Які документи визначають якість ґрунту?
4 Грудня 2022 / 34 просмотров

Які документи визначають якість ґрунту?

Яким має бути хороший ґрунт? Зрозуміло, родючим, щоб з однієї ділянки можна було отримувати максимум урожаю при мінімумі витрачених зусиль. Звичайно, безпечним для людини і тварин, щоб на ньому можна було жити і працювати. Але поняття «безпека» і «родючість» надто умовні — підтвердити, що земельна ділянка справді гарна, допомагає оцінка, виконана відповідно до регламентуючих документів, зокрема, ДСТУ 7923:2015. Для чого потрібне визначення якості землі та що є підтвердженням проведеного дослідження, розповість «УкрХімАналіз».

Необхідність документального підтвердження якості ґрунту

Уся земля, включно з полями, присадибними ділянками, місцями, відведеними під вирощування лікарських рослин, перебуває під охороною держави — це потрібно, щоб не допустити виснаження, забруднення і нецільового використання ґрунту. Із цією ж метою запроваджено нормування, тобто визначення стану ґрунту шляхом відбору проб для подальшого лабораторного аналізу.

До переліку нормативних показників входять:

 1. Товщина шару гумусу.
 2. Кислотність ґрунту.
 3. Концентрація сполук фосфору та калію.
 4. Наявність і кількість солей важких металів.

Для власника землі обов’язкова наявність документа, що підтверджує якість ґрунту. Крім передбаченої законом необхідності, це дає змогу:

 • Контролювати стан землі та ухвалювати відповідні рішення щодо коригування кислотності, очищення від важких металів, меліорації тощо.
 • Продати гарну ділянку за підвищеною ціною, навіть якщо з точки зору географічного розміщення вона програє аналогам.

Зазначимо, що якість ґрунту — не постійна величина. Вона змінюється і з природних, і з техногенних причин — а отже, аналіз потрібно проводити періодично, протягом всього користування землею.

Документи, що визначають якість ґрунту

Основним документом, що підтверджує проведення дослідження стану ґрунту, є агрохімічний паспорт. Він в обов’язковому порядку оформляється власниками:

 • Ріллі, зокрема зі штучним зрошенням.
 • Пасовищ.
 • Сіножатей.
 • Ділянок землі, відведених під багаторічні насадження.

Періодичність оновлення агрохімічного паспорта для ріллі — 5 років; для інших видів земель — від 5 до 10 років. Саме цей документ потрібен для:

 • Проведення оцінки вартості ділянки.
 • Переходу землі у власність іншої особи в результаті угоди купівлі-продажу, дарування тощо.
 • Передачі землі в оренду.
 • Визначення розміру орендної плати.
 • Контролі стану ґрунту.

Документ оформляється на підставі досліджень, проведених незалежною лабораторією, і підписується представником виконавчої влади з питань державної земельної політики.

Крім обов’язкових агрохімічних досліджень, можливе проведення санітарного та інших видів аналізів ґрунту, за результатами яких видаються відповідні висновки, завірені лабораторією.

Проведення агрохімічних досліджень

Лабораторія «УкрХімАналіз» здійснює аналіз усіх видів ґрунту. Ми використовуємо в роботі високоточні прилади та просунуті методики — тільки так можна отримати достовірний результат. Послуги нашої лабораторії доступні в Київській, Одеській, Житомирській областях — і на всій території України. Отримайте вичерпну характеристику своєї землі — швидко і точно!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!


  Читайте схожі статті: