Як зрозуміти, що у квартирі сухе повітря?
16 Грудня 2022 / 35 просмотров

Як зрозуміти, що у квартирі сухе повітря?

Вологість — не перший показник якості повітря, який спадає на думку, але від того не втрачає важливості, неважливо, в окремо взятій кімнаті, квартирі, приватному будинку, виробничому або громадському приміщенні. Як і більшість параметрів, що впливають на здоров’я людини, вологість слід підтримувати в певних межах: повітря не повинне бути ні надмірно сухим, ні занадто вологим. «УкрХімАналіз» розповість, як визначити, що в приміщенні надто сухо, — і що робити, щоб виправити ситуацію.

Яка вологість повітря вважається ідеальною

Для дорослої людини прийнято такі норми вологості:

  • У кімнаті неприпустимо сухо, якщо відносна вологість становить менше 40%.
  • Нормальний рівень вологості повітря — від 40 до 60%, а ідеальний — 45%.
  • У будинку надмірно волого, якщо відповідний параметр перевищує 60%.

Найпростіший спосіб дізнатися, занадто волого в приміщенні чи ні, — придбати гігрометр. Прилад досить простий в освоєнні, зазвичай його можна повісити на стіну, поставити на стіл, полицю або іншу горизонтальну площину.

Для маленьких дітей рекомендована вологість істотно вища: від 60 до 80%. А отже, повітря, сухе для дорослого, ще більш шкідливе для дитини.

Щоб не допустити розвитку хвороб шкіри, слизових оболонок і органів дихання, батькам (як і всім, хто піклується про своє або чуже здоров’я) слід регулярно перевіряти вологість повітря: як самостійно, так і за допомогою професійної лабораторії. «УкрХімАналіз» виконає повноцінне дослідження повітря в будь-якому приміщенні — і визначить, чи не шкідливе воно для організму.

Як зрозуміти, що у квартирі занадто сухо

Ознаки недостатньої вологості повітря в приміщенні:

  • Постійне відчуття неприємної сухості в роті, як під час неспання, так і під час нічного відпочинку.
  • Специфічне покашлювання, навіть у людей, які ніколи не курили і не страждали на захворювання дихальної системи.
  • Негативні зміни шкіри і слизових оболонок, від розтріскування губ і сухості в носі до лущення і кровоточивості шкіри на руках.
  • Сильна електризація волосся: достатньо кілька разів провести по ньому гребінцем або просто рукою, щоб отримати відчутний удар статичним струмом.
  • Підсихання і пожовтіння листя, а іноді й стебел кімнатних рослин.

За тривалого перебування в приміщенні зі зниженою вологістю людина відчуває також нестерпне стомлення — особливо сильно це проявляється у хворих, маленьких дітей і літніх людей.

Як нормалізувати рівень вологості в кімнаті

Очевидний спосіб позбутися сухості в приміщенні — насичення повітря парами води. Домогтися поставленої мети можна кількома шляхами:

  1. Поставити в кімнаті відкриту посудину з водою: каструлю, банку, врешті-решт, досить глибоку форму для випічки. Щоб інтенсифікувати випаровування, найкраще встановити джерело вологи в теплому місці: наприклад, на батарею. Зрозуміло, вода має бути чистою — а краще дистильованою або хоча б кип’яченою.
  2. Повісити на ту саму батарею або вентиляційний отвір вологий рушник, простирадло або будь-яку чисту ганчірку.
  3. Закип’ятити воду в закритій кришкою каструлі, а після початку кипіння — зняти кришку і дочекатися, доки рідина, що випаровується, підвищить вологість повітря.
  4. Регулярно провітрювати будинок: вуличне повітря, якщо тільки зовні не настала посуха, принесе із собою вологу, якої бракує в приміщенні.
  5. Придбати зволожувач повітря: класичний, касетний, ультразвуковий або той, що працює за будь-яким іншим принципом. Зазначимо, що зволожувач краще ставити подалі від електроприладів, книжок та інших цінних предметів — з природних причин вологість у безпосередній близькості від приладу може перевищувати норму.
  6. Купити кондиціонер або встановити повноцінну припливно-витяжну вентиляцію. Такі системи здатні не тільки підтримувати в нормі температуру і вологість, а й фільтрувати з повітря вуличний пил, алергенні сполуки та інші потенційно небезпечні домішки.

Для нормалізації повітря можна користуватися одразу кількома перерахованими методами — не забуваючи, звісно, періодично перевіряти вологість за допомогою гігрометра: вогкість у приміщенні нічим не краща за надмірну сухість.

Оцінка стану повітря

Якість повітря визначається не тільки вологістю — лабораторія «УкрХімАналіз» виявить усі негативні фактори, від перевищення допустимої концентрації вихлопних газів до наявності алергенів. Ми працюємо для всієї України — від Києва до Івано-Франківська, Одеси та Чернігова. Звертайтеся — переконайтесь, що дихаєте безпечним повітрям!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: