Як якість бензину впливає на роботу двигуна?
24 Жовтня 2022 / 74 просмотров

Як якість бензину впливає на роботу двигуна?

Чого простіше: заправитися на найближчій АЗС і поїхати далі, радіючи рівномірній роботі двигуна і плавному ходу автомобіля. На жаль, у житті не все так ідеально: випадково заливши неякісний бензин, ви зіткнетеся і з «стрибаючими» оборотами, і зі свічками, які раніше терміну пішли на спокій, і з підвищеною витратою палива. Як саме якість бензину може вплинути на працездатність двигуна, розповість «УкрХімАналіз».

Який бензин можна назвати поганим

Сучасні двигуни внутрішнього згоряння, що працюють на бензині, вирізняються високим, часто просто непорівнянним із першими зразками автомобілебудування, коефіцієнтом корисної дії, який дає змогу не тільки розвивати великі швидкості, а й перевозити важкі вантажі. Є у такої потужності і зворотний бік: для роботи двигун необхідно заправляти хорошим паливом, яке задовольняє одразу декільком умовам.

Показники якості бензину:

  • Октанове число. Високий вміст у паливі ізооктану гарантує, що бензин не стане детонувати завчасно — і що мікровибухи не зруйнують двигун.
  • Мінімум «знижувальних» добавок. Чому б продавцеві не залити в бензин трохи води — і не отримати, скажімо, замість 25 літрів цілих 27? Питання в тому, скільки протримається двигун, змушений працювати з неоднорідною сумішшю, що відрізняється зниженим октановим числом.
  • Мінімум «підвищувальних» добавок. Вливання в чистий бензин алканів, ефірів або спиртів дійсно допомагає підвищити октанове число — при цьому буквально вбиваючи систему подачі пального, ущільнювачі та, звичайно, двигун.
  • Мінімум бензолу. Ця сполука під час згоряння виділяє сажу, що забиває двигун зсередини — що, зі зрозумілих причин, не йде йому на користь.
  • Мінімум сірки. Її згоряння в двигуні призводить до утворення оксидів, які, змішуючись із парою, осідають у вигляді сірчистої та сірчаної кислот, що роз’їдають метал.

Поганий бензин не відповідає одному або декільком із перерахованих критеріїв. Крім того, в неякісному паливі можуть міститися смоли, мазут та інші добавки, які досить швидко виводять двигун з ладу.

Саме тому важливо заправляти автомобіль тільки хорошим чистим бензином: витрати на паливо окупляться довгою безвідмовною роботою двигуна і, зрештою, вашою безпекою.

Чи такий небезпечний для двигуна некондиційний бензин?

Паливо, «отруєне» добавками, що знижують ціну, негативно впливає на роботу практично всіх систем автомобіля: від свічок до вихлопної системи. Найсильніший удар припадає на циліндри двигуна, які страждають від неконтрольованої детонації — буквально серії вибухів, що руйнують метал. Використання неякісного бензину призводить до:

  1. Зниження потужності. Розбиті циліндри просто не можуть видавати ті самі параметри, що й ті, які працюють на хорошому паливі.
  2. Збільшення витрат. Неякісний бензин витрачається у великих кількостях — незабаром ви помітите, що на подолання одного й того самого шляху потрібно трохи більше бензину, ніж раніше; і непередбачувана витрата лише зростатиме.
  3. «Плаваючим» оборотам. Систематична заправка поганим бензином призведе до неможливості вгадати, скільки саме обертів видасть двигун цього разу.
  4. Втрати керованості. Руйнівний вплив некондиційного бензину на автомобіль рано чи пізно призведе до неможливості вчасно виконати обгін, розігнатися або пригальмувати; якими можуть бути наслідки, розповідати, гадаємо, не має сенсу.

Хоча існують прості ознаки хорошого пального, тільки професійний аналіз здатний дати впевненість у якості пального — і, зрештою, безпеці вашої машини.

Контроль показників пального

Лабораторія «УкрХімАналіз» виконає повний аналіз бензину, дизеля та інших видів палива. Ми працюємо відповідно до ДСТУ 7688:2015, надаємо незалежні достовірні звіти. Послугами лабораторії можна скористатися в Києві, Київській області та по всій Україні. Ми допоможемо вам набути впевненості у своїй машині — і уникнути нещасних випадків!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: