Як визначити вміст ртуті у квартирі?
27 Лютого 2023 / 1 просмотров

Як визначити вміст ртуті у квартирі?

Розбитий ртутний градусник — не просто невелика неприємність: це найпоширеніший побутовий шлях отруєння квартири або приватного будинку отруйними парами, що викликають цілий комплекс проблем зі здоров’ям. Зі статті «УкрХімАналізу» ви дізнаєтеся, як у домашніх умовах визначити наявність у помешканні та концентрацію парів ртуті.

Чим небезпечна наявність ртуті в будинку

Ртуть — це хімічний елемент, важкий метал, який за нормальних умов (за температури близько 25°С і звичайного атмосферного тиску) перебуває в рідкому стані. Відмінні риси металу:

 • Специфічний яскравий блиск під променями світла.
 • Здатність легко перекочуватися з одного місця в інше.
 • Легкість дроблення на безліч дрібних кульок, а також зворотного з’єднання в одну краплю.

При потраплянні в людський організм ртуть призводить до:

 • Ураження органів дихання, аж до найсильніших спазмів.
 • Порушення діяльності нервової системи, включно із запамороченням і апатією.
 • Збою функцій травної системи, зокрема блювоти і діареї.

Отруєння ртуттю проявляється в зблідненні кольору шкірних і слизових покривів (зокрема, повік і ніздрів), а також появі в роті неприємного солодкого присмаку. За першого прояву ознак потрапляння важкого в організм зверніться по медичну допомогу — навіть якщо не впевнені, що отруєння спричинене саме ртуттю.

Як зрозуміти, що в будинку може бути ртуть

Підозрюєте, що у квартирі можуть перебувати сліди отруйного металу? Дотримуйтесь простого алгоритму:

 1. Зверніть увагу на самопочуття, особливо на наявність перелічених вище симптомів отруєння ртутними парами. Звісно, ви не можете самостійно поставити собі діагноз — але перевірити стан здоров’я у кваліфікованого лікаря настійно рекомендуємо.
 2. Обійдіть увесь будинок із яскравим ліхтариком. Спрямовуйте промінь світла на підлогу, під меблі, в усі щілини на рівні підлоги, про які здогадуєтеся, — яскравий металевий блиск покаже, де знаходяться отруйні кульки.
 3. Вичешіть килими, особливо з довгим ворсом, за допомогою жорсткої щітки. Ртуть легко застряє в таких «укриттях» — і тоді її буває неможливо виявити навіть за допомогою ліхтаря.
 4. Прикладіть клейку поверхню (бажано широкий прозорий скотч) до ворсу килима та інших поверхонь, на яких, на вашу думку, може залишатися ртуть. У разі виявлення частинок металу зберіть їх у посудину, залиту водою, — це допоможе знизити інтенсивність шкідливих випарів.

Крім наведеного вище побутового способу виявлення ртуті, можна використовувати:

 • Спеціальні тест-смужки. Пари ртуті, реагуючи з покриттям, забарвлюють останнє, що дає можливість для якісного аналізу. Виміряти кількість ртуті, що міститься у квартирі, таким чином ви не зможете — для цього необхідно звернутися по професійну допомогу.
 • Замовлення обстеження будинку. Єдиний дієвий спосіб перевірити, чи є в будинку ртуть, і заміряти концентрацію парів, — замовити відповідну послугу в сертифікованій лабораторії. Фахівці заберуть проби повітря, проведуть повний лабораторний аналіз — і нададуть достовірний звіт.

Пари ртуті не мають смаку, кольору і запаху, а кульки можуть бути настільки дрібними, що ви просто не побачите їх. Зверніться в лабораторію «УкрХімАналіз» — отримайте об’єктивну інформацію і забудьте про здогади, що позбавляють спокою!

Чи справді квартира отруєна ртуттю?

Лабораторія «УкрХімАналіз» визначить наявність слідів ртуті в приватному будинку, квартирі, кімнаті, на виробничому об’єкті або в громадській будівлі. Ми застосовуємо високоточне обладнання європейського рівня, якісні реактиви — а по завершенні роботи надаємо повний звіт про знайдену небезпеку. Замовити послуги «УкрХімАналізу» можна в Київській, Львівській, Кіровоградській та інших областях України. Не покладайтеся на побутові методи — скористайтеся допомогою фахівців і дізнайтеся, чи є у квартирі ртуть!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!


  Читайте схожі статті: