1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Які віруси і бактерії містяться у воді?
14 Вересня 2018 / 198 просмотров

Які віруси і бактерії містяться у воді?

Багато з нас побоюються пити сиру водопровідну воду. І це абсолютно правильно. Мікроби у воді з-під крана, це не якась міфічна небезпека, а наша з вами повсякденність. Навіть якщо ви впевнені в хорошій якості питної води в вашому місті, не поспішайте її пити в необробленому вигляді. Адже пройшовши старими зношеними трубами весь шлях від водозабору до вашої квартири, вона стає вже далеко не чистою. Різноманітні хвороботворні бактерії у воді – досить поширене явище. Як захистити себе і свою сім’ю і що потрібно знати про воду з-під крана – читайте далі.

Вміст бактерій у воді: що потрібно знати?

Ніхто при здоровому глузді не стане пити воду, наприклад, з найближчої річки. Проте, річкова вода дуже часто є джерелом водопостачання багатьох міст. Зрозуміло, перед подачею в систему вона проходить спеціальну обробку, зокрема хлорування, яке має знищити мікроби у воді. Але, по-перше, хлорована вода теж шкідлива для здоров’я. По-друге, збої в системі водоочищення і водопостачання теж трапляються, а деякі мікроорганізми можуть бути стійкі до хлору. Крім того, не потрібно забувати, що мікроби у воді з-під крана можуть з’явитися внаслідок так званого вторинного забруднення. Тобто після проходження води по трубах. Старі проржавілі комунікації – ідеальне середовище для розмноження мікробів. Вторинне забруднення здатне істотно погіршити навіть дуже чисту воду, яка подається в систему з підземних джерел. Якщо ви коли-небудь були свідком заміни водопровідних комунікацій і бачили, те, що за роки здатне «нарости» на внутрішніх стінах старих міських труб, ви точно не будете пити воду з-під крана.

Ще серйозніша справа з водою з колодязів. Вміст бактерій в такій воді часто просто зашкалює. Саме за мікробіологічними показниками колодязна вода часто визнається непридатною для пиття – відзначають фахівці.

Отже, що ж може жити в питній воді?

 • кишкова паличка
 • синьогнійна паличка
 • стафілокок
 • сальмонела
 • аденовірус
 • ротавірус
 • вірус гепатиту
 • збудники дизентерії (шигелли)
 • холерний вібріон

І це далеко не повний список всіх хвороботворних мікроорганізмів. Багато з цих мікробів у воді з-під крана можуть викликати важкі захворювання, а часом і призвести до летального результату.

Які віруси і бактерії містяться у воді?

Крім бактерій, у воді також можуть перебувати різні паразити (глистяні цисти, лямблії і т.п.).

Аналіз якості води за мікробіологічними показниками передбачає ще й визначення загальної кількості так званих коліформ. Це бактерії, що знаходяться в травному тракті тварин і людини. У воду вони потрапляють з фекальними стоками. Цей показник служить своєрідним маркером якості очищення води перед подачею в водопровідну систему. За стандартами ВООЗ виключається наявність коліформних бактерій в системах водопостачання з обробленою водою.

Бактерії в воді: що робити?

Якщо ви дбаєте про своє здоров’я, то проблеми наявності мікробів у воді з-під крана потрібно якось вирішувати. В принципі, найбільш раціональних способів декілька:

 • кип’ятіння
 • купівля бутильованої питної води
 • встановлення фільтру

Зупинимося на кожному з них більш детально і проаналізуємо його дієвість, а також економічну рентабельність.

Поширеною є думка, що кип’ятіння вбиває всі мікроби у воді з-під крана. Як то кажуть, «дешево й сердито». Але це не зовсім так. При температурі в 100о дійсно гинуть багато хвороботворних мікробів, але далеко не всі. Так, наприклад, для того щоб вбити вірус гепатиту необхідна більш висока температура. А для того, щоб знищити цисти глистів, воду потрібно прокип’ятити протягом півгодини. Таким чином, цей спосіб хоч і є найбільш дешевим, але працює далеко не завжди.

Ще один спосіб уникнути проблем з наявністю бактерій у воді – просто не використовувати водопровідну воду для пиття і приготування їжі. Однак постійна покупка бутильованої питної води може влетіти «в копієчку», особливо, якщо у вас велика сім’я.

У той же час, сучасні фільтри справляються не тільки з мікробами в воді, але й очищують її від шкідливих хімічних домішок, пом’якшують і т.п. Тобто, вирішують проблему якості води комплексно. При цьому вартість одного літра води (з урахуванням витратних матеріалів для фільтра: картіріджів, мембран і т.п.) виходить значно дешевше одного літра покупної фасованої води. Так що навіть недешевий прилад окупитися досить швидко.

Як і де перевірити воду на вміст бактерій?

Якщо у вас виникли підозри щодо якості питної води у вашому водопроводі, колодязі або свердловині, необхідно провести спеціальні дослідження. Співробітники лабораторії «УкрХімАналіз» проведуть забір проб для бактеріологічного аналізу води. Залежно від результатів аналізу і після консультації з фахівцями, ви будете вирішувати, яку систему очищення краще встановити.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: