1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Яка повинна бути вологість повітря в квартирі (норма вологості)
9 Червня 2018 / 792 просмотров

Яка повинна бути вологість повітря в квартирі (норма вологості)

Комфорт проживання в квартирі залежить не тільки від якості ремонту, часу спорудження будинку і інших подібних чинників. Важливу роль відіграє мікроклімат приміщення і, зокрема, вологість повітря в квартирі. Підвищена вологість може привести до появи в квартирі грибка і проблем зі здоров’ям. Занадто сухе повітря також не корисне. Яка повинна бути вологість повітря в квартирі і як поліпшити мікроклімат – читайте в нашій статті.

Вологість повітря в квартирі: норма і реалії

Перш, ніж відповісти на питання, яка норма вологості повітря в квартирі, потрібно знати, що ж ми, власне маємо на увазі під цим терміном. Вологість повітря – кількість води, що міститься в одному кубометрі повітря (вимірюється в грамах на м3). Відповідно, чим більше води – тим вище вологість.

Вологість повітря в квартирі залежить від багатьох факторів. На деякі з них (погодні умови, клімат регіону, сезон) ми ніяк не можемо вплинути. Але для житлових приміщень існують певні норми вологості, прописані в санітарних нормах. Вважається, що саме така вологість повітря в квартирі оптимальна для нормального самопочуття. Крім того, нормальна вологість повітря в квартирі – це гарантія того, що техніка, меблі та інші предмети інтер’єру будуть належно виконувати свої функції і не прийдуть в непридатність.

Яка саме вологість повітря вважається нормальною в квартирі, залежить від пори року і типу приміщення (спальня, кухня, дитяча і т. П.).

Так, норма вологості повітря в квартирі взимку складає 30 – 45%, максимально допустима вологість повітря в квартирі в холодну пору року – 60%. Оптимальна вологість повітря в квартирі влітку – 30 – 60%, але не більше 70%.

Яка вологість повітря повинна бути в квартирі залежить також і від специфіки приміщення. Так, в житлових кімнатах (спальні, вітальні) оптимальний рівень вологості становить 40 – 50%. Норма вологості повітря в квартирі в дитячій кімнаті трохи вище: 50 – 60%. Це пов’язано з тим, що маленькі діти дуже чутливі до сухого повітря. Воно пересушує слизові, провокуючи часті простудні захворювання, бронхіти. У новонароджених тепле і сухе повітря може спровокувати почервоніння і роздратування на шкірі. При цьому оптимальна температура при такій нормі вологості повітря в квартирі – 22 º С

Якщо в квартирі є робочий кабінет або бібліотека, то нормальна вологість повітря в квартирі для таких приміщень: 30 – 40%. Висока вологість може негативно впливати на книги і документи.

Традиційно, підвищена вологість повітря в квартирі зазвичай у ванній кімнаті та кухні. Тому тут є великий ризик розвитку грибка і цвілі. Для підтримки оптимального рівня вологості в 50 – 60% необхідно регулярно провітрювати приміщення, що не сушити там білизну, встановити хорошу витяжку і т.п.

Яка повинна бути вологість повітря в квартирі (норма вологості)

Яка повинна бути вологість повітря в квартирі: як провести заміри

Санітарні норми вологості в квартирі це, звичайно, добре. Але як перевірити цей самий рівень вологості? Для цього існує спеціальний прилад – гігрометр. Вони бувають різних типів, але найбільш точним, на думку фахівців, є електронний гігрометр. Придбати такий прилад не складає жодної проблеми. Якщо у вас є маленькі діти, то гігрометр, так само як і кімнатний термометр, абсолютно необхідний для підтримки і контролю потрібного мікроклімату в квартирі.

Яка вологість повітря повинна бути в квартирі, ми з’ясували, як вимірювати показники – теж. Але що робити, якщо вологість повітря в квартирі далека від ідеальних показників?

Яка норма вологості повітря в квартирі: коригуємо ситуацію

Вище ми писали, яка вологість повітря вважається нормальною в квартирі. Як дуже сухе, так і занадто вологе повітря шкідливе для здоров’я. Особливо чутливі до змін мікроклімату маленькі діти. Педіатри відзначають, що сухе повітря дитина переносить гірше, ніж вологе. Пересушування слизових носоглотки призводить до того, що вони не можуть ефективно затримувати мікроби, можливі часті застуди, може розвинутися алергія на пил, яка може перерости в хронічний бронхіт. Проблема сухого повітря гостро стоїть не тільки влітку, а й під час опалювального сезону, коли радіатори та обігрівачі пересушують повітря. Щоб створити оптимальну вологість повітря в квартирі для дитини, можна придбати зволожувач. Так ви зможете створити в дитячій кімнаті оптимальний для здоров’я мікроклімат. Щоб відрегулювати вологість повітря в квартирі, можна скористатися і «підручними» засобами. Частіше проводьте в кімнаті вологе прибирання (2 – 3 рази на день), поставте ємності з чистою водою (в опалювальний період – якомога ближче до батареї), регулярно провітрюйте кімнату, щоб температура була 20 – 22 градуси. Все це допоможе відрегулювати норму вологості повітря в квартирі.

Занадто висока вологість повітря в квартирі також може завдати чимало проблем. В першу чергу, це ризик появи грибка і цвілі. Порушення будівельних норм, що протікає дах або сирий підвал – все це може привести до підвищеної вологості. Для того, щоб впоратися з проблемою, потрібно усунути всі можливі протікання, частіше провітрювати приміщення, налагодити систему вентиляції, якщо вона неефективна.

Ми розібралися, яка вологість вважається нормальною в квартирі. Підтримуючи в приміщенні оптимальний мікроклімат, ви піклуєтеся про своє здоров’я.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: