1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Яка нормальна жорсткість води?
30 Жовтня 2017 / 3877 просмотров

Яка нормальна жорсткість води?

Один з важливих показників якості води – це її жорсткість. Жорсткість води визначається наявністю в ній солей кальцію і магнію. Це так звані «солі жорсткості». Для нормального функціонування організму необхідно, щоб їх концентрація була в нормі. Якщо ж цей показник перевищений, то вода вважається жорсткої. Наскільки вживання такої води небезпечно для здоров’я людини? Давайте розберемося.

Норма жорсткості питної води: що ми п’ємо

Згідно державних санітарних норм, максимально допустима жорсткість води – не більше 7 ммоль / дм3. Більш жорсткою є вода з підземних джерел, особливо, якщо дана місцевість багата солями кальцію і магнію. Жорсткість води з поверхневих джерел відносно невисока.

Жорстка вода містить надлишок солей кальцію і магнію. За словами фахівців лабораторії «УкрХімАналіз», за таким показником як жорсткість бракується близько половини всіх досліджуваних зразків. Втім, запідозрити, що показник жорсткості води перевищений, можна і без спеціального аналізу. Швидко з’являється накип на чайнику? Чай і кава здаються несмачними? Погано піняться миючі засоби? Барахлить сантехніка? Причиною всіх цих проблем може бути саме підвищена жорсткість води. При цьому наліт на чайнику ви бачите одразу, а ось проблеми з побутовою технікою (наприклад, пральної і посудомийної машиною) стануть помітні лише з часом, коли вже буде необхідний серйозний ремонт. Адже накип утворюється на внутрішніх поверхнях (деталях барабана, нагрівальних елементах і т.п.).

Але проблеми з побутовими приладами – це ще пів-біди. Набагато гірше, що перевищення норми жорсткості води для пиття може призвести до серйозних наслідків для здоров’я.

Постійно вживаючи жорстку воду, ви можете помітити, що істотно погіршився стан шкіри і волосся. Шкіра стає сухою, а волосся ламким, тьмяним, може з’явитися лупа. І це тільки зовнішні прояви. Солі відкладаються в організмі, що призводить до хвороб суглобів, а також появі каменів в нирках і жовчному міхурі.

Яка норма жорсткості води: оптимальний показник

Занадто жорстка вода, як і надто м’яка некорисна для здоров’я – стверджують фахівці. Нормальна жорсткість води – близько 3 – 4 ммоль / дм3. За результатами моніторингу, проведеного в 2014 році в різних містах України, підвищеної жорсткістю характеризується вода у Львові і Харкові. Справа в тому, що джерелами водопостачання тут є підземні водоносні горизонти, а також водосховище, підживлює підземними водами. У таких обласних центрах як Дніпро, Черкаси, Одеса, Миколаїв, а також Київ – нормальна жорсткість води, яка відповідає середньому показнику. Причина в тому, що водопостачання тут йде з поверхневих джерел.

Жорсткість води може вимірюватися в різних одиницях, в різних країнах прийняті свої стандарти. Наприклад, в Україні жорсткість може вимірюватися як в ммоль / дм3, так і в мг-екв / л. Так, 1 ммоль / дм3 – це

2 мг-екв / л. Також в Інтернеті або спеціальній літературі легко знайти таблицю жорсткості води, що дозволяє перевести вітчизняні показники жорсткості води в одиниці, прийняті за кордоном (у Німеччині, Франції, США і т.п.).

Жорсткість води: дбаємо про здоров’я

Отже, ми розібралися, яка жорсткість води є оптимальною для організму. Як же дізнатися, чи відповідає вода у вашому крані цим нормам? Необхідно зробити аналіз води на жорсткість. Лабораторія «УкрХімАналіз» пропонує різні пакети «Базовий» (20 показників), «Розширений» (30 показників), «Максимальний» (50 показників). Якщо результати аналізу показали, що вода надто жорстка або знаходиться на межі норми, то можливий варіант вирішення проблеми – установка фільтру-пом’ягшувача води. Якщо ж, крім підвищеної жорсткості, є й інші невідповідності, то фахівці лабораторії допоможуть у виборі відповідного приладу, щоб виправити ситуацію.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: