повітря можуть входити:

  • Всілякі неорганічні сполуки, зокрема важких металів: ртуті, кадмію, свинцю та інших.
  • Органічні речовини, зокрема токсичні: пестициди, феноли, викиди промислових виробництв.
  • Пилок рослин, частинки органіки, що розкладається, та інші потенційно алергенні або небезпечні для здоров’я компоненти.
  • Бактерії, водорості, грибки, пилові кліщі та інші «сусіди», які можуть завдати шкоди людському організму.

Тривалий контакт з перерахованими вище компонентами може призвести до розвитку різних захворювань, хронічної алергії, ураження органів або цілих систем організму. Зрозуміло, досконалої чистоти повітря домогтися неможливо — але скоротити кількість небажаних домішок цілком реально.

Щоб визначити, скільки в повітрі міститься домішок, необхідно правильно зробити забір проб; далі за справу беруться фахівці. Лабораторія «УкрХімАналіз» проведе повноцінне дослідження зразків повітря — і надасть докладний звіт, на основі якого можна робити висновки щодо безпеки навколишнього середовища.

Як беруть проби повітря

Існує два основні методи забору проб:

  1. Седиментаційний. Передбачає встановлення в обраних точках приміщення чашок Петрі, у які під дією гравітації осідають мікроорганізми. Час експозиції (перебування чашок у відкритому стані) становить від 5 хвилин до години і більше. Залежно від мети, з якою відбирають проби, всередині чашок можуть розташовуватися різні поживні середовища, найчастіше на основі агару. Надалі чашки запечатують і поміщають для культивування «спійманих» мікроорганізмів у термостат. Седиментаційний спосіб гранично простий, проте має явні недоліки. Так, не всі явно небезпечні мікроорганізми осідають у чашках, а крім того, такий метод підходить тільки для закритих приміщень.
  2. Аспіраційний. Передбачає апаратне (примусове) осадження досліджуваних культур у живильне або вловлювальне середовище. Для осадження в цьому випадку можуть використовуватися, зокрема, мембранні фільтри, через які під тиском пропускається повітря. Надалі отримані посіви, як і у випадку з седиментаційним методом, поміщають у термостат і передають на дослідження.

Відбір проб повітря використовується для виявлення:

  • Бактерій.
  • Грибків.
  • Мікробів.
  • Небезпечних неорганічних і органічних сполук.

Для забезпечення точності аналізу проби беруть із кількох місць приміщення (зазвичай — поруч із чотирма кутами та по центру), на висоті дихання дорослої людини. Безпосередньо перед забором зразком не рекомендується проводити прибирання, особливо з використанням агресивних дезінфекційних засобів.

Аналіз повітря — швидко і точно

Лабораторія «УкрХімАналіз» виконує хіміко-біологічне дослідження проб повітря з метою виявлення небезпечних мікроорганізмів, сполук неорганічної та органічної природи. Ми працюємо в Києві, Київській області та по всій Україні. У нашій команді — тільки професіонали; у нашому арсеналі — тільки сучасні методики та високоточне обладнання. Звертайтеся — дізнайтеся все про повітря, яким дихаєте!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: