Як вологість повітря впливає на здоров’я людини?
18 Листопада 2022 / 60 просмотров

Як вологість повітря впливає на здоров’я людини?

Здоров’я людини залежить від безлічі не завжди очевидних чинників: від вживання в їжу певних продуктів до температури та відносної вологості повітря. Останню часто залишають поза увагою — і даремно: оптимальна вологість повітря перешкоджає розмноженню цвілі, бактерій і вірусів, а також забезпечує здоров’я шкіри та органів дихання. Що вважається підвищеною або зниженою вологістю і який показник корисний для людей, пояснить «УкрХімАналіз».

Вологість повітря: як визначається і від чого залежить

Відносна вологість показує, яка кількість водяної пари міститься в одиниці об’єму повітря — у відсотковому відношенні до максимально можливого. Наприклад, вологість 55% означає, що за цих умов у повітря може вбратися ще 45%.

На вологість повітря в приміщенні (наприклад, у квартирі) впливають:

  1. Вологість на вулиці: будинок не може бути абсолютно герметичним — повітря зовні проникає всередину, приносячи із собою вологу. Зі зрозумілих причин під час дощу вологість на вулиці і в приміщеннях підвищується, а за сухої погоди — знижується.
  2. Наявність у будинку відкритих джерел рідини. Вода починає випаровуватися за температури трохи вище за нуль за Цельсієм — а отже, кран, що капає, труба, що протікає, набрана ванна впливають на підвищення вологості.
  3. Використання спеціальних приладів, зокрема зволожувача повітря. Що вища продуктивність останнього, то швидше буде досягнуто (а за недогляду — і перевищено) необхідну вологість.

Стежити за вологістю в будинку дає змогу гігрометр — простий у використанні прилад, який можна повісити на стіну або поставити на стіл. Деякі зволожувачі повітря оснащені вбудованими цифровими гігрометрами, що дає змогу автоматично підтримувати в приміщенні оптимальну вологість.

Вплив вологості на стан здоров’я

Оптимальна для людини відносна вологість повітря — приблизно 50%. Вологість до 40% вважається зниженою, від 60% — підвищеною.

Знижена вологість у приміщенні призводить до:

  • Прискорення розмноження і поширення хвороботворних мікроорганізмів.
  • Пересушування шкіри, слизових оболонок носоглотки та порушення роботи легенів.
  • Зневоднення організму за рахунок підвищеного потовиділення (якщо знижена вологість поєднується з високою температурою).
  • Неможливості для серцево-судинної системи нормально засвоювати кисень — як наслідок, до збоїв у роботі серця, загальмованості, втрати свідомості, загальної втоми.

Наслідки підвищеної вологості у квартирі чи будинку:

  • Прискорюється ріст і поширення цвілевих грибків.
  • Уповільнюється теплообмін, унаслідок чого людині стає важче переносити спеку і холод.
  • Загострюються хронічні захворювання суглобів, дихальної та серцево-судинної системи.

Зазначимо, що взимку, коли працюють радіатори опалення, повітря в приміщенні зазвичай виявляється пересушеним — а отже, потребує зволоження.

Контроль якості повітря у квартирі та приватному будинку

Лабораторія «УкрХімАналіз» проведе оцінку повітря в житлових, офісних і виробничих приміщеннях: визначить температуру, вологість, наявність небезпечних для здоров’я сполук. За результатами аналізу буде надано детальний висновок. Лабораторія працює в Київській області — і на всій території України. Звертайтеся — «УкрХімАналіз» допоможе дізнатися, чим ви дихаєте!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: