1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Якість повітря в офісі, як перевірити, ТОП-7 головних загроз
17 Грудня 2017 / 466 просмотров

Якість повітря в офісі, як перевірити, ТОП-7 головних загроз

Якщо ви вважаєте, що вдома або в офісі ви не піддаєтеся шкідливому впливу навколишнього середовища, то ви глибоко помиляєтеся. Усередині приміщень, навіть при сучасних системах кондиціонування, чистота повітря дуже далека від ідеалу.

Чому якість повітря в офісі не відповідає нормам?

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я в ході досліджень прийшли до невтішних висновків. Виявляється, токсичність повітря в приміщенні перевищує токсичність повітря на вулиці в 8 – 10 разів. З огляду на те, що більшу частину свого часу ми проводимо саме в закритих приміщеннях (вдома або на роботі), то подібні цифри змушують замислитися, як перевірити якість повітря в офісі і поліпшити його.

Однією з причин поганої якості повітря робочої зони зокрема і всього приміщення в цілому може бути неякісні меблі та оздоблювальні матеріали. Це одна з найбільш поширених причин. Можливо, керівництво вашого підприємства вирішило заощадити на ремонті – як результат перевищення концентрації формальдегіду та інших шкідливих речовин, що негативно впливають на якість повітря в офісі. Дешеві меблі з ДСП, а також будівельні та оздоблювальні матеріали (вагонка, ламінат, паркетна дошка тощо) – все це джерела шкідливих хімічних речовин, в першу чергу, формальдегіду.

Можна виділити й інші причини погіршення якості повітря в офісі.

  1. Погана вентиляція в приміщенні. Це призводить до накопичення шкідливих речовин, внаслідок нестачі чистого повітря.
  2. Паління. Якщо ваші співробітники схильні до такої шкідливої ​​звички, то вони власноруч погіршують якість повітря в офісі.
  3. Шкідливі речовини, що виділяються в повітря, внаслідок різних технологічних процесів на підприємстві, а також роботи офісної оргтехніки.
  4. Зовнішні причини. Шкідливі хімічні речовини потрапляють в приміщення і з вулиці. Це вихлопні гази машин, викиди підприємств і т.п.
  5. Біологічні джерела забруднення (пліснява, бактерії, віруси і т.п.).
  6. Пил. Звичайний пил також впливає на якість повітря в офісі. Він може містити частки шкідливих хімічних речовин, та й сама по собі здатна викликати алергічну реакцію.

Якість повітря в офісі

Аналіз повітря в офісі: що потрібно знати

Існує таке поняття як гранично допустима концентрація шкідливих речовин (ГДК) в повітрі. Ці показники регламентуються державними санітарними нормами. Аналіз якості повітря робочої зони і житлових приміщень передбачає різні стандарти ГДК. Це логічно, оскільки на робочому місці людина проводить в цілому не більше 40 годин на тиждень.

Існує такий термін як «синдром хворого будинку». Він почав використовуватися близько 40 років тому. Його вживали для опису проблем зі здоров’ям, які виникали на тлі забрудненого повітря в приміщенні. При цьому симптоми не пов’язували з якоюсь конкретною хворобою, а самопочуття людей безпосередньо залежало від часу проведеного в такому будинку.

Якщо співробітники день у день дихають забрудненим повітрям, то це не може не позначитися на стані здоров’я. Першими ознаками, що змушують задуматися про необхідність перевірити якість повітря у вашому офісі, є алергічні реакції, біль у горлі, різь в очах і т.п.

Як зробити аналіз повітря в офісі?

Якість повітря в офісі повинні перевіряти фахівці. Співробітники сертифікованої лабораторії «УкрХімАналіз» проведуть всі необхідні виміри в приміщенні, і перевірять повітря на вміст таких речовин як формальдегід, фенол, небезпечні летючі органічні сполуки, ртуть, свинець, сірководень і т.п. Всі показники порівняють з гранично допустимими концентраціями і в разі невідповідності санітарним нормам, розроблять для вас рекомендації щодо поліпшення якості повітря в офісі, необхідної системи кондиціонування і вентиляції і т. п. До речі, таке дослідження бажано провести і перед «заселенням» в новий офіс, щоб уникнути проблем зі здоров’ям у подальшому.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: