Якої глибини має бути колодязь?
1 Січня 2023 / 26 просмотров

Якої глибини має бути колодязь?

Копання колодязя — завжди трохи пригода: від правильності розвідки місцевості та розрахунків, акуратності роботи фахівців безпосередньо залежать і кількість, і якість одержуваної води. Не останню роль в успіху відіграє правильний вибір глибини споруди. Як дізнатися, наскільки глибоко потрібно рити колодязь, підкаже «УкрХімАналіз».

Чому глибина колодязя — один із першорядних чинників

Широко поширена думка, що скрізь під землею можна знайти воду, цього разу — досконала істина. Щоправда, необхідно враховувати, що водоносні шари перебувають на різній відстані від поверхні та можуть бути захищені кам’яними породами — а отже, перш ніж копати колодязь, важливо визначити, якою має бути глибина; від цього обставини залежать:

  • Складність і вартість робіт.
  • Перелік і ціна необхідних матеріалів та обладнання.

Колодязь, виритий на потрібній глибині (і з дотриманням інших технологічних вимог), буде:

  • Протягом усього терміну експлуатації давати чисту воду.
  • Служити довго, не «витікаючи» вниз і не «завалюючись» землею.

Зазначимо, що найточніший розрахунок не обіцяє безпечності води — у ній можна переконатися тільки за допомогою професійного лабораторного аналізу. «УкрХімАналіз» виконає дослідження води — і надасть найдокладніший звіт, що закриває всі питання про можливість користуватися колодязем.

Чим визначається глибина риття колодязя

Вирішити, наскільки глибоко потрібно копати колодязь, можна беручи до уваги такі показники:

  1. Гідрогеологія ділянки. Перший і найважливіший фактор: не має сенсу рити колодязь, що не дістає до водоносного шару.
  2. Чистота води у виявлених пластах. Джерело можна знайти і на глибині 3-4 метри — але користуватися такою водою, з урахуванням загального рівня забруднення довкілля, ви зможете в кращому разі для поливу городу.
  3. Технічні можливості. Зі зрозумілих причин неможливо вирити колодязь, який повинен іти вглиб на 20 метрів, не володіючи відповідним обладнанням. У такому разі логічніше або вибрати інше місце, або залучити до робіт краще оснащеного підрядника.
  4. Призначення колодязя. Як ми згадували вище, колодязь, виритий на глибину до 5 метрів, придатний тільки для отримання технічної води. Для напування худоби і прання підійде глибина колодязя від 10 метрів, а для отримання води, що умовно підходить для вживання в їжу, — від 15 метрів.
  5. Передбачувана наповненість колодязя. З поверхневих шарів неможливо отримати багато води — неглибокий колодязь, найімовірніше, швидко обміліє, не виправдавши витрат. Що глибше розташоване джерело, то під більшим тиском буде виходити назовні вода — і, отже, то більше (і довше) буде наповнений колодязь.
  6. Тип колодязя. Споруди трубчастого типу допускають потрапляння води всередину виключно з дна — стінки повністю ізольовані пластиковими або бетонними кільцями. Рити такі колодязі можна як до першого потрапляння у водоносний шар, так і на глибину, порівнянну з аналогічним показником артезіанської свердловини. Колодязі шахтного типу пускають всередину воду як з дна, так і через нижні ділянки стінок. Середня глибина таких споруд — 8-10 метрів; облаштування глибших споруд можливе, але надмірно трудомістке.

Остаточний вибір глибини колодязя залежить виключно від пролягання водоносного шару: на нього не вплинуть ні запити замовника, ні компетенція виконавця. Те саме стосується і якості води: дізнатися, наскільки вона придатна до вживання, заздалегідь неможливо.

Чи чиста вода в колодязі?

Лабораторія «УкрХімАналіз» виконує дослідження проб води з колодязів, артезіанських свердловин, а також із водопроводу. Ми використовуємо під час аналізу високоточне обладнання, сучасні реактиви — і надаємо клієнтам повністю достовірні звіти. Послуги лабораторії доступні в Київській, Полтавській, Львівській та інших областях України. Ми допоможемо дізнатися, чи відповідає вода з вашого колодязя санітарним нормам!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: