1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Забруднення води органічними речовинами
5 Жовтня 2018 / 273 просмотров

Забруднення води органічними речовинами

Якщо вода має неприємний запах або коричневий колір, то можна запідозрити забруднення води органічними речовинами. Це може бути викликано природними факторами або діяльністю людини. Незалежно від причини, наявність в питній воді органічних речовин може привести до проблем зі здоров’ям. За якими показниками можна визначити ступінь забруднення води, які можуть бути наслідки для організму і як очистити воду – читайте в нашій статті.

Джерела забруднення води

Джерела забруднення води органічними речовинами можна умовно розділити на дві групи:

 • джерела природного походження
 • джерела, пов’язані з господарською діяльністю людини

До перших відносяться органічні сполуки, що входять до складу ґрунту, а також утворюються при розкладанні рослинних і тваринних залишків і т.п.

А ось наявність у питній воді синтетичних органічних речовин – прямий результат людської діяльності. Основні «забруднювач» такі:

 • викиди підприємств

Особливу небезпеку становлять нафтопереробні заводи, фабрики по виробництву виробів з хутра та шкіри, де використовують дубильні речовини.

 • залишки добрив
 • відходи тваринницьких господарств
 • миючі засоби
 • побутові стоки

Забруднення води органічними речовинами також сприяє розмноженню там патогенних мікроорганізмів. Тому така вода непридатна для пиття і приготування їжі.

Забруднення води органічними речовинами

Як визначити кількість органічних речовин у воді?

Як же можна лабораторно визначити ступінь забруднення води органічними речовинами? Висновки можна зробити за таким показником як хімічне споживання кисню (ХСК). Чим більше кисню потрібно для повного окислення органічних речовин у воді, тим більше там цих самих речовин. Саме тому хімічний аналіз води визначає ГПК як один з головних показників чистоти води. Існують ще два показника, що визначають зміст органічних речовин у воді. Це перманганатна окислюваність і органічний вуглець.

Якщо норма ХСК перевищена, то це говорить про непридатність води для пиття. Вибираючи джерело водопостачання, цей показник контролюють насамперед. Згідно Державних санітарних норм, ХСК не повинно перевищувати 8 мгО2 / дм3. Чим вище показник ХСК, тим більше кисню йде на окислення органіки. Від дефіциту кисню страждає не тільки рослинність і мешканці водойм. У безкисневому середовищі прекрасно себе почувають анаеробні бактерії, в результаті життєдіяльності яких із з’єднань сірки утворюється токсичний сірководень. Про серйозні проблеми з водою може свідчити і факт невідповідності деяких інших показників в комплексі з перевищенням ХСК.

Окислюваність, як правило, вище в поверхневих джерелах водопостачання. І це не дивно: органічні речовини рослинного походження і органіка з ґрунту легше потрапляють у поверхневі джерела. Хоча бувають і винятки. Наприклад, підземні води в місцевостях, багатих торфом, маю дуже високу окислюваність.

Вплив органічних забруднювачів на здоров’я людини

Коли мова йде про забруднення води органічними речовинами, далеко не всі розуміють реальну небезпеку такої ситуації. Зрозуміло, якщо вам скажуть, що в воду потрапили токсичні речовини, ви відразу почнете бити тривогу. Але насправді, наявність в питній воді органічних речовин може спровокувати серйозні порушення здоров’я. І невідповідність нормам за цим показником може свідчити, зокрема, і про наявність шкідливих хімічних сполук.

 • кишкові інфекції
 • захворювання шлунка, розлад травлення
 • порушення в ендокринній системі
 • шкірні захворювання

Все це відбувається тому, що вода з підвищеним вмістом органіки – прекрасне середовище для розмноження хвороботворних мікробів.

Очищення води від органічних сполук

З огляду на все вищесказане, актуальним стає питання: як очистити воду від органічних сполук. Тут є кілька способів.

 • застосування вугільних фільтрів
 • система зворотного осмосу

Взагалі контроль рівня забруднення води органічними речовинами повинен проводитися комунальними підприємствами ще на етапі водопідготовки. У разі невідповідності санітарним нормам тут застосовуються промислові методи очищення.

Але якщо ви не впевнені в сумлінності комунальників і сумніваєтеся в якості питної води, то можна зробити її аналіз і переконатися, чи існує проблема насправді. Якщо вміст органічних речовин у воді дійсно перевищено, найпростішим і дієвим способом буде установка фільтрів в квартирі.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: