1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (7 голосов, оценка: 4,43 из 5)
Loading...
Залізо у воді. Чим небезпечне великий вміст заліза у воді?
18 Жовтня 2017 / 4485 просмотров

Залізо у воді. Чим небезпечне великий вміст заліза у воді?

Багатьом знайома ситуація, коли ви відкриваєте водопровідний кран, а звідти замість прозорої води тече неапетитне «щось» іржаво-коричневого кольору. Присутність іржі в водопроводі, звичайно, не смертельна, тільки от використовувати таку воду для пиття, приготування їжі та навіть прання вам навряд чи захочеться. Чи є шляхи вирішення проблеми і чим небезпечний підвищений вміст заліза у воді? Спробуємо розібратися.

Великий вміст заліза у воді – звідки?

Розпізнати воду з підвищеним вмістом заліза нескладно. Вона має характерний іржавий колір і неприємний металевий присмак (якщо ви зважитеся її спробувати). При висиханні на тканині або поверхні раковини така вода залишить бурі розводи. У чому ж причина високого вмісту заліза у воді? В першу чергу, причина криється в джерелах водопостачання. Так, вода зі свердловини, вже може містити підвищену концентрацію заліза, якщо їм багата дана місцевість.

Як повідомляють фахівці лабораторії «УкрХімАналіз», в середньому перевищення концентрації заліза фіксується в третій частині всіх проаналізованих проб. У той же час, в різних регіонах ситуація сильно відрізняється. Наприклад, за результатами моніторингу 2014 року, найбільше перевищення вмісту заліза зафіксовано у Львові. Найнижчі показники – у Харкові. Київ, Полтава, Одеса, Миколаїв, Черкаси – тут вміст заліза у воді не перевищує встановлених норм або нижче їх.
Великий вміст заліза у воді

Але часто причина високого вмісту заліза в воді – не природні особливості, а зношені труби. Часом це просто банальна іржа, що накопичилася за роки експлуатації. Але є і ще один фактор – так звані залізисті бактерії. Ними буквально «обростають» старі труби, а продукти їх  життєдіяльності потрапляють у воду, забруднюючи її.

Як з’являється високий вміст заліза у воді, ми з’ясували, але чи дійсно ця проблема настільки серйозна.

Чим небезпечний вміст заліза у воді?

Норма вмісту заліза у воді (згідно ДСанПіН 2.2.4-171.10) – не більше 0,2 мг / дм3. Наскільки небезпечне перевищення норми, і що буде, якщо постійно вживати таку воду? Всесвітня Організація Охорони Здоров’я вважає, що безпечною добовою нормою заліза для людини є 0,8 мг на кілограм ваги. Тобто для «передозування» потрібно випити дуже багато води з високим вмістом заліза. Правда, високий вміст заліза у воді додає їй характерний неприємний присмак, який не викликає бажання її пити.
Чим небезпечний вміст заліза у воді?

Але металевий присмак далеко не найбільша проблема, стверджують фахівці. Саме по собі залізо не завдасть шкоди організму, проте воно має властивість накопичуватися в печінці. А це вже призводить до порушення роботи цього органу з усіма неприємними наслідками, що звідси випливають.

Великий вміст заліза у воді негативно відображається на стані сантехніки і побутової техніки. Тривалентне залізо, що утворюється при окисленні (а простіше кажучи – іржа), осідає на трубах, кранах, деталях пральних і посудомийних машин. Все це призводить до скорочення їх терміну служби і частих поломок.

В цьому випадку найраціональніший варіант витратиться на систему знезалізнення води. Адже установка спеціального фільтра обійдеться дешевше, ніж заміна побутової техніки, не кажучи вже про шкоду для здоров’я.

Визначення вмісту заліза у воді: тільки чиста вода

Для того, щоб остаточно переконається, наскільки безпечна вода з вашого водопроводу, необхідно зробити аналіз вмісту заліза у воді. З цим успішно впораються фахівці лабораторії «УкрХімАналіз». Забір проби можна зробити самостійно і принести або надіслати в лабораторію. Ви можете вибрати один з трьох пактів «Базовий», «Розширений» або «Максимальний». Всі вони допоможуть визначити вміст заліза у воді. Якщо показники перевищують норму, то фахівці лабораторії дадуть відповідні рекомендації. У разі високого вмісту заліза у воді встановлюється спеціальна система знезалізнення.

Знезалізнення води може відбуватися і централізовано, шляхом будівництва станцій знезалізнення води в регіоні, де показники перевищують норми. Але, на жаль, все впирається в кошти місцевих бюджетів, яких, як завжди, не вистачає. Тому простіше вирішити проблему локально – у вашій власній квартирі і пити чисту воду.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: